Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az Adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. tv. (továbbiakban: Art.) 31. § (2) bekezdése alapján a munkáltató, a kifizető (ideértve az egyéni vállalkozónak nem minősülő magánszemély munkáltatót is), illetőleg havonként, a tárgyhót követő hó 12-éig elektronikus úton bevallást tesznek az adó- és/vagy társadalombiztosítási kötelezettséget eredményező, magánszemélyeknek teljesített kifizetésekkel, juttatásokkal összefüggő valamennyi adóról – kivéve a kamatjövedelem adóról –, járulékról, illetve az adózással kapcsolatos egyéb adatokról is.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: atakomb » csüt. okt. 18, 2007 4:20 am

Rendezvényekkel foglalkozó cég szeretne alkalmazni AM könyvvel  hostesseket. Sajnos saját tapasztalatom is, hogy a Posta elég vegyesen kezeli a közteherjegyek árusítását. Több (10 ) postán 15 féle felvilágosítást kaptam. Nincs 200 Ft-s közteherjegy, nincs 400 Ft-os, közteherjegy nem is gyártottak címen  adtak választ. 500 Ft-os jegyet adtak viszont. Próbálja meg valaki összerakni a napi beragasztható bélyeget arra a kis helyre. Miért van az, hogy a törvény előír valamit, de a gyakorlat nem követi.

atakomb
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: erdoapolas » csüt. okt. 18, 2007 6:09 am

Sajnos ezt én is tapasztalom, már elfogyott, ekkor lesz meg akkor. Ha kifogom, én csak 100ft-osat veszek, és oldalra fordítom így befér a négy darab. A Posták hanyagsága, erre jobban oda kellene figyelniük.
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. okt. 18, 2007 11:41 am

Környékünkön   több   almáskert  van, ahol idénymunkásokat  szoktak  foglalkoztatni.   A  gazda   elküldte  a munkára  jelentkező  emberét,  hogy   váltsa  ki  az  Alkalmi munkavállalói könyvet   a  Nagyatádi   Munkaügyi  Központban,  ahol  sajnálattal   széttárták  a  karjukat,  hogy  nincs most  AM könyv,  jöjjön  vissza   máskor.   Kérdem én  megvárja-e  az  érett   alma,  hogy  a  Hivatal  felszerelkezik  nyomtatvánnyal???     Egyébként  az  illető  elment  dolgozni,   és  mi   történt, el  nem  hiszitek.  Az   ellenőr  jött,  ellenőrből nem  volt hiány.  Nem  fogadta   el  kifogást,   ez  nem indok,  hogy nem  kapott  AM   könyvet. Különben  meg  ne menjen  el  AM könyv nélkül dolgozni. Ez  a  szerencsétlen  ember,  akinek  a  megélhetése   függ  a munkától, azt   mondta  a  munkaügyi   felügyelőnek, hogy   kivánom, hogy  annyi  keresetből kelljen  megélnie, mint  amit  AM könyvvel keresni  tud. 

Egyébként   az   almáskertek környékén  ezidőtájt   közteherjegyet sem  lehetett kapni,   a  gazdák  is  ahelyett,  hogy  a terméssel foglalkoztak   volna  közteherjegy  felderitést  végeztek   a  környékbeli  postákon.     Csoda,ezek  után, hogy  az  adózó polgárnál  elszakad  a  cérna.

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: nemondd » vas. okt. 28, 2007 10:18 am

Lassan tiz éve mükődik, illetve hozták ki a kiskönyveket és még mindig nem készültek fel rá rendesen.

Én sem. 

Addig rendben van, hogy nekem, mint kifízetőnek be kell vallani, és a kiskönyvvel rendelkező tudja a jegyek alapján, hogy mennyi adót fízettek be útána. 

 Adóigazolást nem kell adnom, mint kifízető?

A kis könyvvel  rendelkező, honnan tudja, hogy végül mennyit fízettek ki neki éves szinten ?

Adóbevallását milyen dokumentum alapján tölti ki ?

Megköszönném a segítséget, mert nem vagyok bérügyes, és van a munkatársnőmnek kiskönyves foglalkoztatjai, de nem vall semmit a bérügyesünk. 

 

 

nemondd
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: erdoapolas » vas. okt. 28, 2007 10:54 am

Szia! Nem neked kell adóigazolást adnod az alk.munkavállalónak, azt a Munkaügyi központ megteszi. Az alk.munkavállaló minden év január 15-ig leadja a könyvet, meg járnak ők havonta jelentkezni. A munkaadónak havonta 0708A-M-en 12-ig bevallást küld, minden alkalmi munkavállalóról, de az apeh-ot nem is a munkavállalónak kifizetett munkadíj érdekli, hanem a közteherjegy. Mondhatnánk azt is hogy csak közteherjegybevallás.

A bevallást a könyvbe ragasztott bélyegek, és az analítikus nyilvántartás alapján tölti ki.

Az szja tv. és az adózás rendjéről szóló tv. rendelkezésének alkalmazásában a munkavállaló bérjövedelemként a kifizetett munkadíj sávjához tartozó, a melléklet szerinti ellátási alapot, a befizetett adóelőlegként, ezen ellátási alap 0%-át kell figyelembe venni. Adok egy elérhetőséget hogy alaposabban tájékozott legyél a könyvesekkel kapcsolatban. Marcsi

http://adozo.hu/?level=1&sub=186

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: gylevente » vas. feb. 10, 2008 9:38 pm

Én csak annyit tennék hozzá az előző -egyébként kíváló- válaszra, hogy figyelni kell nagyon az kifizetett napi összegekre. Gondolok itt pl. arra, hogy 2.400,- Ft/nap kifizetésre már 700,- Ft közteherjegy az előírt, míg 2.399,- Ft-ra "csak" 400,- Ft.

A közteherkjegyeket szigorú számadás alá kell vonni és arról nyilvántartást kell vezetni. (Én címletenként vezetem a nyilvántartást a jegyekről.)

A 0808M bevallás 0808-14 táblájában csak az összes közteherjegy értékét és az alkalmazás napjait kell az illető zsemély esetében feltüntetni. 

gylevente
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. feb. 10, 2008 10:04 pm

Hogy ezt a hozzászólást én nyitottam..........?????  

De ha már most mégis idetévedtem, akkor javaslom odafigyelni a 2008 évi minimálbér szerinti órabérekre. Pontosan nem tudom,  talán 385,-F/óra, miszerint a "2399,-ft-ba"  CSAK  6 óra munkaidő fér.   Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Alkalmi munkavállalókkal kapcsolatos bevallási kötelezettség

HozzászólásSzerző: erdoapolas » hétf. feb. 11, 2008 1:15 am

Szia Napraforgó!

Mosolyogtam magamban, mert én is találkoztam olyan kérdéssel ahol az én nevem szerepelt, mint a kérdésfeltevő, voltak is rá válaszok, még én is adtam választ. Pedig tudom hogy a kérdés ami az én nevemben lett alkotva, nem én kérdeztem, száz pontért meg főleg nem . Nem mintha érdekelne a pont, osztogattam is belőle rendesen.  Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron