Adófórum

Adózási és számviteli információk

09k53 bevallás

Adatszolgáltatás

09k53 bevallás

HozzászólásSzerző: tevike » szer. jan. 06, 2010 9:19 pm

Szerintem, a családtagok a saját nevükön és adószámukkal szerepelhetnek, mivel az SzJA törvény lehetővé teszi, hogy az alkalmazott közvetlen hozzátartozója is kaphat ettől a munkáltatótól üdülési csekket adómentesen a min. bér erejéig. Ha csak a dolgozó nevén jelenthednéd le, akkor a kiadáskor adót és járulékot kellett volna fizetni a vállalkozónak, vállalkozásnak.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

09k53 bevallás

HozzászólásSzerző: vorosgem » vas. jan. 17, 2010 3:04 pm

Sziasztok!

Pont ez a problémám, és még sose töltöttem ki ilyent.

Beírom a gyerek nevét, adószámát, 71500 ücs, engedmény 71500 Ft és 1 mert kedvezményes kör?

Jó lesz így kitölteni? 

 

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

09k53 bevallás

HozzászólásSzerző: linda26 » kedd jan. 19, 2010 5:50 pm

Szia!

Igen, be kell írni a családtag nevét, adóazonosítóját, az összeget mindkét oszlopba, 54% adó nulla és a kód 1.

Jó lesz így, én már kitöltöttem és elküldtem az enyémet, nem volt vele gond.

 

Üdv:

Linda

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

09k53 bevallás

HozzászólásSzerző: vorosgem » szomb. jan. 23, 2010 3:22 pm

Sziasztok!

Hol tudom ellenőrizni, hogy beküldtem az adatszolgáltatást?

Beírtam mindent a 09K53-be, majd kiléptema  programból, újból be és akkor hagyta kiválasztani a kontroll adatszolgáltatás  készítését. Elkészítetettem és bemásoltam a KON09 könyvtárba, ahová  lementettem és kicsomagoltam a ekon09.zip-et meg a Krtitoktepel exe-t.

Ezek után becsuktam az Abevjavat, és és a KON09 könyvtárból elindítottam az ekon09.exe-t.

Ott beállítottam az imput filé-nél a KONT09 könyvtárat ahová a 09K53-as filét tettem (másolással, mert eredetileg temporaly könyvtárba tette).

Ezek után megnyomogattam a kívánt gombokat. A végén előhozhata a kísérő lapot, kitöltöttem, és a nyugtát is kinyomtattam, és elküdtem.

Aztán jött egy üzenet hogy postázás ok, kiléphet törléssel vagy anélkül. Kiléptem. és most nem tudom, hogy akkor beküldtem, minden ok? 

  

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

09k53 bevallás

HozzászólásSzerző: olla » vas. jan. 24, 2010 9:27 am

Kedves vörösgem!

Szerintem a magyarorszag.hu-n az

e-bev szolgáltatások   - használom a szolgáltatást     - lekérdezések   -    beküldött dokumentumok alatt ha beállítod a benyújtás ideje dátumokat, ki kell adnia a beérkezett bevallásokat és adatszolgáltatásokat.

Nekem is a k53-al van problémám, ha betöltöm a k53 adatokat a bérprogramunkból, fogalmam sincs, hogy  a letöltött ekon09.zip-pel hogyan kell ellenőriznem a fájt, és hogyan kell adatkísérőt készíteni. Tudsz segíteni? Ha fel tudnálak hívni telefonon, azt is megköszönném. (ollavas@freemail.hu)

olla

olla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

09k53 bevallás

HozzászólásSzerző: olla » vas. jan. 24, 2010 9:27 am

Kedves vörösgem!

Szerintem a magyarorszag.hu-n az

e-bev szolgáltatások   - használom a szolgáltatást     - lekérdezések   -    beküldött dokumentumok alatt ha beállítod a benyújtás ideje dátumokat, ki kell adnia a beérkezett bevallásokat és adatszolgáltatásokat.

Nekem is a k53-al van problémám, ha betöltöm a k53 adatokat a bérprogramunkból, fogalmam sincs, hogy  a letöltött ekon09.zip-pel hogyan kell ellenőriznem a fájt, és hogyan kell adatkísérőt készíteni. Tudsz segíteni? Ha fel tudnálak hívni telefonon, azt is megköszönném. (ollavas@freemail.hu)

olla

olla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

09k53 bevallás

HozzászólásSzerző: linda26 » vas. jan. 24, 2010 3:47 pm

Sziasztok!

A lezárt kérdések között van a visszatérek 09K53, ott részletesen leírtam, hogy kell elküldeni. 1-2 munkanap múlva pedig megjön az APEH elfogadó nyugta is.

 

Üdv:

Linda

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron