Adófórum

Adózási és számviteli információk

Csekk meddig jó?

Adatszolgáltatás

Csekk meddig jó?

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ti mit tudtok arról, hogy a postai csekkeket meddig fogadja el a Posta? Én már alig kaptam csekkeket az Apeh-tól, merthogy júniusban(?) még elfogadja elvileg a Posta, de utána már nem.

Tud valaki valami pontosabbat?

Üdv. Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Csekk meddig jó?

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd jún. 17, 2008 4:42 pm

????   És akkor a szegény bankszámla nélküli vállalkozó hogyan adja fel a járulékait?

Ezt nem tartom valószínűnek, de én is kiváncsian várom a hozzászólásokat.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Csekk meddig jó?

HozzászólásSzerző: fied » kedd jún. 17, 2008 5:21 pm

Sziasztok! Csekk lesz, csak változik a szerkezete, de én a postától azt az infót kaptam hogy az idén még a régi csekket is elveszik, azzal hogy x összeg felett a befizető azonosítás kötelező lesz. Nekem ennyi infom van. Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Csekk meddig jó?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jún. 17, 2008 5:22 pm

Sziasztok! Attól nem kell félni, hogy a sárga csekk kimegy a divatból, csak új köntösbe öltözik,  szerintem olyan változás lesz ez, mit a banki Átutalási megbízásnál valamikor év eljén újra kellett tölteni, mert változott a nyomtatvány száma. Most azt látom egy nagy M betű van az új csekkeken. Én úgy gondolom, ezért van fennakadás néhol. Holnap már remélem többet tudok. Mária 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Csekk meddig jó?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. jún. 18, 2008 5:52 am

Sziasztok! Most beszéltem a pósta illetékesével, a válasz elfogadnak minden sárga csekket,nincs határidő, de vannak olyan kibocsátok pl APEH aki az új csekkekre rányomatja az M-t ami azt jelenti, hogy a póstának nem kell vizsgálni pénzmosás szempontjából. Vannak akik FM jelzést alkalmazzák, ami azt jelenti, hogy feltételesen mentes. Mindez csupán a pósta munkájának könnyítését szolgálja. Remélem hiteles az információ. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Csekk meddig jó?

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. jún. 19, 2008 11:52 am

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Üdv. Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron