Adófórum

Adózási és számviteli információk

Meredek lesz a büntetések emelkedése

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Meredek lesz a büntetések emelkedése

HozzászólásSzerző: sio001 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Messzire mutató perspektívát nyitna az adóellenőrök előtt a kormány a mulasztási bírságok módosításával. Az adócsomag szerint több mint duplájára emelkedne jövőre a nem magánszemélyek esetében kiszabható bírság: ez most 200 ezer forint, és 500 ezerre növekedne, fekete foglalkoztatás és igazolatlan eredetű áru forgalmazása esetén pedig egymillió forint volna a felső határ.
sio001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Meredek lesz a büntetések emelkedése

HozzászólásSzerző: sio001 » vas. okt. 14, 2007 2:46 pm

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Hát a bírság emlegetése mindig kiveri a biztosítékot nálam, mivel már többször tapasztaltam (és már többen jelezték is ebben a fórumban), hogy a bírságolási gyakorlat nem egységes az APEH-en belül. Vidéken sokkal hamarabb és nagyobb összegben kiszabják a bírságot mint Budapesten, ráadásul az un. enyhítő körülményeket is csak annyiban veszik figyelembe, hogy nem a maximális bírságot szabják ki. És itt most nem azokról a bírságokról beszélek amelyek szándékos adóelkerülést bírságolnak, hanem tényleg csak tévedések. Mi a véleményetek.

Üdvözlettel minden olvasónak

 

 

sio001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Meredek lesz a büntetések emelkedése

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. okt. 14, 2007 3:05 pm

 Sziasztok!Egyre egyértelmübbé válik, hogy ezzel akarják a költségvetés hiányát mérsékelni. Most már tényleg ott tartunk, hogy ha van sapkája azért, ha nincs azért büntetnek. Engem sem a szándékos adóelkerülésért kiszabott büntetések bosszantanak.Egyik ügyfelemnél pl. a bejáratnál nem volt kiirva a savanyuság ára, -az étlapon nyilván szerepel- 30eFt volt a büntetés. Tudnék sorolni sok apró-cseprő dolgot ezen kivül. Valószinü más is tapasztalta, hogy a hivatali dolgozók is tévednek, minden következmény nélkül. Lehet hogy egyszer mi is büntethetünk? /ez vicc volt/ Üdv. Ani

 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Meredek lesz a büntetések emelkedése

HozzászólásSzerző: kati1012 » vas. okt. 14, 2007 3:09 pm

Sziasztok!

Szerintem mindannyian úgy vagyunk. A bírságolással kapcsolatosan valaki felvetette, hogy szelektálni kellene a bírságok kiszabásánál. Sajnálom, hogy minket nem kérdeznek meg, nem kérik ki a véleményünket. Sok mindent láttam és tapasztaltam, megértem a szándékot abban az esetben amikor 2007-ben még nincsenek elkészitve a bevallások "egyes adalanyoknál" korábbi évekre vonatkozóan. Méltánytalannak tartom a bírságolást abban az esetben amikor a több bevallásból egy véletlenül kimarad. Ez csakis hibából adódik. Kérdem én, ki az aki nem hibázik?

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég