Adófórum

Adózási és számviteli információk

Őstermelők AM foglalkoztatás

Adatszolgáltatás

Őstermelők AM foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: hordos » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az APEH Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Főosztály kiadott egy PM 7648/1/2008-as tájékoztatást. Amit nem teljesen értek, hogy eddig arról beszéltünk az Alkami munkavállalókat havonta az adószámmal rendelkező őstermelőknek jelenteni kell, amit leírtak abból úgy tűnik nem. Most akkor igen, vagy nem ?

http://www.apeh.hu/adoinfo/jarulek/mg_osterm_sajat_jarulekain_felul.html

Ti ezt értitek még? hordos

hordos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Őstermelők AM foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: hordos » szer. júl. 09, 2008 4:59 am

Megjelenés miatt írok csak. hordos

hordos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Őstermelők AM foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. júl. 09, 2008 5:04 am

Szia Hordos!

Amennyiben az őstermelő csak AM-könyvest foglalkoztat, nem kell küldenie a 0808-ast. Erről már 2007. közepén is egy ugyanilyen tájékoztatást adott ki az APEH Észak-alföldi régiója.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Őstermelők AM foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. júl. 09, 2008 5:19 am

Sziasztok!  Én eddig úgy tudatam, azaz az Észak-magyarországi Régióban azt a választ adták erre a kérdésre még április hónapban, hogy annak aki magánszemélyként nem adószámmal rendelkező őstermelő annak nem kell jelenteni, de aki adószámmal rendelkező őstermelő annak jelenteni kell. Most újra érdeklődni fogok, mert ez most számomra is ellent mond annak amiről tájékoztattak. Most már tényleg mindent írásban fogok kérni, ha így haladunk. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Őstermelők AM foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. júl. 09, 2008 6:12 am

Sziasztok! Felhívtam az Észak-moi régió 40-es számát, ahol azt a tájékoztatást adták, hogy eddig így volt jelenteni kellett, de mivel megjelent az Apeh honlapján a Pm által kiadott értemezés, ezért innen annak alaján ne jelentsük, rákérdezetem a 0808-as kötelezettségre is , mert aki eddig beküldte annak ezután is kell-e, azt válaszolták, hogy küldjem nullásan.

Tehát a véleményük szerint most a PM által kiadott szerint dolozzak és nyomtassam le és tegyem el a közzétett leiratot, hogy később legyen mire hivatkoznom.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég