Adófórum

Adózási és számviteli információk

szüneteltetés

Adatszolgáltatás

szüneteltetés

HozzászólásSzerző: BatiszIldikó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szasztok!

Valaki, aki nagyon okos segítsen. Én valahol hallottam a társaság v.  egyéni vállalkozó szüneteltetheti a vállalkozását. Igaz ez?

Köszi: Ildi 

BatiszIldikó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

szüneteltetés

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. júl. 25, 2008 11:04 am

Szia!

Így "ann-blok" nem igaz. Vannak bizonyos szakmák, asszem pl. valamilyen jogi terület, ahol lehetséges szüneteltetni a tevékenységet. De egy normál társaság vagy egyéni vállalkozó ilyet nem tud tenni.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

szüneteltetés

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. júl. 25, 2008 11:16 am

Szia Ildi! Nem igazán tudom pontosan mire gondolsz??  Ha például arra, hogy egy vállalkozói igazolványos egyéni vállalkozónak (aki főfoglalkozású) esetleg ne kellene járulékot fizetnie, mondván ő most szünetel?????   Hát ilyen nincs.  Az ügyvéd, ha a kamarai tagságát szünetelteti, akkor nyilván szünetelhet a kötelező járulékfizetése is arra az időtartamra.. de mint tudjuk pld-ul az ügyvéd adózás, járulékok stb. tekintetében egyéni vállalkozónak minősül, de nem vállalkozói igazolvánnyal működő vállalkozó.   Szerintem, akik egyéni vállalkozói igazolvány birtokában lehetnek egyéni vállalkozók - azoknál ilyen szünetelés nincs, akkor szűnik meg, ha visszaadja a vállalkozói igazolványát., amíg meg van neki, addig ő egyéni vállalkozó, annak minden kötelmével együtt, s függetlenül attól, hogy szerez bevételt, vagy sem.. 

Egy gazdasági társaság esetében pedig egyáltalán nem jöhet szóba -- szerintem.  Üdv. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

szüneteltetés

HozzászólásSzerző: loncika » pén. júl. 25, 2008 11:27 am

A vállalkozás szüneteltetése intézmény valamikor régen volt a vállalkozókra. Megszünt!

Az ügyvédek szüneteltethetnek csak, mert számukra az az időszak amikor a kamaránál bejelentik, hogy szünetelnek, olyan időszak lesz amikor egyáltalán nem is dolgozhatnak.
Nekik megint sikerült átvezettetni a könnyebbséget saját maguk részére :))) -bocsánat, de ne vegye senki sértésnek !

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szüneteltetés

HozzászólásSzerző: glaci52 » pén. okt. 31, 2008 8:19 am

Az a kérdésem, hogy rokkantnyugdíjas se szüneteltetheti a vállalkozását?
glaci52
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég

cron