Adófórum

Adózási és számviteli információk

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

Adatszolgáltatás

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: andiszaz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A kérdésem, hogy mindenkinek kell-e módosítatni a vállalkozói igazolványát vagy csak azoknak, akiknek nem tudják automatikusan átfordítani?

Győrben ugyanis, korábban azt mondták az vállalkozói osztályon, hogy igen, most viszont az az álláspont, hogy nem, csak az utóbbiaknak. Aztán, ha átvágtak...?

Az SZJ számok nem változtak?

Köszi:
Andi
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: virgil » hétf. jún. 09, 2008 10:34 am

Érdekel, hogy a bété társasági szerzödés módosításának mennyi az illetéke és a közzétételi díja a cégbíróságnál.
virgil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: Jessy » hétf. jún. 09, 2008 10:56 am

Sziasztok!

Az én vállalkozásomat sem tudták egyből átfordítani, választanom kellett. Az ügyfélkapun keresztül néztem meg a törzsadataimat és a kiválasztott

kóddal vagyok rajta, pedig nem adtam be változásbejelentőt. Lehet, hogy kellene??, de minek,ha az okmányiroda lejelenti??

Megint nem egyértelmű a rendelkezés!! De már nem csodálkozom!

 

Jessy 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. jún. 09, 2008 11:01 am

Most beszéltem az egyik BAZ-megyei Okmányirodával. Az ev igazolványt ki kell cserélni, az ev-nek vinnie kell magával azokat az iratokat, ami a szükséges végzettséget igazolja - nekem nem csak a PM igazolványt, de kérik a mérlegképest is.....  Aztán, hogy pénze-e?? Hát mégiscsak pénzes, vigyek magammal 3 eFt-os koncstári befizett csekket, mert az egyik eddigi tevékenységet olyan dolgokba fordították választási lehetőségekként, hogy nekem abból egyik se jó!  

Akinek akár csak piaci, vásározó tevékenysége is van, annak vinni kell a kereskedelmi végzettséget, vagy boltvezetői papírt!! Akinek nincs nem maradhat olyan szakmakódja, amihez kell - tehát azt mondját változás, s fizetni kell. Először elmegyek csekket szerezni és befizetem, úgy intézem az okmányirodát, vagy elutazok az okmányirodába először, ott adnak csekkett, onnan elutazok valamelyik postára, ahol befizetem, majd visszamegyek az okmányirodába......

Ha meg fizetnem kell, akkor most jól átnézem a szakmakódokat és veszek fel olyan tevékenységet is, ami úgy néz ki, hogy előfordulhat, de azok nem az eddigi szakmakódokból fordítottan választhatók.

Úgy gondolná az ember, hogy az okmányiroda is, mint egy áll-i hivatal jelenteni köteles az APEH-hoz a vállalkozói igazolvány tevékenységi köreit, ha igen én sem értem miért kellene a váll-i igazolványban szereplő tevékenységeket még külön változásbejelentőn bejelenteni.  Egy ablakos rendszer,???? 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: Jessy » hétf. jún. 09, 2008 11:07 am

Sziasztok!

Az előbbiekhez még annyit, hogy az okmányirodában rákérdeztem, hogy a vállalkozónak van -e további kötelezettsége a cserével kapcsolatban,

azt válaszolták (de másoknak is), hogy NINCS ők jelentik az APEH-nek.

 

Jessy 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 09, 2008 11:25 am

Sziasztok!

Most próbáljunk meg egy kicsit józan paraszti ésszel gondolkodni és elvonatkoztatni magunkat az uj TEÁOR számoktól. Az elektronikus bevallások bevezetésével, maradjunk a 2007-nél, a TEÁOR számokat közölni kell az 58-ason.

Akkor ha a vállalkozó úgy döntött, hogy a főtevékenysége mondjuk nem villanyszerelő, hanem vízvezetékszerlő lesz, és erre módosította a v.ig-t, a következő bevallásban a vállalkozó igazolvány módosítási dátumának megfelelően küldte az 58-ast. Például, ha 06,15-ig villanyszerelő volt akkor 6,01-6,14-ig ezt jelentette, 6,15-6,30-ig pedig az ujonnan választott főtevékenységet. Így került szinkronba az okmányirodai adatszolgáltatás és a vállakozói adatszolgáltatás az apeh rendszerében. Szerintem most is ugyanezt kell tenni.

A váll.ig cseréjének dátumával szinkronban kell jelenteni,és az 58-ason. Én legalábbis így csináltam és eddig hibajelzést nem kaptam.

Üdv.

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. jún. 09, 2008 11:50 am

Sziasztok !  Ma beszéltem az apeh 40-es tájékozató számával, mely szerint az Apehnek csak azokat a számokat kell bejelenteni, amit az okmányiroda nem kezel (az okmányiroda jelenti a vállalkozókat), elvileg az egyénivállalkozóknak nem kell változás bejelentőt küldeni, csak ha magánszemélyként is végez adószámos tevékenységet, rajtuk kívül pedig az őstermelőknek, ha még 2007-ben a régi teáor szerint kértek adószámot, nekik a változásbejelentőt be kell küldeni, ha az apeh nem tudta átfordítani automatikusan. A társaságok esetében , amit a cégbíróság jelent, azokat a teáorokota nem kell jelenteni, amit a cégbíróság nem jelent, azokat kell a változás bejelentőn bejelenteni. Mérget venni persze már semmire sem merek, mert amikor megkérdeztem , ha nem jelentek akkor biztos, hogy nem fognak megbüntetni, erre nem kaptam választ. Aki a vállalkozói igazolvány cseréjére csak augusztusi időpontot kapott, arra azt mondta a hölgy, hogy inkább fordítsa át magának és jelentse le a saját maga által átfordított teáort adatmódosító lapon, akkor talán ez védi a bírságtól.

De lehet, hogy most is várni kellene, mert decemberben az őstermelői adószám kiváltásával is kár volt kapkodni, mert a határidő módosult és az járt jól, aki csak 2008-ban tett eleget a kötelezettségének.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 09, 2008 12:09 pm

Ez a két rovat szolgál a TEÁOR- jelentésre és változás jelentésre, de mint Márti írta ezt a vállalkozói igazolvány váltásához kötött tevékenységekhez nem kell.

 Az alábbiaknál nincs más aki jelenthetné ( nincs ablak csak vakablakKacsintás)

8. rovat: Vállalkozói igazolványhoz nem kötött, egyéni vállalkozóként folytatott tevékenységek.

A tevékenységek felsorolása az Európai Parlament és a Tanács a gazdasági tevékenységek statisztikai osztályozása NACE Rev. 2. (TEÁOR’08)

9. rovat: Egyéni vállalkozás keretén kívül folytatott tevékenységek megnevezése.

Ezt a rovatot azoknak az Szja-törvény 3. § 17. pontjában felsorolt egyéni vállalkozóknak kell kitölteniük, akik tevékenységük körét egyéni vállalkozás keretén kívül folytatott tevékenységgel bővítik. A választott tevékenységet az Európai Parlament és a Tanács a gazdasági tevékenységek statisztikai osztályozása NACE Rev. 2. (TEÁOR’08)

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TEAOR: mindig kötelező-e bejelenteni?

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd jún. 10, 2008 8:17 am

Sziasztok!  Én is leírom a tapasztalataimat evvel kapcsolatban.

Az én vállalkozóimat hamar kicserélték, egy tevékenység volt benne, amit az APEH is át tudott fordítani. Változásbejelentőt nem adok be, mert az APEH rendszerben ugyanaz a TEÁOR van mint a váll.ig.ban. Az 58-ason most fogom jelenteni  az új TEÁOR-t, nem bontom ketté a régi és új számot, hanem egész hónapra az újjal küldöm.

A győri okmányiroda számomra is rejtély. A váll. igazolványt ki kell cserélni, mert megváltoztak a TEÁOR-számok. A Győrben már többtől is hallottam, hogy kozmetikusnak, fodrásznak nem kell, mert át tudták fordítani. De akkor hogyan lesz a vállalkozóijában az új szám??

Egyébként bizalmasan megkérdeztem az okmányirodában az ügyintézőt, hogy mit érdemel az a bűnös aki határidőig nem cseréli ki,vagy nem jelentkezik cserére. A válasz: Semmit ...    Az "okmányiroda" vagy a fő szerve ezért nem bűntet.

A társaságoknál is hol ezt, hol azt hallani. Tavaly év végén alakult társaságnak az ügyvéd szerint nem kell társasági szerződést módosítani a Teáor miatt. A cégbíróság azt mondja, hogy mindenkinek kell, mert a társ.szerződésban ugyanaz kell hogy legyen mint a cégíróságon. ...

Mindkét esetben szerintem az APEH-os tözsadattal kell egyeztetni, ha ott 2008-tól érvényes teáor számok vannak akkor nem kell módosítani.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron