Adófórum

Adózási és számviteli információk

TEÁOR bejelentés

Adatszolgáltatás

TEÁOR bejelentés

HozzászólásSzerző: berisolya » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szervusztok! Szerintetek milyen dátummal kell bejelenteni az APEH felé azokat a teáor szám átforditásokat, melyeket az ügyvéd csinál, mivel aut.nem forditották át? Olvastam már több véleményt.
1. Azzal az időponttal, amikor a módositásról szóló taggyülési határozat kelt.
2. Azzal az időponttal, amikor az ügyvéd elkésziti az uj társ.szerz-t és beadja a cégbirósághoz.
3. Azzal az időponttal, amikor bejegyzik. Szerintetek?
berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

TEÁOR bejelentés

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. jún. 19, 2008 9:21 am

Szerintem azokat az TEAOR-okat nem kell az APEH-hoz bejelenteni, amelyek a cégbíróságon bejelentésre kerülnek.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

TEÁOR bejelentés

HozzászólásSzerző: magyarné.timi » csüt. jún. 19, 2008 11:30 am

Szia berisolya!

 Semmilyen dátummal sem, mivel az egyablakos rendszerben az Apeh automatikusan megkapja az átsorolásokat a cégbíróságról. Azokat a tevékenységeket amelyeket csak az Apehnak jelentettek be azokat kell bejelenteni, szerintem a taggyűlési határozat dátumával.

Timi

magyarné.timi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

TEÁOR bejelentés

HozzászólásSzerző: Timci » szer. jún. 25, 2008 6:49 am

Szia, Egyetértek az előttem szólókkal, csak még annyit tennék hozzá, hogy ugye tudjátok, hogy az eddigi július 1-i bejelentési határt a gazdasági és igazságügyi miniszterek kitolták dec.31-ig, így van idő addig mindent szépen átrágni és átgondolni!!! Üdv, Timci
Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

TEÁOR bejelentés

HozzászólásSzerző: Zskovács » szer. jún. 25, 2008 7:16 am

Sziasztok!

A témával kapcsolatban bemásolok ide egy írást, ami szerintem igen hasznos infó, a tájékoztatások és a rendelet módosítás ellenére.

Rovat: Vállalkozás
Téma: Szakmai kérdések könyvelőknek és vállalkozóknak
Tisztelt Egyéni Vállalkozók!
és Kedves könyvelőik!

Köztudott, hogy a gazdasági társaságok törvényben szabályozott TEÁOR módosításának 2008. június 30-i határidejét az IRM első embere - hatáskörében eljárva - a 11/2008. (VI. 13.) számú rendelettel ez év végéig meghosszabbította.
Megjelent a Magyar Közlöny 87. számában

Ez eddig rendben is lenne, csakhogy…
A kötelező változtatás nemcsak a TEÁOR-ra és a gazdasági társaságokra vonatkozik, hanem az egyéni vállalkozókat is érinti az új Szakmakód jegyzék 2008 miatt!
Erre nincs hatásköre az IRM-nak, a módosításhoz a Parlament kellene - de nyári szünet van.

Az APEH azt ígéri, hogy nem bünteti meg azokat, akik a most szorító határidő után cseréltetik ki az átfordíthatatlan szakmakód miatt a vállalkozói igazolványukat. De ez nem törvényes, és ahogy a mondás tartja:
„…Láttam én már karón varjút!...”

Ezért azt javasolom az ügyben érintett tisztelt Egyéni Vállalkozóknak, hogy ne halasszák tovább a vállalkozói igazolványaik cseréjét! Jobb a békesség!

Dr. Fáy András

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TEÁOR bejelentés

HozzászólásSzerző: magyarnetimi » szer. jún. 25, 2008 11:56 am

Sziasztok!

Egyetértek Dr. Fáy Úrral, amennyiben lehet az egyéni vállalkozók csináltassák meg az igazolványukat. Persze nálunk időpont nincs már az okmányirodában és egy Apeh-os előadáson is azt hallottam, hogy összefognak az okmányirodával és tényleg nem fognak büntetni, de azért jobb előbb, mint később. Persze szeptemberben a parlament visszamenőleges hatállyal fogja szintén kitolni a határidőt dec. 31-re.

Azért a társas vállalkozásoknál arra felhívnám a figyelmet, hogy az új Gt-nek való megfelelés miatti júl. 1-i határidő nem változott, tehát ha valakinek emiatt kell társasági szerződést módosítania akkor már jobb egy kalap alatt a Teáor-ral együtt és persze a zsebnek sem kell kétszer kifizetnie.

Magyarné Timi

magyarnetimi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

TEÁOR bejelentés

HozzászólásSzerző: Timci » pén. jún. 27, 2008 6:27 am

Kedves Mindenki! Szerintem annyira nem kell megijedni ettől a kérdéstől. A lényeg, hogy a határidők dec.31-ig ki lettek tolva és addig egyik hatóság sem bűntet. Persze, ha valaki nagyon óvatos akar lenni csinálja meg a szükséges módosításokat/bejelentéseket jún.30-ig :-) Üdv, Timi
Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

TEÁOR bejelentés

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » pén. jún. 27, 2008 8:44 am

Csak annyit még, hogy az új Gt-nek való megfelelés határideje viszont 0701, azt nem módosították. Vagyis akinek emiatt változtatni kell egyuttal a Teorokat is intézze. Akit érint remélem tudta ezt mert már nem sok idő van 1-ig

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég

cron