Adófórum

Adózási és számviteli információk

08T1041-ben ilyet még nem csináltam

Adatszolgáltatás

08T1041-ben ilyet még nem csináltam

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszíves, aki csinált már ilyet. Kijelenteném a 1041-en az egy hónapja igazolatlanul hiányzó emberkét (biztosan sokan tudjátok miről van szó, baja hál istennek nem lett). Új adatok rovatba írok mindetn. Be szeretném írni a biztosítás szüneteltetését is, de hibát jelez, azt írja, azt csak változáskor lehet beírni. Lehet, hogy arról kellett volna változásként külön 1041-est küldeni? De minek, hiszen azt jelentjük a 0808-ason. Én már nem értem. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08T1041-ben ilyet még nem csináltam

HozzászólásSzerző: andulka » pén. ápr. 11, 2008 11:00 am

Szia Kata!

 

Én még nem csináltam ilyet, de logikusan kettő darab 1041-est adnék be (ha már egyen nem engedi). Az egyiket a biztosítás szüneteléséről, a másikat a munkaviszony megszűnéséről.

Emlékszem a problémádra, nemrég kérdeztem róla egy munkajogi ügyvédet, ő azt mondta, jár neki a húsvétra jutó távolléti díj, mivel húsvétkor egyébként sem lenne munkavégzésre kötelezett, így az a nap nem igazolatlan távollét, és a munkaviszonya egyébként fennáll.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

08T1041-ben ilyet még nem csináltam

HozzászólásSzerző: bordine » pén. ápr. 11, 2008 11:03 am

A fizetésnélküli szabadságrót és a biztosítási jogviszony egyéb szünetelését be kell jelenteni a 08/1041-en. Benne van a kitöltésiben is, ha jól emlékszem. Én 8 napon belül jelentem a szünetelés kezdetét és a megszűnést követő 8 napon belül a végét. Van amikor ez két bejelentő, egyik a kezdetre, másik a végére. Szerintem legalább 2 változást kell beküldened, egyik a biztosítás szünetelésének kezdete, másik a biztosítás szünetelésének vége és a kilépés dátuma. Megpróbálhatod egy lapon is, nem tudom elfogadja-e, de akkor a változás oszlopba kell írni a biztosítás szünetelését is és a kilépést is.

bordine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron