Adófórum

Adózási és számviteli információk

cégalapítás online bejegyzése

Adatszolgáltatás

cégalapítás online bejegyzése

HozzászólásSzerző: wiadri » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Egy Kft. most alakult, internetes cégbejegyzéssel. a társasági szerződés és a bejegyzés között 6 nap telt el. A cég nem kapott a cégbíróságtól tanusítványt, csak végzést. Az lenne a kérdésem, hogy van e ebben az esetben előtársasági bevallási kötelezettség?

wiadri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

cégalapítás online bejegyzése

HozzászólásSzerző: andulka » szer. ápr. 02, 2008 9:24 am

Szia!

Akkor van ET bevallási kötelezettsége, ha ebben az időszakban gazdasági tevékenységet folytatott, tehát értékesítésről számlát állított ki. Ha nem volt ilyen (ár)bevétele, akkor nem kell az ET időszakról sem beszámolót sem bevallásokat beadni.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

cégalapítás online bejegyzése

HozzászólásSzerző: sz.ili » szer. ápr. 02, 2008 10:59 am

Szia! Egyetértek Andival. Nekem most volt ilyen, megerősítést is kértem a 40-es számról és kaptam is. Egy időszakként kell majd kezelni nincs ET. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

cégalapítás online bejegyzése

HozzászólásSzerző: csirip » szer. ápr. 02, 2008 11:27 am

Sziasztok! Egyetértek veletek, de vigyázzatok, valahol azt olvastam, hogy a kp. felvét bankból már gazdasági eseménynek minősül pld. Ilyen formán mégiscsak lehet, hogy "gazdasági esemény" történt. Kicsit megfoghatatlan ennek a fogalma, de mivel alakuló cégről van szó, valószinűnek tartom, hogy vett fel pénzt....
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

cégalapítás online bejegyzése

HozzászólásSzerző: andulka » szer. ápr. 02, 2008 1:05 pm

Persze, hogy gazdasági esemény. Gazdasági esemény az is, ha kifizeti az ügyvédi munkadíjat. Viszont egyik sem minősül gazdasági tevékenység folytatásának.

Szerintem ez okozhatja a félreértést.:)

 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

cégalapítás online bejegyzése

HozzászólásSzerző: sz.ili » szer. ápr. 02, 2008 2:26 pm

Így van Andi! Ha konkrétan munkát végez, a gazdasági tevékenységet folytatja csak akkor van előtárs. De ha csak a költségei merülnek fel, akkor nincs. sz..ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég