Adófórum

Adózási és számviteli információk

hipa kijelentés

Adatszolgáltatás

hipa kijelentés

HozzászólásSzerző: mezeiforgo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyéni vállalkozó két boltot üzemeltetett két településen 2010.március 20-ig. HIPA-t 2 településre adtuk be, szem.jell.ráforditás arányában megbontva. Most bezárta az egyik boltot, müködési engedélyét leadta. Mi a teendő HIPA ügyben? Záró bevallás? Elektronikusan az apeh-nak vagy az önkormányzatnak?

Köszönöm Napraforgó2

mezeiforgo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

hipa kijelentés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd márc. 30, 2010 9:32 am

Szerintem, mivel már a 2010-es évet zárod, ezért az APEH felé kell a záróbevallást benyújtani.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

hipa kijelentés

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » kedd márc. 30, 2010 9:43 am

Lehet, hogy rosszul gondolom, de most nem tudsz záróbevallást adni, mivel a cég nem szünt meg, továbbra is működik. Szerintem csak be kell jelenteni a telephely megszünését, és majd a másikkal együtt kell 2011.05.31-re beadni a két önkormányzathoz a megosztásos bevallást. Számomra így lenne logikus, és pár évvel ezelőtt így csináltam, és az önkormányzat elfogadta. De azért nézzél utána, hogy tényleg nem-e kell most beadni, egyébként szerintem is az Apehhoz kell beadni.
Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

hipa kijelentés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd márc. 30, 2010 11:36 am

Ezzel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy önkormányzata válogatja. Pl. Szigetszentmiklós, Érd, Biatorbágy Önkormányzata minden további nélkül elfogadott évközi záróbevallást, azonban a Budaörsiek visszaküldték, mondván, hogy 2010. jan. 01. előtt nem fogadják be. (Bár meg kell mondanom, hogy ők nem éppen vállalkozó barátok, nagyon nyersek, elutasítóak)
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

hipa kijelentés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » kedd márc. 30, 2010 11:43 am

Megnéztem a HIPA nyomtatványokat, nincs lehetőség adóbevallás megtételére, csak a tevékenység megszüntetésére. De ha segítőkészek nálatok az önkorm.nál, akkor szerintem hívd fel őket és kérdezd meg.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

hipa kijelentés

HozzászólásSzerző: mezeiforgo » csüt. ápr. 01, 2010 6:14 am

Köszönöm a segitséget, hivtam az önkormányzatot, csak a tevékenység megszüntetését kell most jelenteni, bevallást majd 2011.01.01. után.

 

mezeiforgo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég