Adófórum

Adózási és számviteli információk

Floppy NYENYI

Adatszolgáltatás

Floppy NYENYI

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, mert tanácstalan vagyok.

Kértem 2007. évre az egy szem Bt beltag részére januárban papíralapú nyomtatványt de április elejéig nem érkezett meg. Telefonáltam, hogy jó lenne ha küldenék de azt mondták, hogy már kiküldték a floppyt. Nem tudtam miért, mert nem azt kértem és nem is kaptam meg de úgy gondoltam megbírkózom vele (most kaptam meg). Erre azt is közölte az ügyintéző, hogy 2006-ra nincs jelentve semmi. Volt, visszakerestem ajánlottan küldtem nemlegest azzal a megjegyzéssel, hogy nem volt járulékkötekes kereset, kivét. Mondta nem elég kiküldi 2006-ra is a floppy-t. Mostmár próbálom megoldani de 2006-ban 2 beltag volt mindkettőnek volt 36 órát meghaladó mv-a de a Bt-ből nem kaptak semmilyen jövedelmet. Akkor mit adjak be a programba? Ebben az esetben kell egyáltalán valamit küldenem?

2007 esetében annyi a helyzet, hogy a két beltag maradt de az egyik mv-a megszünt a bt-ben lett főállású társas váll. Őt tudom, hogy jelentenem kell a másik beltagnak semmilyen jöv nem volt a bt-től.

köszönöm

kaktusz1

 

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Floppy NYENYI

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. ápr. 23, 2008 4:29 pm

Szia!

Ha 2006-ra hitelt érdemlően tudod igazolni, hogy beadtad - hát keressék meg! Miért mindig nekünk kell pótolni mások trehányságát? Ha meg meg akarjuk oldani a kérdést - akkor add be nullásan a lemezt.

2007.évre én egyikre jelenteném a tényt, a másikra meg a nullát.

Apró megjegyzésem: idén is elfogadták papíralapon. Kb. 5-ször kérdeztem rá (személyesen vittem be) csak azért, mert tudok/tudunk adni nullás lemezt is nem gond. Azt mondták nem kell - jó a papír.

Üdv.: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Floppy NYENYI

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. ápr. 23, 2008 6:33 pm

Szia Kaktusz!  Pont ezzel bírkózom. Az Észkamo-i reg.Nyugdíjbizt.igazgatóság megküldte a 2007-es NYENYI floppyt (csoportos) valamint az Igazoló lapokat. Minden gazdasági társaság Igazolólapjának van hátulja, amin nyilatkozatot kérnek. Továbbá jött egy tájékoztató levél. Nekem is voltak olyan cégeim, akiknél 2005-2006-ban voltak olyan szem.közreműködő tagok, akik het 36 órás munkavisz..... mellett működtek közre és egyébként díjazásban nem részesültek, ezek közöt voltak olyan cégek, akiknek csak ilyen tagjai voltak, tehát csak nemleges nyilatkozat ment a cégtől, mert nem volt kiről NYENYI-t adni, továbbá azokban az években a NYUGD.Ig. is azt közelte, hogy elegendő a nemleges nyilatkozat, ha nem volt járulékköteles kifizetés részükre (heti 36 órás munkavisz melletti társas vállalkozókról beszélünk), akkor róluk nem kell NYENYI adatlap.   

Most felülbírálták saját magukat, miszerint visszamenőleg 2005. és 2006. évekre vonatkozóan pótolni kell nullásan azokról: akik " heti 36 órás munkaviszonyban álló, vagy egyidejűleg közép-vagy felsőfoku ztanulmányokat folytató, v. egyidejűleg egyéni vállalkozó, vagy más társas vállalkozásnál is közreműködő társasvállalkozókról, abban az esetben is, ha az adatszolgáltatási időszakban nyugdíjjárulék-köteles jövedelmet nem vettek fel, " tehát akár nullás nyilvántartó lapon.  Ezt szankciómentesen lehet pótolni 2008.04.30-ig.  Valamint a 2007-es NYENYI-n is szerepeltetni kell őket, akár nullásan. 

Én nem jártam olyan jól, mint Te, mert nekem elküldték a 2007-es floppyt, de még most kell majd személyesen bemennem a  2005, 2006-os NYENYI nyomtatvány igénylő nyomtatványokkal az NYUGD.ig-hoz, hogy az idő rövidsége miatt az adatlapokat átadva, személyesen kérjek - (most már eszem lesz és) papíralapú nyomtatványokat kérek ezekre az időszakokra.  Újból cűgölhettem ide a képviselőket, hogy aláírják a NYENYI nyomtatvány igénylő nyomtatványt, aztán ha megszerzem 2005-2006 évre vonatkozóan, akkor jöhetnek újból aláírkálni a kísérőjegyzéket, meg az igazolást,stb.  Kicsit sem néznek hülyének, én meg teljesen annak érzem magam, hogy 2005,2006-ban így bepaliztak, most meg kapkodhatok.   Azoknál a cégeknél, akikről ment Floppys NYENYI 2005., 2006-ban, s lemaradt belőle a nullás munkaviszony melletti..... díjazás nélküli társasvállalkozó, ott a régi programot kell újra "valamizni", még most állok neki. Akiknek nem volt egyáltalán floppy-juk, azokról meg papaír alapút fogok küldeni, ha addig egyáltalán hozzájutok.

Abban valóban igazuk van, hogy a személyesen közreműködő tagok a Tbj.tv. értelmében biztosítottnak minősülnek, akár vettek fel jövedelmet, akár nem, viszont az is igaz, hogy 2005. 2006-ban a floppy-s nyenyi program hibának hozta, mikor beakartam őket vinni nullásan, ezért hívtam fel őket akkor, amire az volt a válasz, hogy nem kell tölteni róluk. Most meg kiderül, hogy visszamenőleg is meg kell csinálni.

Most azt írják, hogy nem kell NYENYI nyilvántartólapot tölteni azokról a kieg.tev.társasvállalkozókról (nyugdíj melletti szem.közrm) akik nem részesültek járulékköteles kifizetésben.  AZON AGYALOK, HOGY ELHIGGYEM-E, VAGY KÉT ÉV MÚLVA EZEKRŐL IS KÜLDHETJÜK PÓTLÓLAG NULLÁSAN.

Azért írtam le ezeket, mert nálad is ilyesmiről lehet szó. 

Üdv. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Floppy NYENYI

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. ápr. 23, 2008 6:54 pm

Sziasztok!

Megáll az agyam! Azért, hogy a vállalkozásokkal és rajtuk keresztül velünk mindent meg lehet tenni .., hát már kezd sok lenni egy kicsit. Egyszer 1992-ben már kellett minden cégnek 1988-ig visszamenőlegesen adatot szolgáltatni - mert akkor is olyan volt a nylvántartás amilyen. Aztán volt EMMA + már nem is tudom, hogy hány nyilvántartást csináltunk ugyanarról több variációban, mindeközben az i előfordul, hogy az a biztosított aki 10 éve biztosított az orvosnál azt tudja meg, hogy nem biztosított. Mondja mér meg valaki, hogy mi derül majd még ki, mit kell még "pótlékmentesen" pótolni. Hát anyira meghatódtam ettől a szövegtől, hogy mindjárt ...... na jó! mindemellett, ha nem velem történik meg az, amit az előző válaszomban írtam akkor el sem hiszem. A lemezeket mi év elején hoztuk ki - szó sem volt akkor arról amit írtok, sőt látjátok még 1 cégem esetében most is elfogadták a nemleges papírt a nyugdijas beltagról, aki nem vett ki jövedelmet. Személyesen adtam le és akkor sem tettek erről említést, pedig én is adtam le annó nullás/nemleges jelentést.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Floppy NYENYI

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. ápr. 23, 2008 7:00 pm

Zsuzsa!  Velem is közölték, hogy ha ezen az éven is nemleges nyilatkozatot ad le az a két cég, akiknél nincs járulékköteles kifizetés (EVÁ-s cégek és "osztalékot" vesznek fel a közreműködő tagok, van miből megélniük, mert van heti 40 órás munkaviszonyuk, amellett csinálják a válallkozást)  - leadhatja, lepecsételve visszafogják igazolni, hogy megkapták. - DE ettől még nem tettem eleget az adott személyekre vonatkozó adatszolgáltatásnak. Ők pediglen, amikor a nemleges nyilatkozatot befogadják, nem tudhatják, hogy mitől nemleges...... stb. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Floppy NYENYI

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. ápr. 24, 2008 5:42 pm

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Akkor ha már itt vannak a lemezek megcsinálom a nullásat. Ez azt jelenti, hogy a biztosított adatait felviszem alkalmazási kód 35-ös, járulékalap és járulékok nullás (ekkor azt írja felkiáltó jellel, hogy akkor lehet nulla, ha elérte a jöv. a felső határt ha üresen hagyom kéri, hogy legalább 0-át írjak).. marad a 0. biztosításban töltött idő 0101-1231, munkakört munkaidőt magánnyugdíj kell 0-ás esetén tölteni?

Ha 2007-ben a beltagom mv. volt máshol 0401-ig majd főállásban a bt-ben és ott érdemben 1hétig dolgozott aztán táppénzre ment akkor a biztosításban töltött időnél kell ezeket külön jelölnöm v. hogyan csináljam?

Bocsánat a sok kérdésért de ezzel a floppyval nagyon megkavartak.

köszi

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 16 vendég

cron