Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

Adatszolgáltatás

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, ma már egy beszélgetésbe bekapcsolódtam kérdésemmel, de aízért mégis felteszem a kérdést külön is.

A problémám a következő:

Sógorom könvelését végeztem 1994 óta. 2007-ben (kiegészítő tevékenységet folytató ev.) a vállalkozást meg akarta szüntetni, de valami miatt mégis fenntartotta 2007-ben, s a fia könyvelőjéhez átvittel a papírjait. Valami m iatt  az Apeh nekem küldött e-mailt a bevallásról, s most pedig 3 napon belül válaszolni kell a sógoromnak, hogy mi volt a könyvelő váltás oka. S most nem tudja, hogy mi legyen az ok, tőlem kérdezik, de igazán én sem tudom, ezért kérek tőletek segítséget. A 181-es nyomtatvány benyúójtásakor azt a visszajelzést kaptam, hogy már más is bejelentkezett, mint meghatalmazott. Ekkor maradtunk abban, hogy igazán ő már nem akar dolgozni, a könyvelő tesz a poapírjaival, amit akar. Hát most ez van, csak mégsem tudom, hogy mi az indok a váltásnak. Ja és most jut eszembe, hogy mivel a meghatalmazáskor a fenti választ kaptam, így én semmiféle nyomtatváűnyt nem küldtem az Apeh felé, lehet, hogy mégis kellett volna, s ha igen, akkor milyet?

Erre szeretnék tőletek választ kapni, mielőtt leteleik a 3 nap, amit a vállalkozó kapott a válaszadásra.

Köszi Ági

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. márc. 13, 2008 4:00 pm

Szia Ági!  Nem biztos, hogy pontosan értem ki kivel van. De ha te voltál korábban a meghatalmazott elektronikus bevallásra, akkor a meghatalmazottságot elfogadtad, azt alá kellett írni és úgy beküldeni. Amikortól már nem a Te ügyfeled volt a meghatalmazottság elfogadását vissza kellett volna vonnod, ezt te is bejelnthetted, mint meghatalmazott.  Nem tudok arról, hogy a meghatalmazottság felmondását külön indokolni kellene, de lehet, hogy tévedek.  Ha több meghatalmazott is van, akkor a meghatalmazottak együttesen felelősek az elektronikus bevallás küldéséért. Jelentkezz ki sürgősen a meghatalmazottságból, ha már nem dolgozol neki.  Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. márc. 13, 2008 4:14 pm

Szia Ági!

Az APEH-nak magyarázatot kell adni arra, hogy miért váltott könyvelőt a vállalkozó?

Nem mindegy? Azért, mert barna szeművel nem, csak kék szeművel vagyok hajlandó könyveltetni!

Hol élünk??????????????????????????????????

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » csüt. márc. 13, 2008 4:18 pm

Szia, köszi a válaszod. Amit pillanatnyilag tudok az az, amit a sógorom beolvasott telefonba, miszerint neki kell válaszolni 3 napon b elül, hogy miért volt könyvelő váltás.

Azt hiszem pontosan beolvastatom a levelet mégegyszer, s kijelentkezek, ahogy mondtad, csak azt kellene tudnom, hogy milyen nyomtatványon. Ő pedig indokolja meg, amivel akarja, én az intézkedése eredetét tudom, ez egy tehergépkocsi használata miatt történt így, mit a sógorom fia akar a könyvelőjével rendezni, de az e-bev-es oldalon látom, hogy 2007-ben nem volt a vállalkozásnak semmiféle bevétele.

Nem gondoltam, hogy ez ügyben még idegeskednem kell.

Megköszöonöm, a kijelentkező nyomtatványt megírod.

Szia Ági

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: Jeszyné » csüt. márc. 13, 2008 4:36 pm

Szia!

08T182. Én legalábbis ezen jelentettem ki magamat tavaly is.

Jesziné

Jeszyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » csüt. márc. 13, 2008 5:00 pm

Köszi szépen, szia Ági
kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: mátéedit » hétf. márc. 17, 2008 8:05 am

Szia Ági!

Leírom az én történetemet. Most vettem át egy céget, és regisztráltattam magamat az APEH-nál a 180.-as nyomtatványon. Ügyfelem telefonált, hogy kapott egy levelet az APEH-tól, hogy nyilatkozzon, a könyvelők jogosultságáról 3 napon pelül. Ezt nem tette meg, kifutott a 3 napból, az APEH pedig a "régi" könyvelő jogosultságát automatikusan törölte.

Remélem tudtam segíteni.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelő váltásnál adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: szunyibea » csüt. márc. 27, 2008 8:20 am

Elnézést hogy bekapcsolódok a témába. Nálam is pont adódott ilyen helyzet. A lényeg az, hogy már lehet több teljeskörűen bejelentett meghatalmazott is. Pont azért, hogy egy könyvelő váltáskor bizonyos bevallásokat még le tudjon adni a régi könyvelő és az aktuális havi bevallásokat már tudja rendezni az új. Ha a nyilatkozaton kérem, hogy még maradjon a régi is akkor nem fogják törölni, csak akkor, ha a régi könyvelő, vagy az ügyfél beadja a 182 bevallást. Ekkor megszűnik a jogosultság és újra csak egy könyvelő marad, aki benyújtja a bevallásokat. Véleményem szerint is nem azt kértdezik hogy miért váltott könyvelőt, hanem hogy jogosult-e még a régi könyvelő és direkt van-e két teljeskörű meghatalmazott egy időben.
szunyibea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron