Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mi van a K43 helyett? Segítség!!

Adatszolgáltatás

Mi van a K43 helyett? Segítség!!

HozzászólásSzerző: kocsmy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A mezőgazdasági őstermelőkről az adatszolgáltatás a k43-ason ment. 2006. évre nem találom hol kell adatot szolgáltatni, esetleg már nem kell? Valamiről kimaradtam? Segítség!!
kocsmy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mi van a K43 helyett? Segítség!!

HozzászólásSzerző: peter.maria » szer. jan. 10, 2007 2:27 pm

Szia kocsmy!

Az őstermelőkről az adatszolgáltatást ha havi elektronikus adóbevalló vagy akkor a 06082-esen kellett, ha éves akkor most kell a 06084-esen bevallani. Egyenként az M lapokon név szerint az őstermelőkről kell kitölteni a lapokat, majd a többi alkalmazottal együtt össze kell rendelni az A bevallásra.

Marcsi 

 

peter.maria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mi van a K43 helyett? Segítség!!

HozzászólásSzerző: Dolgos » szer. jan. 10, 2007 6:09 pm

 

Szia: jogos a kérdés, én már túl vagyok ezen a döbbeneten, és az alábbiak szerint mind olyan adat kell személyenként az őstermelőktől ami nics a FELVÁSÁRLÁSIN!!!!!!

IDEMÁSOLTAM NEKED, HOGY MILYEN ADATOK ALAPJÁN KELL A MARCSI ÁLTAL JELZETT 06084-ESEN BEVALLANOD, NEM IS TUDOM MÁR KI AZ AKI EZT KITALÁLJA, ÉS TE MOST ROHANHATSZ A KÁPOSZTA FÖLDRE A TERMELŐ SZÜLETÉSI ADATAIÉRT.ÜDV.ILLY KATI

Tájékoztató a mezőgazdasági őstermelő magánszemély 06084 számú adóbevallásban feltüntetendő azonosító adatairól2006.12.06. Az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 31. § (2) bekezdésének 3. pontja tartalmazza adózó azon kötelezettségét, hogy a magánszemélyekkel kapcsolatos közlendő adatok között a magánszemély természetes azonosító adatait (név, születési név, anyja neve, születési helye, ideje) is fel kell tüntetnie a bevallásában.A 06081K, a 0608 és 06083 számú bevallások a magánszemély nevén kívül, ezeket az adatokat nem tartalmazzák.Tekintettel arra, hogy az év során a mezőgazdasági őstermelőktől történő felvásárlás során a felvásárlók nem kérték el a mezőgazdasági őstermelő természetes azonosító adatait, így ezen adatok a felvásárlási jegyen sem szerepelnek. Az éves bevallás benyújtására kötelezettek a benyújtandó 06084-es bevallásban, csak akkor tudják feltüntetni a kért természetes azonosító adatokat, ha a felvásárlás 2006. szeptember 1-je után történt.A 06084 számú bevallás feldolgozhatósága érdekében azon adózók esetében, akik (amelyek) az előzőekben leírtak alapján, 2006. szeptember 1-jét megelőző felvásárlásaik tekintetében nem rendelkeznek a mezőgazdasági őstermelő előbb említett természetes azonosító adataival, az őket érintő 06084M lap elfogadható abban az esetben is, ha a lapon a magánszemély (őstermelő) neve, adóazonosító jele, és valamelyik az őstermelő tevékenységhez kapcsolódó azonosítója (őstermelői igazolvány száma, családi gazdaság nyilvántartási száma, illetve a regisztrált mezőgazdasági termelő regisztrációs száma) kitöltött. 

Dolgos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mi van a K43 helyett? Segítség!!

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 10, 2007 8:55 pm

Peter.maria  megadta  a  helyes  választ.  Én  is  igy  csinálom.  A  határidő  január  31.  elektronikusan.  Üdv  Rozalinda
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mi van a K43 helyett? Segítség!!

HozzászólásSzerző: kocsmy » csüt. jan. 11, 2007 12:38 pm

Kösz lányok, rajta a libalegelőre, örülni fognak a vállalkozók. Eddig is randán írták a felvásárlásit, ezután majd meggondolják, hogy vásároljanak-e felvásárlási jegyre, ha még a lábméretet is fel kell írniuk. Üdv Kocsmy

u.i.: január 31-ig még "rengeteg" idő van 

kocsmy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mi van a K43 helyett? Segítség!!

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » csüt. jan. 25, 2007 10:33 am

Sziasztok!

Már túl vagyok a megdöbbenésen emiatt a hülyeség miatt.

Szerintetek az miből derül ki - ellenőrzést leszámítva-, hogy mikor volt a felvásárlás?

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mi van a K43 helyett? Segítség!!

HozzászólásSzerző: brad » vas. jan. 28, 2007 4:36 pm

Csak ellenőrzéskor derül ki, a bevallásból nem. Nem tudom kinek lesz lelki ereje végig járni a (mit is), ja a káposztaföldeket, meg a libalegelőket.

Én minden esetre, aki  könyvelőként beleszaladt ebbe a témába, az ÜF-nek írja össze azokat az őstermelőket, akiknek meg kell szerezni utólagosan az adatait, majd ÜF eldönti, milyen ütemben és kedvvel viszi véghez a házifeladatot, de így legalábbegy későbbi ellenőrzés során a könyvelő meg tudja magát védeni, mert ennek elintézése szerintem nem az Ő (én ) feladata(tom).

brad
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron