Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. máj. 09, 2007 7:04 am

A társaság éves bevalló volt járulék tekintetében. Olvastam az állásfoglalását néhány hónappal ezelőtt a témában. Ezért gondoltam, hogy részletesen foglalkozott a témával.

Számomra az nem volt egyértelmű a törvény szövegét olvasva, hogy a vállalkozói járulék tekintetében is a minimum járulékalaphoz köti-e járulékfizetési kötelezettséget vagy itt marad a minimálbér, de ezek szerint Ön is azon az állásponton van, hogy hasonlóan kell eljárni, mint a TB járulékok esetében.

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. máj. 09, 2007 7:11 am

A foglalkozása alapján nem jár kedvezmény. Nyugdíjjal én sem szoktam különösebben foglalkozni. Ha gondolja zárjuk le a témát, de ha tud kérem erre a kérdésre válaszoljon még. Van-e olyan lehetőség, hogy a járulékterhek felvállalása (akár a munkáltató felől) és előre történő kifizetése mellett több szolgálati időt szerezve a fent előírt életkor betöltése előtt nyugdíjba mehessen valaki?

Valami ilyesmi kérdést kaptam. Én erre semmilyen lehetőséget nem találtam. Ha bármi az eszébe jut ezzel kapcsolatban kérem ossza meg velem!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: ruszinzsolt » szer. máj. 09, 2007 7:16 am

Sajnos AZONOSAN kell eljárni a vállalkozói járulék és a társadalombiztosítási járulék tekintetében. A helyzet sérti az alaptörvényt, de hát ezt már megszokhattuk. Így van ez egy sor más adózási szabály esetén is.
ruszinzsolt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. máj. 09, 2007 7:18 am

Köszönöm!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: ruszinzsolt » szer. máj. 09, 2007 7:18 am

Arról volt szó, hogy a férfinak megvolt a szolgálati ideje. Egyébként ennek a szolgáltati időnek a megváltására valóban van előrehozott nyugdíjazási lehetőség, de most már nem értem, hogy mi a kérdés. A nyugdíjkérdések esetén kb. 1 teljesen teleírt oldal után lehet tényszerűen válaszolni...

ruszinzsolt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. máj. 09, 2007 7:20 am

Kedves Zsolt!

A társaság 2006-ban havi bevalló volt, tagjai tekintetében szeptembertől megfizette a 125.000 Ft utáni járulékokat, de a ténylegesen kivett tagi jövedelem 62.500 Ft volt. Kérdésem: a biztosítottat terhelő járuléktöbbletet a munkáltató fizette meg, s ezzel a különbözettel kell-e növelni a társasági adó alapját?

Köszönettel: kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: bgymg » szer. máj. 09, 2007 7:25 am

Tisztelt Zsolt!

Elnézést kérek, hogy vitafórumon keresem ezzel, nem is szeretném a többiek elől elvenni a lehetőséget, de a segítségét szeretném kérni.
Végzős kiegészítő közgazdász hallgató vagyok a BME-n, adószakirányon. Szakdolgozatom címe, témája: A Társasági és osztalék adó változásai
az elmúlt 5 évben és a változások gazdasági-társadalmi vonatkozásai.
Az elmúlt időszakban nem volt időm foglalkozni a dolgozattal, de úgy gondoltam egy próbát esetleg megér, hátha még időre el tudom készíteni.
Gyűjtő munkát már korábban végeztem(az Ön írásai alapján is), de így a dolgozatnak inkább törvény ismertető jellege van.
Ha bármiben tudna segíteni, azt nagyon megköszönném, és amennyiben Önnek megfelelne megadnám email címem, telefonszámom a kapcsolatfelvételhez( a Dashöfer munkatársainak nem állt módjában Önhöz kontaktot megadni).

Köszönettel:
Ganzler Örs


bgymg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. máj. 09, 2007 7:31 am

Egy ügyvezetőről van szó, aki az átmeneti rendelkezéseknek megfelelően még jelenleg munkaviszonyban végzi a tevékenységet. Az illető előállt a kérdéssel, hogy lehetőség van-e "előre történő járulékfizetéssel" nyugdíjazni magát. A társaság átvállalná a terheket. Ugyanis olyan információk jutottak el hozzá, hogy ezt "máshol meg tudták oldani".

Megnéztem az életkorát és a szolgálati idejét. A szolgálati idő már most is 40 felett van. Az életkor: idén tölti az 59-et.

Én azt találtam, hogy ezekkel a fetételekkel leghamarabb a 60. életévének betöltése után mehet nyugdíjba. Az "előre fizetéssel" csupán szolgálati idő szerezhető.

Talán ésszerűbb lett volna így kezdenem a problémát. Sajnos én sem értettem teljesen, hogy mi lenne a lényeg leszámítva a gyors nyugdíjazást, mivel továbbra is dolgozni fog, a járulékok többsége levonásra kerül, az SZJA terhek pedig szintén nőnek az adóterhet nem viselő járandóság miatt.

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: ruszinzsolt » szer. máj. 09, 2007 7:32 am

Kedves Mari!

A befizetés társadalombiztosítási járulék, amely bérjárulékként elszámolandó és a társasági adó nem jelöl meg ezzel kapcsolatosan adóalapnövelő tételt.

ruszinzsolt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: ruszinzsolt » szer. máj. 09, 2007 7:37 am

Kedves Örs,

Meg kellene szerezni egy Jogtár CD-t, vagy hozzáférést, ahol időgépes lekérdezésekkel lehetne követni a változásokat. Javaslom felkeresni a honlapunkat: http://www.fairconto.hu ahol az Adótükör című kadványunkkkal nyomon lehet követni a társasági adó főbb változásait. Javaslom elolvasni az egyes tv. változásokhoz tartozó indoklási szövegeket is. Itt a jogalkotó elemzi az okokat.

Ha szükséges szívesen leszek a szakdolgozatának külső konzulense.

Sok sikert!

ruszinzsolt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég