Adófórum

Adózási és számviteli információk

Iparűzési adó fizető vendéglátás esetén?

Adatszolgáltatás

Iparűzési adó fizető vendéglátás esetén?

HozzászólásSzerző: oviktor@vavunion.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv mindenkinek!

Olyan problémám van, hogy megkaptam egy Bt. 2006-os bejövő számláit, valamint a napi pénztárforgalmáról az összesítő nyugtát. A könyvelést még készítették el. Mivel novemberben megszűnt, és elfelejtette az iparűzési adó bevallást megcsinálni, megkértek, hogy tegyem meg. Fizető vendéglátás könyvelésében járatlan vagyok, így Hozzátok fordulnék segítségért.

A nettó árbevételbe a napi pénztárforgalomról szóló  összesítő nyugta (mutatja, hogy aznap pl. 15 nyugtát állítottak ki) összege tartozik, miután az Áfát levontam belőle? Kocsmáról van szó egyébként.

Az elábé pedig az italszámlák (más nem is igazán volt) adatait tartalmazza? A visszavitt göngyöleggel pedig csökkentem az elábét?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Viktor

oviktor@vavunion.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Iparűzési adó fizető vendéglátás esetén?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. jan. 19, 2007 10:01 am

Kérdésed nehezen értelmezhető. A fizetővendéglátás szálláshelyszolgáltatást jelent (az Szja tv. 3. par. fogalmak között találod meg), amit itt jelzel, az vendéglátóipari tevékenység.

Megszűnéskor leltárt készített? Anélkül nagyon nehéz lesz bármit is könyvelned...

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Iparűzési adó fizető vendéglátás esetén?

HozzászólásSzerző: oviktor@vavunion.hu » pén. jan. 19, 2007 12:09 pm

Köszi, valóban vendéglátóipari tevékenység. Nem készített leltárt, tulajdonképpen semmit. A bejövő számlái szét vannak választva hónapokra, a napi pénztárforgalom nyugták pedig szintén havi csomagokban. Ennyit kaptam, semmi többet... A bejövő számlái csak italokat tartalmaznak.

Nekem csak annyi lenne a dolgom, hogy kitöltöm az iparűzési adóbevallását. Ahogy néztem, csak a nettó árbevétel és az elábé érintett a kérdésben. Azt nem tudom, hogy a vendéglátásra vonatkozik-e külön szabály a nettó árbevétel kérdésében (vagy elég-e, ha a napi nyugtákból levonom az Áfát)?

oviktor@vavunion.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Iparűzési adó fizető vendéglátás esetén?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. jan. 19, 2007 8:58 pm

Az Elábét egyszer az áruforgalmi mérlegsorból lehetne számolni:

Nyitókészlet + Beszerzés - Elábé = Zárókészlet

A Nyk és Zk leltárral alátámasztható, a Beszerzés ugye a számlákkal, ebből számítható az Elábé. Ha legalább egy Nyk-e volna  a vállalkozónak, már igazíthatnál neki egy Zk-t...

Másik módszer akkor működik, ha minden termékre azonos haszonkulcsot alkalmazott, például minden bejött készletnél mechanikusan 50%-ot tett rá a beszerzési árra. Ekkor (pl a 50 %-os HK-ot 0,5-nek véve), a nettó árbevételt osztani kell 1+HK-val. De ezt igazolni kellene valamilyen ténnyel, irattal, vagy esetleg tavalyi Ipa bevalláshoz készült számítással. Pl 2 milliós árbevételnél a fenti HK-csal: 2millió osztva 1,5-tel = 1.333.333

 

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron