Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kamarai hozzájárulás 2013

Adatszolgáltatás

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jan. 05, 2013 2:25 pm

Egyébként olvasgatom ezt a jogi szempontból fércmunka levelet és egy érdekességre bukkantam:

Az írják, hogy az elmaradt regisztrációs(!) és hozzájárulási fizetési kötelezettségeimet a díj megfizetésével a megadott számlaszámlaszámra tudom teljesíteni. Azaz a regisztrációs adatlap pótlólagos kitöltését nem is kérik!!!!

Honnét tudják az azon szerepeltetendő adataimat???!!!!

Szerintem megérne az ügy egy adatvédelmi eljárást is....

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jan. 05, 2013 5:29 pm

Csak a pénz beszedése a fontos. Hogy nem regizett vállalkozás volt a befizető, az kit érdekel?
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jan. 05, 2013 5:57 pm

De hogy ennyire el is árulják magukat... :) Épp ezért hagyom, hogy dolgozzanak meg a pénzükért. Írogassák csak a leveleket. Majd a NAV leszedi a számláról. Többe kerül költségben behajtani, mint 5000 Ft. Rajtam ne élősködjenek. Inkább legyen a postáé, banké, NAV-é, papírgyártóké és kereskedőké a pénzem.... :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: Bakosné » szomb. jan. 05, 2013 8:23 pm

Tartok tőle, hogyha beszedetik, nem csak az 5000-ret fogják, hanem hozzácsapják a behajtási ilyen-olyan költséget is, amivel igen csak meghizlalják az éves díjat...
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. jan. 06, 2013 9:46 am

Nem tudok olyan jogszabályt, ami ezt a ktg. áthárítást lehetővé tenné.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: mazsi5 » vas. jan. 06, 2013 12:07 pm

Szia! Idei évről --hála a jó ... nek --- még nem tudok referálni, tavaly a tavlyi évre, decemberre is..: Ha inkasszó jön a számlára (mondjuk nekem állandó inkasszó alatt van 3 cég is ), akkor már eleve a bank külön díjat számol fel..(havi szinten 25-35.000 Ft között mozog a fedezetlen inkasszó miatt felszámított banki díj!), ha kijön a végrehajtó, akkor az 5.000 Ft vh.ktsg... aztán ott vannak azok akiknek fontos a "köztartozás mentes adatbázisban szereplés",stb.

Az a helyzet, hogy széllel szemben nem lehet pi..lni. Mao-on, aki vállalkozni mer - nem csókosként - az nem simán vakmerő..
Csak nézzük pld-ul ezt a kötelező cégmódosítást február -ig! pár éve azért fizettünk az ügyvédnek cégenként 60.000 Ft-ot, hogy a tevékenységi köröket átírják... cégadatba csak a főtev.kellett..TEAOR szám nélkül!! Most azért kell az ügyvédeknek fizetni, hogy TEAOR számmal bekerüljenek a tevékenységek a cégnyilvántartásba.. Vagy nézzük a legutóbbi élelmiszerlánc.. díjat! növényvédőszer gyártó cégnek végzünk bérmunkát (formázás).. nekünk is meg nekik is meg kell fizetni az élelmiszerlánc.. díjat.., miközben ráadásul ez a belföldi gyártó külföldre gyárt.. És lehetne sorolni, hogy mi minden terhet nyomnak a vállalkozások nyakába.., ami még nem lenne gond, ha lenne valami látszatja, eredménye..

De úgy néz ki, hogy ez a kötelező kamarai támogatás is csak arra jó, hogy a kamara mindent helyeseljen.. és nincs is észrevétel! Mert, ha lenne, akkor már esetleg valahol olvashattunk volna arról, hogy a kamara felemeli szavát az ügyben, hogy vállalkozások ilyen jogbizonytalanságban nem tudnak működni.., hogy míg én felteszek egy munkaügyi, stb. kérdést az adott minisztérium illetékeseinek, amire közel három hónap kell nekik, hogy válaszoljanak.. addig könyvelőktől, vállalkozóktól azt várják el ráadásul komoly büntetési szankciókkal fenyegetetten, hogy a hatályba lépést megelőzően 4-5 nappal a magyar Közlönyben megjelent törvénymódosításokat a gyakorlatban hibátlanul alkalmazzák..., ráadásul úgy, hogy kiderül: az elfogadott törvény.. köszönő viszonyban nincs azzal, amit a médiában beharangoztak róla.

És még lehetne sorolni.., hogy mi mindenféle hatóság, hivatal van a kamarán kívül fenntartva az adófizetők pénzéből.. (eredmény, hatékonyság nélkül) emberek ezrei vannak 2-4-6 órás részmunkaidős, minimálbér arányos összeggel bejelentetten foglalkoztatva, miközben napi 8-10-12 órát kell dolgozniuk, .. az egyik vállalkozónál belekötnek abba is, hogy hányszor van aláírva a jelenléti, hiába teljes munkaidősök a dolgozók és túlóra, bérpótlékok elszámolva, kifizetve.. míg másoknál rendben van a 2-4-6 órás jelenléti papír.. (próbálná a dolgozó ne aláírni), miközben...

Regényeket lehetne írni, hogy hogyan folynak el milliárdok a szinte semmire.. De addig, míg rajtad, máson pld-ul ezt az 5.000 Ft-ot be fogják hajtani, addig amit ezért pld-ul a befizetőnek szolgáltatásként kapnia kellene, ha kéri.. az mindenféle felelősség nélküli a pénzt kapó vonatkozásában.

Úgy, hogy szerintem inkább fizesd be magadtól és pótold a regisztrációt, mert erre jogszabály kötelez.. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 07, 2013 9:37 am

5000 Ft azért mindig van a számlámon... :) Ráadásul eddig a bankom nem kért többet az inkasszóért, mintha én kezdeményeztem volna az utalást.

A sorbaállítási díj általad írt nagyságát meg nem is értem...Én eddig egy inkasszó esetében csak egyszeri sorbaállítási díjjal találkoztam, max. 1-2 eFt nagyságrednben. ( Az más tészta, ha több részletben tudja teljesíteni, akkor minden alkalommal felszámította az utalási költséget.)

De itt csak 5 000 Ft a tét. Ennyit bármikor egy összegben le tudnak emelni tőlem. Emeljék, ha van joguk hozzá... De én egy lépést sem teszek az érdekükben.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: b.n.kata » hétf. jan. 07, 2013 12:52 pm

Sziasztok!
Olvasom a kamarai hozzájárulással kapcsolatos hozzászólásokat. És szeretném megkérdezni:
1. Működik-e valakinél az online (internetes) regisztráció? jan.02-tól próbálkozom vele,e-mail-ben küldenek valami jelszót, de ha arra rákattintok egy olyan ablak jön be, hogy "betöltés folyamatban, kérem várjon", és még 1 óra múlva is csak ennyi.(3 különböző számítógépen 2 különböző böngészővel próbálkozva).
2. Tudja-e valaki hogy dec.31-én megszünt vállakozást hogyan lehet töröltetni a kamarai regisztrációból.
A kamara honlapján csak a bejelentkezésről és a díj megfizetésésről szól a fáma, de a törlésről semmi, hogy hogyan lehet végrehajtani. Viszont felhívják a figyelmet hogy a változást 5 munkanapon belül jelenteni kell a kamaránál. A honlapon nem találok olyan adatlapot melyen a törlést be lehetne jelenteni.Az online regisztrácóval próbálkoztam, hátha ott lehetne, de nem működik.
Üdv: Kata
b.n.kata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kamarai hozzájárulás 2013

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 07, 2013 1:46 pm

Most mit törpölsz ezen? Majd megint ellopják az APEH-adatbázist, aztán majd akkor észreveszik....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég