Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

Adatszolgáltatás

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: Fiesta » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Főállású munkavállaló előrehozott öregségi nyugdíjba ment áprilisban. Munkaviszonya megszűnt. A cég júniusban fizeti ki a 2007. év utáni nyereségességi jutalmat. A nyugdíjba vonult dolgozót is megilleti a jutalom. A cég, hogyan tudja utólag kifizetni a jutalmat? Mi a teendő?

várom a megoldást

üdv 

Fiesta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 4:01 am

 

T-fiesta !

 Az előző évi  eredményeségi(nyereség) kifizetésére van a cégnek belső szabályzata, ki és milyen teljeítmények esetén jogosult erre. Van esetleg kollektiv szerződés?

Egyébként nem tiltja az ilyan kifizetész semilyen szabályzó.tudomásom szerint.

Mivel ezézben ment nyugdijba az ugymond  " vegyes év " számára, mert van keresete és nyugdija is.

Én leszámfejteném részére ugyanugy mint a többi dolgozónak.az hogy nyugdijas nem lehet kizáró ok, az adót pedig 36 %-al vonnám le, nehogy adóhátraléka keletkezzen.

Üdv.hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: Fiesta » csüt. júl. 10, 2008 4:21 am

A belső szabályzat rendben. Szeretnék is kifizetni, csak technikailag nem tudják megoldani, mivel már nem dolgozik ott. Gondolok a 0808-as bevallás, bérszámfejtés. Vagy ez nem lehet probléma? (Mellesleg az én pénzemről lenne szó.)

köszi Zsuzsa 

  

Fiesta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 4:37 am

 

Szia Zsuzsa !

A technikai dolgot meg lehet oldani, gondolom az a baj hogy nem vagy az aktivak között.(gépi bérszámfejtés van feltehetően.)

A 0808-as bevallás miatt is lehet probléma, nem vagy már bejelentett. 

A személyi alapadataid a cég rendelkezésére állnak  szerintem.

Bejelnteni már nem kell, az adót és az egészségbizt.járulékot pedig átutalják, bejelentést már  nem kell tenni. 

Ha nem tudnak a többi dolgozóval együtt számfejteni, akkor a számfejtésre más technikát kell találni( nálunk ugy hivják E bérlista) a nem aktivak részére utólagos számfejtésre szolgál., ez egy külön  egyedi számfejtési okmány és  fizessék ki pénztárból.

Még eshetőségként felmerült :egyszeri megbizási dijként kezeni  és számfejteni. (lev: szja és eü.bizt.jár.)

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: Fiesta » csüt. júl. 10, 2008 4:54 am

Szia hvanna!

Igen ez a probléma. Számlát tudnék adni, de ezt nem fogadják el.

Köszönöm válaszodat.

Üdv

Zsuzsa 

Fiesta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. júl. 10, 2008 5:04 am

Fiesta!

Én megint felvenném a bérszámfejtő-programomba ennek a kifizetésnek az erejéig. 

Az, hogy már ki van jelentve a 08T1041-en, szerintem nem probléma. Ez a kifizetés ugyanis biztosítási jogviszonyt nem fog keletkeztetni. 

0808-on meg rendesen jelented majd.  És utána lezárod ezt a jogviszonyát is.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: zsebok2 » csüt. júl. 10, 2008 1:00 pm

 Elnézést! Ha jól értem ez a kifizetés a tavalyi évre vonatkozik.

Tudomásom szerint ebben az esetben számfejteni kell,és a járulékhatár a lényeg. Ha ebbe belefér akkor nyugdijjárulék,egészségbiztosítási járulékot munkavállalóit is

le kell vonni.Utólag a Nyigdijfojosítónak jelenteni!

                                üdv Zsu

zsebok2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: Fiesta » csüt. júl. 10, 2008 2:51 pm

Most elbizonytalanodtam, nem tudom mi a teendő. Gondoltam én is arra, hogy nyugdíjjárulékot is kell vonni, hiszen nyugdíjat is befolyásoló tétel. 

üdv  

Zsuzsa

 

 

Fiesta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 3:01 pm

 

Szia fiesta !

A nyugdijjárulék vonása csak abban az esetben befolyásolja a nyugdijadat, ha a nyugdij mellett kereső foglalkozást végzel legalább folyamatosan 365  napig. Ez az egyszeri levonás nem oszt szoroz semmit.

A cégnél most csinálom azokat a Foglalkoztatói igazolásokat a nyugellátás emeléséhez a  Regionális Nyugdijbizt-nak  akik 365 napon át dolgoztak nyugdij mellett.Az érintetteknek ezt kérni kell, és kérik is.

Nálunk a cégnél az orvosok a mult év elején elmentek nyugdijba( ht,katonák) maradtak továb dolgozni és most kapják a 0,5 %-os emeléseket, de 365 napot kellett dolgozni.Ez mindenkire vonatkozik. 

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nyugdíjazás után, hogyan fizethető prémium?

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 3:08 pm

 

Szia Fiesta !

Korrigálom az előbbi véleményemet, mert most esett le hogy ez 2007 évi teljeítményhez kapcsolódó kfizetés.

Akkor a Zsuzsa által leirtak az irányadók,  nyjár levonás és jelentés  ha belefér a jár.fizetés felső határába, majd irában kérni kell a nyugállátás megállapitásának módosítását az utólagos kifizetés miatt.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég