Adófórum

Adózási és számviteli információk

A vevő is őrizgetheti a számlákat

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

A vevő is őrizgetheti a számlákat

HozzászólásSzerző: winzol » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Akár évekig is őrizgethetjük még a legapróbb cikkek blokkját is, ha sikerül a pénzügyi tárcának valóra váltania az elképzeléseit. Egyelőre folyik a részletek kidolgozása, így csak annyit tudni: a feketegazdaság ellen új frontot kívánnak nyitni - írja a hétfői Világgazdaság.
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A vevő is őrizgetheti a számlákat

HozzászólásSzerző: winzol » hétf. júl. 16, 2007 3:22 pm

Ehhez már az ALKOTMÁNYBAN is változtatni kellene, ami 2/3-os törvény!!

winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A vevő is őrizgetheti a számlákat

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. júl. 16, 2007 4:11 pm

Winzol, ezt nem egészen értem. Melyik paragrafusára gondolsz az Alkotmánynak?
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A vevő is őrizgetheti a számlákat

HozzászólásSzerző: winzol » kedd júl. 17, 2007 4:16 am

Szép jó reggelt Anikó! Nem §-ra gondoltam, hanem az egyén mint állampolgár szabad cselekvési jogára.Milyen alapon ellenőrizget engem a T Hivatal hogy az adózott jövedelmemet mire költöm./Ha engem egy szarházi nyugtás ell. megállít pl a vásárcsarnok kijáratánál, hogy mit vettem és hol a nyugta , kap olyan pofást a helyszínen hogy fejre áll.Aki ismer az tudja rólam .ha elkap az indulat meg is teszem.Rendőrt meg nem tud minden ell.mellé állítani hogy megvédje.Eddig is volt rá példa hogy az ell. kapott egy "fülest" ennek a készülő tervezetnek a függvényében jobb ha az APEH az ellnőreinek önvédelmi kiképzést is tart.Ha meg ezt a magyar benyeli mint jogszabályt, meg is érdemli/kEzeket  a kérdéseket ombudsmani hatáskörben kellesz majd vizsgálni, azt hogy mely §-ba ütközik azt meg át kell néznem, pusztán az emberi igazságérzetem diktált, meg a megérzésem ami soha nem csap be.
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A vevő is őrizgetheti a számlákat

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd júl. 17, 2007 5:13 am

Szia winzol!

Nem tudom elképzelni, hogy ez az "agyament" ötlet megvalósuljon, (igaz, sokminden másról sem). Mindennek van határa, nem tudom kinek az okos fejéből jönnek ki ezek az ötletek. Úgy látszik az Apehnak mindenre lehet kapacitása. Nálunk azt akarják elérni, hogy az állandó fenyegetettségtől vezérelve javuljon az adómorál, akkor is ha a követelmények messze meghaladják a teljesítőképességet. Hát nem tudom, de ez a módszer már a gyerekeknél sem működik.

Üdv. stamasi 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

A vevő is őrizgetheti a számlákat

HozzászólásSzerző: kwt » csüt. júl. 19, 2007 8:26 am

Mint oly sokszor javasoltuk már - jó néhányan - az ilyen ötlet kiagyalója zárt, őrzött és lehetőleg a társadalomtól elzárt területre való! Sajnos ezek az idióták nem veszik észre azt, hogy mennyire nem szalonképesek már a viszonylag normális közöségek számára. A "politikai szerepük"-ről ne is beszéljünk, mert az is értelmetlen....

Nálam a "hülye" és a "politikus" gyakran keverendő kifejezés. Sőt, sokszor az utóbbi már megalázóbb is...

ÜdW 

kwt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

A vevő is őrizgetheti a számlákat

HozzászólásSzerző: dohanyosne » pén. júl. 27, 2007 7:46 am

Én csak olvasom a felháborodásokat a számla megőrzéssel kapcsolatban, és az jutott eszembe hogy miért ez a felháborodás. Ezzel rákényszerúlne mindenki hogy számlát állítson ki.

És ha már meg kellene őrizni a számlát, akkor igazándiból nem lenne rosz a szolgáltatás számláit is megőrizni amit a lakásom javítására karbantartásásra állítanak ki. Ennek bizonyos százaléka adóalap vagy adó csökkentő is lehetne. Úgy tudom ez valamelyik országban már jól működik.

Ha még adóalap vagy adócsökkentéssel is járna a magánszemélynek akkor én is biztos jó ötletnek tartanám, sőt őrizgetném is.

 

 

dohanyosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

A vevő is őrizgetheti a számlákat

HozzászólásSzerző: validitas » pén. júl. 27, 2007 8:05 am

Ha jogszabály előírja, hogy őrízgetnem kell évekig a blokkokat, cetliket, akkor kérek kiutalni egy nagyobb lakást, ugyanis a jelenlegi 30 m2-en erre egyáltalán nincs lehetőségem.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron