Adófórum

Adózási és számviteli információk

Januártól új adó: erőforrás-fejlesztési hozzájárulás

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Januártól új adó: erőforrás-fejlesztési hozzájárulás

HozzászólásSzerző: Csajági » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Januártól új adónembe, az erőforrás-fejlesztési hozzájárulásba (efeho) vonnak össze három kis adót, a szakképzési és a rehabilitációs hozzájárulást, valamint az innovációs járulékot. Az adótörvényeket módosító javaslatot, amely az efeho bevezetéséről is rendelkezik, múlt pénteken nyújtotta be a pénzügyminiszter a parlamentnek.
Csajági
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Januártól új adó: erőforrás-fejlesztési hozzájárulás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. okt. 06, 2007 7:22 pm

Ha ezt elfogadják, akkor kérdezem én, hogy az az egyéni vállalkozó aki saját magát "foglalkoztatja", így sem szakképzési, sem rehab, sem pedig innovációs járulékot nem kellett, hogy fizessen, s a javaslat szerint a kislétszámot foglalkoztatók efehó-ja nem tartalmazza a rehab és innovációs részt, akkor viszont mire fel kérik tőlük a bevételük 50%-a után ezek szerint a szakklozési hozzájárulásra eső részt!! Az azért már mégiscsak ......(kihagyom a jelzőt), hogy az a vállalkozóvá vált ember, aki a munkaügyi piacon nem tudott szakképzettségének megfelelő munkát kapni, saját magát foglalkoztatja, oda adja pl. EVA-ként az éves bevételének 25 %-át, tehát egy teljes negyedévnyi bevételt, s még külön támogassa a szakképzési alapot, vagy kitudja mit!

Én is néztem a PM honlapján a törvénytervezetet, mert korábban arról cikkeztek a különböző internetes "szak" lapok, hogy a munkaadói, a szakképzési, a rehab és innovációs lesz összevonva, s a mérték 5% az elszámolt bérköltség alapjára vetítve., aztán pl. az adozo.hu lapon 10.03-al már az szerepel, hogy 5,5 % lesz és egyéb adók meg megszünnének, de hogy milyen alapra vetítve, stb. arról semmi.

 Úgy, hogy ezekről a módosítgató javaslatokról szerintem nem igazán lehet vitázni, egy biztos bármelyik jön be, az a "nagyoknak" alkalmasint kevesebb adófizetést fog jelenteni, a sok mikro-,kis-,közép vállalkozás és az egyéni vállalkozók (ha rájuk is kiterjed) több adót fognak fizetni, vagy bedobják a törülközőt lassan. Egyre több kisebb vállalkozó fontolgatja, hogy "becsukja a boltot". Amellett, hogy már 800 féle címen adóztatják, vallatják őket, - ember legyen a talpán aki a hetenkénti módosítások, híresztelések alapján tervezni tudjon. S akkor még nem szóltunk a nem tudom hány száz féle abev nyomtatványról amelyek évközben folyamatosan változnak, újabbnál újabbak jelennek meg, egy-egy bevallást annyira túlbonyolítanak, hogy 15-129 oldal csak a kitöltési útmutató, stb. Na nem is boszzantom magam tovább!

Bocs. 

  

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Januártól új adó: erőforrás-fejlesztési hozzájárulás

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » vas. okt. 07, 2007 9:46 am

Én úgy tudom, hogy az efeho alapja (legújabb variáció) megegyezik majd az iparűzési adó alapjával, mértéke pedig 0,3 %-tól felfelé. Csak azt nem tudom, hogy az EU ellenzi ÁFA-n kívüli forgalmi típusú adók bevezetését (lásd iaparűzési adó) akkor mi ez, ha nem újabb forgalmi adó. És most újra a kisvállalkozások fogják viselni a többlet terhet, mert náluk eddig nem volt rehab és innovációs járulék.

Erről ennyit

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron