Adófórum

Adózási és számviteli információk

Az adóellenőrök egyszer sem kaptak nyugtát a kínai piacon

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Az adóellenőrök egyszer sem kaptak nyugtát a kínai piacon

HozzászólásSzerző: mifer2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) Rapid csoportjai szerdán ellenőrzéseket tartottak a Józsefvárosi kínai piacon, a revizorok egyetlen esetben sem kaptak a vásárlásaikról nyugtát - tájékoztatta az adóhatóság az MTI-t.
mifer2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Az adóellenőrök egyszer sem kaptak nyugtát a kínai piacon

HozzászólásSzerző: konczzsoka » csüt. aug. 16, 2007 6:37 am

Én is tudok olyan kínai áruházat, ahol még akkor sem adtak blokkot, amikor az esetleges csere miatt kértem. Azt modták ők megismerik az árujukat.

Így könnyen versenyeznek az itteni kereskedőkkel, adózás semmi, és egyre többen jönnek. Vajon miért engednek be ennyit, és kapnak engedélyt??, kinek éri így meg?.., az is lehet, hogy a mi járulékainkból látják el őket,????

konczzsoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Az adóellenőrök egyszer sem kaptak nyugtát a kínai piacon

HozzászólásSzerző: konczzsoka » csüt. aug. 16, 2007 6:37 am

Én is tudok olyan kínai áruházat, ahol még akkor sem adtak blokkot, amikor az esetleges csere miatt kértem. Azt modták ők megismerik az árujukat.

Így könnyen versenyeznek az itteni kereskedőkkel, adózás semmi, és egyre többen jönnek. Vajon miért engednek be ennyit, és kapnak engedélyt??, kinek éri így meg?.., az is lehet, hogy a mi járulékainkból látják el őket,????

konczzsoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Az adóellenőrök egyszer sem kaptak nyugtát a kínai piacon

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. dec. 01, 2007 5:30 pm

Én is vittem vissza a kinai piacra árut, és az eladó azt kérdezte"szamla"? A válaszom erre az volt , hogy ezt én is szeretném tudni, mert az láthatatlan volt. Szerencsére kicserélte, de nem volt könnyű.

A közelmúltban olyan boltban (kínai) vásároltam, ahol a blokk fantasztikus volt. Sem Cégnév,Adószám stb...

Csak az összeg, tudjátok olyan, mint a szalagos számológépből,  de a meglepő, hogy ezt egy pénztárgép adta.Még soha senkit nem jelentettem, van más bajom is, de a magyar kereskedők védelmében ezt sűrgősen meg kellene szüntetni azoknak , akik ezért pénzt kapnak.

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Az adóellenőrök egyszer sem kaptak nyugtát a kínai piacon

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd dec. 04, 2007 9:45 pm

Nincs nyugta, vállalkozás sincs, be sem lehet záratni, meg sem lehet büntetni, -mert nincs kit! A kínai piac olyan mint a politikusok munkája:"felelősségnélkülijövedelemszerzés". Nagyon tanulékonyak.....
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég