Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. máj. 09, 2007 7:57 am

Kedves Zsolt!

Azt szeretném megkérdezni, jól gondolom-e , hogy  2006 ra az osztalék  után fizetendő 4%-os EHO-t nem könyvelhetjük költségnek. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. máj. 09, 2007 8:05 am

Kedves Zsolt! Egyéni vállalkozó osztalék utáni EHO Ön szerint költségként elszámolható-e. Én csak egy helyen olvastam róla, mégpedig az eváll.megszünésekor irják hogy nem költség. Én ebből arra következtettem, hogy más esetben igen. Köszönöm. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: bgymg » szer. máj. 09, 2007 8:07 am

Kedves Zsolt!

Köszönöm válaszát. Tudna valamilyen internet elérhetőséget adni, mert úgy gondolom a változásokat sikerült felkutatnom( körülbelül 40-50) oldalnyi az anyag. El tudnám küldeni, hogy eddig mit ténykedtem. Estleg ha fairconto.hu-n megadott telefonszámon érdeklődöm, tudnak bővebb felvilágosítást adni?

Köszönettel:

Ganzler Örs
bgymg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: ruszinzsolt » szer. máj. 09, 2007 8:20 am

A 2006-os osztalék kifizetésekor 4% EHO-t kell levonni annak a felsőhatára szerinti szabályok szerint.  Tehát az levonás. (Régebben volt költség, ma ez a tétel nem költség, hanem levonás!)
ruszinzsolt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: ruszinzsolt » szer. máj. 09, 2007 8:21 am

A www.fairconto.hu - n megadott elérhetőségek megtalálható vagyok. Javaslom, hogy e-mailben értekezzünk.
ruszinzsolt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: BaraMa » szer. máj. 09, 2007 8:27 am

Kedves Zsolt! Különadóra vonatkozó kérdésem: az adó alapját növeli-e az elengedett követelés összege? Köszönettel!
BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. máj. 09, 2007 8:39 am

Az osztalékról való lemondásnál feltettem egy kérdést. Kérem nézze meg és ha módjában áll írja meg válaszát!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szer. máj. 09, 2007 8:46 am

Zsolt! Az iparűzési adó csökkenthető-e az üzemanyagokkal, nem a számlára vásárolt, hanem a menetlevélben az APEH által engedett árral számolásnál. Ugyanez a kérdés a kissebb munkagépekre is. Köszönöm: Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: ruszinzsolt » szer. máj. 09, 2007 8:48 am

Az elengedett követelés egyéb ráfordítás (hitelezési veszteség). Szerintem ez nem véglegesen átadott pénzeszköz, bár a hitelezési veszteség színlelését persze az APEH megpróbálhatja bizonyítani és feltárni a palástolt eseményt, miszerint az bizony véglegesen átadott pénzeszköz volt.

 

2006. évi LIX. törvény

az államháztartás egyensúlyát javító különadóról és járadékról

(2) Növelő tételek:

a) a jövedelemre tekintettel külföldön megfizetett (fizetendő), ráfordításként elszámolt adó,

b) az adóévi adózás előtti eredmény terhére elszámolt visszafizetési kötelezettség nélkül adott támogatás, juttatás, véglegesen átadott pénzeszköz és térítés nélkül átadott eszköz könyv szerinti értéke, és az ezzel összefüggésben elszámolt, az átvevő által meg nem térített általános forgalmi adó,

c) az ellenérték nélkül átvállalt kötelezettségnek az adóévi adózás előtti eredmény terhére elszámolt összege,

d) az adóévben térítés nélkül nyújtott szolgáltatás bekerülési értéke,

 

ruszinzsolt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ma Ruszin Zsolt a Szakmai fórum vendége!

HozzászólásSzerző: ruszinzsolt » szer. máj. 09, 2007 8:51 am

Menetlevéllel nem lehet üzemanyagot elszámolni! Útnyilvántartás esetében is egy személyi jellegű juttatás keletkezik, annak semmi keresnivalója az anyagköltségek között (2000.12.31-ig még így volt, de az új számviteli törvény egyértelműsítette a helyzetet, amikor a költségtérítéseket az egyéb személyi jelegű kifizetések közé sorolta). Amikor az adózó tulajdonában van a jármű, akkor pedig a tankolásról bizonylattal kell elszámolni, nem pedig nyilvántartással. A bizonylattal elszámolt üzemanyag valóban anyagköltség, így csökkenti az IPA alapját.
ruszinzsolt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég