Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kell vagy nem TEÁOR mód

Adatszolgáltatás

Kell vagy nem TEÁOR mód

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi szöveget innen az adófórum, Hirarhivumából másoltam ide.

Bocsánat, ha egyedül már csak én vagyok az aki nem érti, hogy most akkor 2008. december 31-ig el kell menni a cégeknek az ügyvédhez és a TEÁOR számokat aktualizálják 08-as ra, vagy nem.



„A jövőben a cégjegyzékben statisztikai nómenklatúra nélkül - csak szövegesen - kell megjelölni a cégek tevékenységeit. A gazdasági társasági törvény módosítása úgy rendelkezik, hogy a cégjegyzékben minden olyan tevékenység - TEÁOR szám nélkül - megjelölhető, amelyet törvény nem tilt, vagy nem korlátoz. Az adóhatóságnak viszont már TEÁOR számmal kell bejelenteni a tevékenységeket. Azok a cégek, amelyek olyan tevékenységet folytatnak, amelynek a kódját ez év január 31-ig nem lehetett automatikusan átfordítani az új TEÁOR-nak megfelelően, jövőre rendezhetik a hiányt. A 2009. évi első adóbevallással együtt kell az APEH-nek kell bejelenteniük az új kódokat, és ezért fizetniük sem kell. „



Köszönöm előre is a válaszokat : Évi


gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kell vagy nem TEÁOR mód

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 14, 2008 10:01 am

Szia Évi!

Nem Te vagy az egyetlen, én is tegnap zártam le ezt a témámat. Ha rámész a lezárt kérdések között a November 01-i határidőre, ott épp ezt a témát tárgyaltuk ki.

Üdv. Kata

http://www.adoforum.hu/tema/14622/november-01-i-datum

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron