Adófórum

Adózási és számviteli információk

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

Adatszolgáltatás

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: Juci1010 » kedd ápr. 22, 2008 5:59 pm

Sziaztok!  

Laikus vagyok ebben a témában mert, termékdíj könyvelésem nincs.

Csak veletek gondolkodom, és keresem a logikát a törvényekben, ... elég nehéz találni valamicskét.

Vásároltam 5 kiflit, zacskóba csomagolva.......vásároltam 50 darab nylon zacskót, mert az nálunk otthon nagyon fogy szintén csomagolásra.

Vásároltam 20 darab szemeteszsákot otthoni csomagolásra  ( szemét  ). Mind a 3  csomagoló anyag, és a következő szemétszállításnál mind a kukában van, amit nagyon magas áron megfizetünk.  Akkor mire van  termékdíj ?

Üdv:  Györgyi

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: osszeg » kedd ápr. 22, 2008 6:25 pm

Sziasztok! Az nem "megoldás" a kereskedőnek, ha a kiflis zacskót és a táskát is áruként, db áron adja? (Bejövő számlán is áruként könyvelve)
osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: gerine » kedd ápr. 22, 2008 6:43 pm

Sziasztok. Az Osszeg kérdése nagyon jó, én is ezen gondolkodtam, hogy ha árúként könyvelem, és ráragasztom a csomagolóanyag tetejére az egységárát, amit úgyis beépít a kereskedő a kifli árában, akkor ez ellen lehet-e kifogása az ellenőrző hatóságoknak?
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: gerine » kedd ápr. 22, 2008 6:45 pm

Természtesen akkortól már nem a kifli ára tartalmazza, hanem külön üti a gépbe  a papírzacskó árát.
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: gerine » kedd ápr. 22, 2008 7:13 pm

Sajnos"ugrott" a jónak tűnő ötlet. Olvastam a WWW.termekdij.gportal.hu oldalon az idevágó tájékoztatót, s annak IV. fejezet 1.) pont c.) bekezdése írja, "Tehát amennyiben a  boltunkban a kenyeret, kiflit, krumplit, tojást, pelenkát ... műanyag zacskóba helyezzük és úgy adjuk a vevőnek, vagy a vevő maga helyezi bele a kirakott műanyag zacskóba a terméket, és azt akár ingyen, akár pénzért adjuk, azok után darab alapú termékdíjat kell fizetni."  Mondjatok már valamit,....... 
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: osszeg » kedd ápr. 22, 2008 7:19 pm

Jaj nekem... Ezt mondjuk csak "tettenéréssel" lehet bizonyítani, mert mi van, ha a boltos állítja, hogy előszőr megveszik a zacskót, majd a kiflit, majd kint beleteszi.... Jól van na, tudom...tudom... :-))
osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég