Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mennyi az általányadó előleg?

Adatszolgáltatás

Mennyi az általányadó előleg?

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Eddig az általányadós EV az Szja tábla szerint fizette az általányadót, illetve az adóalapra megfizette a 4 % különadót is. Tudom, hogy megszünt a különadó, azt is, hogy az általányadó alapját bruttósítani kell, de nem tudom, hogy az idén  17% vagy 19% az adója. Segítsetek mennyi az előleg? 

köszönöm tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mennyi az általányadó előleg?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 15, 2010 1:20 pm

Szia!  Az átalány jövedelmét szuperbruttósítod  (tehát 127%).  Ha ez 5 millió forint alatt van, akkor ennek a 127%-os szuperbruttós összegnek a 17%-a,   ha felette, akkor a 32%-a.  ( A 19%-os szja adóelőleg az 2010-től a vállalkozói jövedelem szerint adózó ev-knél van a negyedévente a vállalozói jövedelem után..) Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mennyi az általányadó előleg?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. feb. 15, 2010 1:37 pm

Szia ! A felbruttósított átalányadó alap után az Szja 17%, a vállalkozói személyi jövedelem szerint adózó egyéni vállalkozó, negyedévente a váll. jövedelme után 19%-os Szja előleget fizet .Mária

  
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mennyi az általányadó előleg?

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. feb. 15, 2010 1:39 pm

Köszönöm a választ melcsi62, ezek szerint 2010-től már nem fizet különadót. Számomra azért volt ez kérdés mert a vállalkozói jövedelem szerint adózóknál 4% beépült a 16%-ba. Gyanús volt, hogy az általányosoknak ezt csak úgy elengedték? Igaz eddig sem  értettem miért kellett a járulékfizetés felső határát el nem érő adóalapja után fizetnie a különadót miután az egyéb szja szerint adózók csak a fölötti rész után adóztak. No de akkor ez véletlenül egy jó hír.

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mennyi az általányadó előleg?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 15, 2010 2:11 pm

Szia!  lehet, hogy én nem értem a reagálásodat,  de a nem átalányadós SZJA-s egyéni vállalkozó a különadót durván: az összes bevétel mínusz elábé, stb.. után fizette..   A "max.nyugd.jár alapot meghaladó" jövedelem az még egy másik különadó magánszemélyekre vonatkozóan.. nem volt azonos a vállalkozói különadó-val..

A vállalkozói jövedelmes SZJA-s egyéni vállalozóknak 16% vállalkozói SZJA-a volt és 4% vállalkozói különadója.. tehát az a bizonyos vállalkozói különadó az nem volt beépülve a 16%-ba. 2010-től a különadó minden fajtája megszűnt (ebben az elnevezésében,)  a vállalkozói jövedemes egyéni vállalkozók 19% vállalkozói SZJA előleget fizetnek.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mennyi az általányadó előleg?

HozzászólásSzerző: tepimail » kedd feb. 16, 2010 9:28 am

Biztosan nem fogalmaztam egyértelműen. Annyit szerettem volna csak megemlíteni, hogy az általányadós EV a különadót úgy fizette mint egy vállalkozói jövedelmes, az SZJA-t meg úgy mint a magánszemélyek. Tehát ha szja. szerint adózótt akkor rá miért nem vonatkozott az, hogy csak magasabb összeg után kellett volna fizetnie a különadót.

 Nem akarom a szót szaporítani, köszönöm a válaszod. 

Üdv:tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron