Adófórum

Adózási és számviteli információk

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

Adatszolgáltatás

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. ápr. 14, 2008 8:52 am

Köszi a válaszokat! Én is láttam már sok mindent a számlákon.  Egyetlen beszállító számláján láttam csak egyértelmű szöveget : H és Ú alól mentes, díj megfizetve,  K díjtétel nincs megfizetve.

Azt hiszem a beszállítóval kell tisztáznom a gondom.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. ápr. 14, 2008 4:12 pm

Olyan esetem is van, hogy a gumijavitó mühelyben pl.  zsákokba teszik  a lecserélt kereket és megőrzik a következő cseréig. Ezt tulajdonképpen nem adják oda a vevőnek, csak a raktározás során használják fel. Ez csomagolóanyag-e vajon? Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 18, 2008 5:19 am

Sziasztok! Ismét a termékdijjal kapcsolatos a gondom. Pl. a COCA COLA cégtől vásárolunk PET palackos üdítőket. Ugy tudom ő a palackozó. A számláján nincs semmi utalás a termékdíjra. Gondolom ha tőle vesszük, akkor kell nézni a vevő üzlethelységének nagyságát. Jól tudom? A számláján még a saját csomagolásuk termékdíjáról sem tesz említést. Egyszer már megtaláltam valahol, hogy mi számít bele az üzlethelység nagyságába, de most nem találom. Segítenétek ebben is? Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 18, 2008 8:14 am

Sziasztok! Írok mégegyszer ide, mert már nagyon hátul van. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: simke » pén. ápr. 18, 2008 8:49 am

Szia Ani!

Találtam Neked egy pont rád (coca-cola) vonatkozó cikket. 

A kereskedelmi csomagolás és kereskedelmi italcsomagolás után darab alapú termékdíjat kell fizetni.
Ráadásul a kereskedelmi italcsomagolás után bővítették a termékdíj-fizetők körét. Először termékdíjat fizet az aki csomagol, tehát a töltést/palackozást végzi a "H", vagy a "H||Ú" díjtétel alapján. A "Ú" díjtétellel akkor kell számolni, ha éves szinten meghatározott mennyiség felett tölt a kötelezett.
Másodszor pedig termékdíjat fizet az aki közvetlenül a palackozást végzőtöl szerzi be italtermékeit kereskedelmi csomagolásban. Ő a "K" díjtétel alapján fizet termékdíjat, de csak akkor ha városban 50 m2, vagy községben 100 m2-nél nagyobb alapterületű üzlethelyiséggel rendelkezik.

Tehát a közért amennyiben a Coca Colától szerzi be az italtermékeit, akkor azután termékdíjat ("K" díjtétel) kell fizetnie, ha az alapterületi megkötést túllépi. Egyébként ez az információ rajta van a Cocások számláján is. Vigyázni kell, mert a Coca forgalmaz olyan italterméket amit nem Ő palackoz, hanem Ő is vásárolja. Ezután nincs kötelezettség, de ezt is ki lehet olvasni a számla szövegezéséből. Az hogy eldobható, vagy visszaváltható a csomagolás az teljesen mindegy. Ha nincs a birtokunkban hatályos mentességi határozat akkor a visszaváltható és eldobható kereskedelmi italcsomagolás után is egyaránt fizetni kell!

A karton után amibe a közért az árut kapja nem keletkezett termékdíj-fizetési kötelezettség, mert valóban a csomagolást végző a kötelezett. A közértnek ebben az esetben már csak a hulladékkal kell kezdenie valamit. Viszont ha a közért nejlon, vagy papír tasakba helyez terméket, vagy húsárut fóliázott húscsomagolóba, és esetleg reklámtáskát is egyenként árul, vagy ingyen ad, akkor azok után már termékdíj-fizetési kötelezettsége keletkezett, mivel csomagolást végzett.

Az autogumira tett nylon szerintem nem termékdíj köteles, mivel nem viszem haza. Ez így nagyon "eccerűnek" hangzik tudom. Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 18, 2008 9:20 am

Köszi Etus. A COCA Cola cég számláján a világon semmi szöveg nincs a termékdíjról, még a sajátjáról sem. Azt nem tudod véletlenül hogy a négyzetméterbe mi számít bele? Raktár, pince stb Valahol pedig olvastam de most nem találom.  Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: simke » pén. ápr. 18, 2008 9:44 am

Azt írják az egyik termékdíjas oldalon, hogy a 4/1997-es korm. rendelet tartalmazza az üzlethelyiség definícióját, és ebben benne van a raktárhelyiség is. De ez a rendelet már nem él, helyette van a

133/2007. (VI. 13.) Korm. rendelet , de én ebben meg nem találtam semmit erre vonatkozóan.

Üdv Etus 

 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. ápr. 18, 2008 1:46 pm

Sziasztok!   

A Coca-Cola-s számlákon a számla hátulján van a termékdíjakkal kapcsolatos tudnivalók. Azt hiszem teljeskörű.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. ápr. 19, 2008 9:37 am

Szia Enci! Köszi, megnézem, eszembe sem jutott volna hogy megnézzem a hátulját. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: violetta01 » kedd ápr. 22, 2008 5:26 pm

Sziasztok!

Végig olvastam a hozzászólásokat és most én is elbizonytalanodtam. Adott egy 26m2-es üzlet faluban, zöldséget árul,  ott a nylon zacskó ingyen és ha kell ad nylon szatyrot amit megfizettet. A számlán db szerepel és nem készítőtől kereskedőtől veszi. Akkor most fizet vagy nem? Eddig úgy gondoltam hogy nem, de amit Etus írt azon elgondolkodtam.

Ha valaki tud segítsen. Köszi Ibi

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron