Adófórum

Adózási és számviteli információk

A fagykárok hatodát téríti az állam

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

A fagykárok hatodát téríti az állam

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az április végi, május eleji fagy jóval több mint húszezer gazdálkodónál okozott kisebb-nagyobb, a szakértők szerint mintegy 40 milliárd forintra becsült kárt. Az önkéntes kárenyhítési alapból - a kormány döntése után - mintegy 6-7 milliárd forintnyi kárenyhítésre számíthatnak.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

A fagykárok hatodát téríti az állam

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. máj. 28, 2007 8:23 pm

Meg merem kockáztatni azt a kifejezést, hogy "nagy butaságot" talált ki az a gazdasági "szakember" aki meghosszabbította a junius 15-ig a önkéntes kárenyhítésre való szerződést. Mégpedi azért, mert én is érdekelt vagyok, de hála az égnek, nem a jogosultságra, hanem a befizetésre (megj.:már be is fizettem!). Ugyanis ez a kárenyhítés nem vonatkozik a napjainkban is  fennáló állandó "jégveszélyre", csak a tavaszi fagykárra! plussz az esetleges aszálykárra! Ugyebár a TAVASZNAK VÉGE!   Akkor most ki fog jelentkezni??? Pontosan az aki idejében nem jelentkezett, DE fagykárt szenvedett, és így az időben jelentkezetteknek KEVESEBB fog jutni, bármennyire is ígérik mennyit tesznek a gazdág által befizetett??? (szept.30-ig befizetendő!!!) összeghez. Ne értsetek félre, nem a gazdáktól sajnálom a kormány által ígért összeget, hanem azokat védem, akik előre biztosítást kötöttek, és esetleg kevesebbet fognak kapni.  A kamattámogatásos hitelt viszont minden kárt szenvedett gazda részére jogosnak érzem, akár kötött biztosítást, akár nem. Hát ez a véleményem:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron