Adófórum

Adózási és számviteli információk

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

Adatszolgáltatás

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: br » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mindenkit üdvözlök a Fórumon. Már régóta olvasgatom az eszmecseréket és sok hasznos információt kaptam a "Csapattól". Elismerésem! Most gyakorlati tanácsra lenne szükségem: nekem, mint a szakmai gyakorlat alatti foglalkoztatónak be kell-e jelentenem az APEH-nek és ha igen, milyen jogcímen a tanulószerződés nélkül, együttműködési megállapodással foglalkoztatott (egyébiránt az iskolájával jelenleg is hallgatói jogviszonyban álló) diákot, aki a 4 hetes gyakorlati képzését nálunk tölti. A törvényben előírt minimumot 10.350.- Ft-ot (minimálbér 15%-a) fizetjük ki neki.

Köszönettel: Kvazárok

br
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jún. 17, 2008 8:17 am

Szia!

Az Apeh felé bejelenteni nem kell, de a foglalkozatatás ideje alatt a 808-ason jelenteni kell az adóterhet nem viselő járandóságot.

Ezen a linken részletes tájékoztatást találsz.

http://www.bkik.hu/oktatas/a_tanuloszerzodeses_tanulok_dijazasa.php

Az összes pontjaidat felajánlottad ezért mielőtt lezárod a kérdést írj valamit és a saját válaszodat fogadd el, így visszakaphatod a pontjaidat és ujabb kérdéseket  tudsz feltenni, mi 20 pontért is válaszolunk, ha tudunk, hisz régen nem a pontszerzés ezen a fórumon a lényeg inkább egymás segítése ebben a bonyolult törvénydzsungelben.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jún. 17, 2008 8:29 am

Szia!

Akiknek gyakorlati képzését nem tanulószerződés alapozza meg, nem biztosítottak. A szakképzésben tanulószerződés nélkül részt vevő tanulót a szakmai gyakorlat időtartamára megillető díjazás havi összegének a hónap első napján érvényes havi minimálbér 15 százalékát meg nem haladó része adóterhet nem viselő járandóságnak minősül, az e feletti díjazás egyéb jövedelem és 11 %-os eho-t kell utána a kifizetőnek fizetni.

Én úgy gondolom, ha nem kap több juttatást, mint a minimál utáni kötelező összeg, akkor nem kell jelenteni az APEH felé, sőt egyéb jövedelem hiányában bevallást sem kell adnia a tanulónak, de majd más is elmondja véleményét. Mária

Szeretnék pontosítani, a munkáltatónak valóban a 0808-a bevallásban vallani kell a tanulónak kifizetett juttatást, ahogyan Garbó is írja.

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: br » kedd jún. 17, 2008 12:48 pm

Szia garbo50,

köszönöm a pontokkal kapcsolatos jótanácsot (is). Nem szeretném az idődet rabolni, de ha mégis jut rá néhány perced, megírnád nekem a célszerű pontgazdálkodás alapelveit? (Mert úgy látom, kened-vágod a témát és nagyon jólesik, hogy nem hagyod hogy első körben kigolyózzam magam:) Elsődleges célom, hogy kapcsolatban maradhassak Veletek, az egyéb részletek nem nagyon izgatnak.

Köszi!br

br
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: br » kedd jún. 17, 2008 12:58 pm

Sziasztok,

köszönöm a válaszokat.

Összegezve a bölcsességet:) oda jutottunk, hogy a diákunkat bejelenteni nem kell, viszont a havi 10.350.- Ft-ot a 0808-ason be kell vallani.

Ez a dolog végső állása?

br

 

 

br
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jún. 17, 2008 1:23 pm

Szia!

Ahogy írtam, válaszolnod kell először is, hogy vissza tudd szerezni ezeket a pontokat. A kérdésed megnyitásával és bejelentkezésed után az összes válasz után találsz egy kis kockát mellette a válaszok elfogadása feliratot. Nos a saját válaszod alatti kis kockát pipáld ki és a válasz elfogadása menűvel a pontjaidat vissza tudod szerezni. ( lehet többszöri próbálkozás után sikerül csak, mert néha a fórum müködése nem tökéletes.- azért ne add fel)

 A kérdés feltevésnél, ahol a 250 szerepelt letudod nyitni ezt a menűt és találsz több pont lehetőséget, a 20 a legkevesebb, ez pont elég, hogy választ kapj a kérdésedre, bár szelektáni szoktak, akiknek megfelelő mennyiségű pontjaik vannak, milyen fontos számukra a kérdésben szereplő információ.

 Pontokat úgy szerezhetsz, ha a többiek által feltett kérdésre válaszolsz és elfogadják a válaszaidat. Van olyan is néha, hogy akinek nincs elég pontja a többiek felajánlanak a sajátjaikból.

Nem tudom érthető e amit írtam.

Üdv. köreinkbenaction-smiley-030.gif

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jún. 17, 2008 1:29 pm

Szia! Igen jelenteni nem kell a 08T1041-en,de a juttatást a 10.350.-Ft-ot  vallani kell a 0808-ason. Osztom én is Garbó véleményét, nem kell a pontokat bőven osztogatni, elképzelhető, hogy lesz újabb kérdés és jó jön akkor is. Azt javaslom én is, írjál valamit , azt fogadd el , megmarad a pontod. Mária 

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: br » kedd jún. 17, 2008 1:34 pm

Érthető! Köszönöm!!! (Én is integetek!)
br
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: br » kedd jún. 17, 2008 1:40 pm

Köszönöm! Akkor engedelmetekkel, nem túl sportszerűen, de megkísérlem visszaszerezni a "túlélési pontgyűjteményemet"... Rita

br
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

együttműködési megállapodásos diák bejelentése

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » szer. jún. 18, 2008 5:08 am

Sziasztok!

A pont gyűjtéshez szeretném hozzá fűzni, hogy mindennap amikor bejelentkezel kapsz 5 pontot, tehát akkor is érdemes kicsit belépni, ha nincs kérdésed( van ilyen? :-)) , vagy nem érsz rá okosodni. Én megvallom így teszek akkor 4 nap alatt összeszedem azt az egy kérdésre valót. Utána igyekszem beosztani, mert inkább csak kérdezni szoktam. Sajnos.

Nagyon rendes itt mindenki és tényleg válaszolnak a "csak" 20 pontos kérdésekre is . 

Jó eza fórum, mert szinte kérdés nélkül is megtalálom a válaszokat, mert sokunkat érdekel ugyan az a téma, ma is így jutottam ide. Tehát én is köszönöm a válaszokat, pont jókor jöttek :-))

Üdv Gabi

 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég