Adófórum

Adózási és számviteli információk

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

Adatszolgáltatás

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: algaszám » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Van egy cég, aki mostantól bérel egy üzletet, valamint vett egy másik üzlethelységet, amit telephelyként szeretne bejelenteni, ezeket milyen nyomtatványon kell az APEH felé jelenteni? Mert a 202-esen nem találtam erre sort vagy pótlapot! Előre is köszönöm segítségeteket! :)

Üdvözlettel: Györgyi 

 

algaszám
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. aug. 15, 2008 2:00 pm

Szia Györgyi!

El kell keserítselek, de ha a cégnek új telephelye lesz, ahhoz társasági szerződés módosítást is kell csinálni, s így a Cégbíróság majd hivatalból lejelenti az Apeh felé. Ezért nem találsz a 201T-n erre vonatkozó rublikát.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. aug. 15, 2008 2:08 pm

Szia Györgyi!

A van egy cég, azt jelenti társas váll.? Mert ebben az esetben csak társ. szerz. módosítással tudod a telephelyet módosítani, és cégbíróság jelenti át az APEH-nek.

Csak külföldi székhelyű Mo-i telephelyet tudsz a 201-esen jelenteni.

Nem 08T201 nyomtatvány a 202-es?

Üdv:nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: algaszám » pén. aug. 15, 2008 3:38 pm

Köszi a válaszokat. Igen, 201-re gondoltam! :) Már megtörtént a társasági szerződés módosítása. Csak nem voltam biztos, hogy az elég! :)

Igen társas váll. (Kft).

De viszont a bérelt üzletet valamin csak be kell jelenteni, nem? Csak én komplikálom túl? Nem akarom, hogy megbüntessék őket a bejelentés elmaradásáért!

 

Üdv:

       Györgyi

algaszám
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. aug. 15, 2008 4:19 pm

Bérelt üzlet= telephely ( vagyfióktelep)=társ.szerz.módosítás.

Ha nincs a telephelyed feltüntetve a társs.szerz-ben, olyan, mintha nem is lenne. Nem tudsz ktget elszámolni, stb...Ráadásul ha még engedélyhez kötött tevékenységet is folytatsz, telepengedély is szükséges. Ha nincs, bírság lesz (valamikor).

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. aug. 15, 2008 4:48 pm

Szia Györgyi!

Megint csak teljesen egyet kell értsek Nellyvel. Ha bérel valami üzletet vagy akármilyen ingatlant, nyilván azért teszi, mert a cég tevékenységéhez kell. Ezesetben pedig vagy egy új telephely, vagy fióktelep, és megint szerződés módosítás. Nem lehet kibújni alóla, különben valóban hogyan számolod rá el a költségeket? Ez nem olyan egyszerű, mintha egy gépkocsit bérelne.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: algaszám » pén. aug. 15, 2008 6:56 pm

Nagyon jó, hogy segítetek! :)

Csak a vásárolt telephely miatt lett ma módosítva a cég társ. szerződése. És az ügyvéd se mondta nekik (ma az ügyvédnél írták alá a bérleti szerződést is), hogy ezt a bérelt üzletet is bele kell tenni.

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

 

algaszám
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. aug. 15, 2008 7:02 pm

Ezért kell az ügyvéd minden apró kis szellentéshez!

Az ügyfeled is megduplázhatja az ügyvéd gázsiját!

Cuppantom!

Nektek pedig szép álmokat!

Üdv:Nelly

max. megfizetteti vele még egyszer az ügyvédi munkadíjat, és a közzétételt! Lehet, hogy megszorongatnám a torkát!

no még egyszer módosítok! az ügyfeled helyében, hétfő reggel azzal kezdeném, hogy elkapom az ügyvéd frakkját! készítse el normálisan azt a társ. szerz. módosítást. Gondolom azért bérli azt az üzlethelyiséget, mert a tevékenységét ott is gyakorolni szeretné.

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. aug. 17, 2008 6:03 pm

Sziasztok! Való igaz, hogy a telephelyeket társasági szerződés módosítással lehet csak és kizárólag az APEH tudtára adni és az is való igaz, hogy az ügyvédek csak azt csinálják meg, amire az ügyfél megbízást ad - kérdés nélkül nem válaszolnak, "okosítják ki" az ügyfeleiket, Vajon miért teszik ezt - nem nagyon kell tornáztatni az agyunkat azt hiszem. Ők nem adnak "ingyen tanácsot" - ez csak a mi privilégiumunk. A kérdéshez: Bár az ART vonatkozik a helyi adóra is, azért nem szabad elfelejtkezni arról, hogy az Önkormányzatnál adatmódosító lapon be kell jelenteni a telephelyet - mert ők valamilyen oknál fogva nincsenek bekapcsolva az egyablakos rendszerbe. Valamint miután üzletekről beszélünk a telephely szerinti Önkormányzat is szóba jöhet a működési engedélyek miatt. Természetesen akár saját, akár bérelt telephelyről beszélünk, mindkettő bejelentésköteles. Üdv: P.Zsuzsa Sajnos a formázás valamiért nem működik, elnézést az ily módon összefolyt írásért.
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Milyen nyomtatványon jelenthetem be?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. aug. 18, 2008 5:31 pm

Sziasztok!

Meg kell hagyni, hogy én azért azt hülyeségnek tartom, hogy egy bérelt üzlet esetében is rögtön társasági szerződés módosítás kell, hisz lehet, hogy az ügyfél két hónapig bérli a helyiséget, aztán felmondják a szerződést, telephely megszűnik, jöhet megint jó kis pénzért a módosítás. Sajnos pont ma jött nekem is épp ezzel az esettel egy ügyfelem, úgyhogy én sem tudtam neki jobbat tanácsolni.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég