Adófórum

Adózási és számviteli információk

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Több ezer cégnek máig sem sikerült átállnia az új TEÁOR-kódokra, a mulasztókat félmilliós bírság fenyegetheti.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. ápr. 23, 2010 8:55 am

Azt valaki árulja már el nekem, hogy a TEÁOR-t mióta kell feltüntetni a számlán?

Még ennyi hülyeséget!

Mellesleg a bp-i cégeimnél kb egy évébe telt az APEH-nek, hogy normálisan feldolgozza a változásbejelentőt.

A saját tevékenységemet illetően: a mai napig nem jutottak el odáig, hogy a 03 TEÁOR-jaimat töröljék (FEJÉR MEGYE), amit ugye hivatalból megtesznek, az állt anno a levélben.

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. ápr. 23, 2010 8:59 am

"Meglepetést okozhat a rossz kódEgy ellenőrzés során olyan számlák is érvénytelennek minősülhetnek, amelyek mögött egyébként szabályos gazdasági tevékenység volt. Ilyen esetben a számla mögött álló áfa összegének leírása is szabálytalan, vagyis kellemetlen meglepetések is várhatnak a cégekre. Az más kérdés, hogy eleve felelőtlen volt az a társaság, amely a régi kóddal ellátott számlát fogadott be."

Mi van??????????????????????????????????

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 23, 2010 9:14 am

Lehet, hogy arra utal a cikk, hogy ha a tevékenység nincs bejelentve az APEH-nál, akkor ők azt úgy értelmezik - persze csak a befogadó cégek esetében, ktg. és levonható áfa tekintetében - hogy az a számla szabálytalan, ezért az áfája nem vonható le, és ktgként sem érvényesíthető a szla.

Ezt azonban én kötve hiszem, hiszen egy gazd.esemény megtörténte vagy meg nem történte nem a bejelentéstől függ, az áfa-levonhatóság sem. A be nem jelentésért legfeljebb bírságolhatják a mulasztót. Erről egyébként valahol olvastam is.

Az APEH különben is elmehet oda, ahová én gondolom. Pl. nálam a tevékenységi köröknél simán kijavította a TEÁOR-t, de ugyanaz a tevékenység volt a fő tevékenység is, na ott már nem bírta átírni! Pedig még levelet is írtak, hogy ők automatice átírják, amit tudnak. Na, aztán mégse, inkább engem szólítgattak fel!

Egyébként meg nem értem, ha valaki ennyire nem érti, hogy miről ír, mi a fenének ír cikket egyáltalán?!

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. ápr. 23, 2010 10:29 am

Szerintem innen merítettek, csak egy kicsit tettek is hozzá - vettek is el belőle, jó ujságíró szokás szerint

 

http://www.apeh.hu/adoinfo/art/teaor_100422.html

 

( Ezt a fenyegetést meg már fel sem vesszük:))))

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 25, 2010 7:33 pm

Sziasztok!

Munkahelyem cégénél is átállították a tevékenységi kódokat, de ugyanúgy mint Nellynél, a fő tev.kódot nem! Beküldtem a változást! Átírták! Közben volt Áfa ellenőrzés, ahol "ráharaptak", hogy nincs beküldve a módosítás, de előkaptam a változásbejelentőt, és akkor ők is "megtalálták", hogy ja tényleg....(valahol alul a papírjukon...)

Majd ezután volt Cégbíróságon "átmenő változás" is, ezen fölsorolva a 08'-as tev. kódok. DE ÚJRA A RÉGI HIBÁS fő tev.kódot írták be. Újra beküldtem a változást! Átírták! De lehet hogy rendszeresen rá kell nézni, hátha valami oknál fogva megint átkerül a "Régi"-be?

Különben, ha egy cég működését/létezését még ellenőrzöm is, azt eszembe sem jutna, hogy a tevékenységi köreit is ellenőrizzem...

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. ápr. 25, 2010 8:11 pm

Saját cégemnél még anno, amikor 06.30 volt a már többször módodsított határidő némi ügyvédi munkadij ellenében megcsináltam a társasági szerződés módosítást, átforgatva a 08' -ra. Emlékeim szerint 2008.júniusáról beszélek ennek ellenére 2009. februárjában az egyablakos rendszer üvegét még mindig korom fedte, mert nem látszott az, amiért komoly pénz perkáltam le az ügyvédnek. Bevallom, hogy engem abszolút nem érdekel, hogy a hivatal nem ér rá ablakot "pucolni" . Kicsit unalmas félévente visszatérni arra a feladatra, amit megcsináltam. (arról nem beszélve, hogy aztán el is törölték egy tollvonással) Ne csak az egyik oldalmak legyen kötelessége a törvény betartása, hanem a másik oldal is végezze el a rábízott munkát és akkor gyorsabban halad a szekér. A legkönnyebb büntetni és folyton számonkérni azokon a törvény betűjét, akik megpróbálják többé-kevésbé betartani a követhetetlent, az értelmezhetetlent.

Na már rendben is van a vérnyomásom. Különben is "bírom" az ilyen cikkeket! Főleg azokat, amikor az bértollnok azt sem érti miről ír.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Félmilliós APEH-büntetés fenyegeti a figyelmetleneket

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 25, 2010 8:45 pm

A mg-nál pedig fölötébb érdekes... ha a gabonaterelés nem jött be, és helyette netán káposztát ültetett "Pista bácsi" akkor is módosítani kellene a tev.kódot !!!

Legjobb, ha minden lehetségest egyszerre beküldünk...???  "Alfától-Omegáig" ????

 

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég