Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

Adatszolgáltatás

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szia Kata és a többi Fórumozó!

Először is Neked köszönet, hogy felhívtad a figyelmet (nekem nem jutott volna eszembe), a többieknek pedig üzenem, hogyha még nem olvasták/készítették  volna el, akkor "itt a végső idő".

Pár nappal ezelőtt cmég sak kóstolgattam amit kérdeztél, aztán a hétvégén belehúztam. Bár én nem a vállakozásra készítettem el, ott kizárólag "átutalásos" ev-k vannak. A cég ahol dolgozom, viszont a Pmt (vagy minek is nevezik??) szerint "áruértékesítési szolgáltató", és bizony el kellett készítenem a szabályzatot.

Sajnálom, hogy a kérdésedre akkor még nem tudtam teljes  felelőséggel válaszolni. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. márc. 17, 2008 9:26 pm

Szia Napraforgó!

Tehát azt mondod, hogy aki áruval kereskedik és kp-ben forgalmazhat 3,6 M fölött, annak kötelező ezt elkészíteni??? Ennek is VPOP honlapon lehet utána nézni? Én már ezektől meggagyulok. Mikor fogunk nekikezdeni a mérlegeknek???? Május 30-án? Bocsi a pesszimizmusért, de ezeket a hülyeségeket már nagyon unom. Mindazonáltal nagyon köszönöm, hogy szólsz!

Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 17, 2008 9:38 pm

Szia Kata!

Én nem a VPOP honlapján, hanem ha jól emlékszem az MKEH honlapon találtam, és ott van is egy mintaszabályzat, amit átdolgoztam.

A "munkáról" csak annyit, hogy éppen ma mondtam a főnökömnek, hogy hetek  óta nem tudok "dolgozni" a sok-sok baromság miatt, amivel szerencsére egyetértett, mert szerinte az is sok, amit "aláíratok" vele, mert tudja hogy sok minden elektronikus úton megy.

"Mérleg ???" majd veszünk akciózva egy digitálist  ....... (hátha könnyűnek mérettetünk). Különben is május 31. a határidő?!  EGY nap az EGY nap... Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 17, 2008 9:43 pm

Szia Kata mégegyszer!

Holnap szabin vagyok és unokázom...., de MEGÍGÉREM, hogy holnapután elküldöm e-mailen az általam készített szályzatot. Pihizz kicsit... Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. márc. 17, 2008 10:30 pm

Szia Napraforgó! Sziasztok!

Kedélyrombolás nélkül: emlékeimben az rémlik, hogy a mérleg fordulónapját követő 150 nap a mérlegközzététel és letétbehelyezés napja. Az pedig  a nem szökőéves években május 30-a, idén meg mert jó nekünk a szökőév miatt és ha még az emlékeim sem csalnak május 29.

Szóval az egy nap az minusz 2 nap!

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 17, 2008 10:47 pm

Szia Zsuzsa!

TE MÁR MEGINT TOPPON VAGY...!!!

Hát igen... számolni tudni kell(ene) ... No de mégis...??? Május 29...? Ez milyen nap? Se nem utolsó, se nem "akármi"... Csak mínusz 2 nap a bevallás teljesítésére... Hű-ha??

Üdv. és kösz a "különmatekórához":Napraforgó

  

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. márc. 17, 2008 11:05 pm

SziaNapraforgó!

Azért kár, hogy így van, mert sokszor nagyon jól tud jönni az a 2 nap! Inkább csak azért írtam, hogy ne nagyon lógasd a lábad!! -:))) Miért nem volt jó az ami 50 évig jó volt? Mindenki bevéste az agyába és rendben volt minden. De biztos 2 nap alatt megváltjuk a világot (már megint)!

Így mennyivel jobb - mert látod számolgatni kell - bár lehet, hogy a mögöttes szándék az volt, hogy edzésben tartsanak bennünket! (mintha nem volna elég erőltetett menet az életünk!)

Viccen kívül - csak mert idén már a mérleget is kiemelten figyelik (állítólag).

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szabályzat kovalkatának és minden fórumozónak

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd márc. 18, 2008 7:37 am

Sziasztok!

Zsuzsa, köszönjük a figyelmeztetést a minusz két naphoz :)

Napraforgó, Neked nagyon jó unokázást! Előre is köszönöm, ha megküldöd a szabályzatot. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron