Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kérdések lezárása

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. máj. 25, 2007 12:41 pm

Sziasztok! Én három napja vagyo a forum tagja, az első nap én sem tudtam, hogy mit hogyan kell, de aztán rájöttem. És ezelatt a három nap alatt én is épp azt néztem, hogy még mindig olyan támák is fenn vannak, amiknek már lejárt a bevallási határideje, és a bevallás időpontjáig lett volna sürgős a válasz. Mondjuk, ha valóban nem kapta meg a kielégítő választ, akkor érthető mért nem zárja le, de legalább ezeket a lejárt határidős kérdéseket "be kéne csukni". Asszem van törlési lehetőség a kérdésnél.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szer. máj. 30, 2007 10:02 am

Valóban jó lenne lezárni a régi nyitott kérdéseket, de a törlésük sem lenne jó, mert ha visszamenőleg keresünk valamire választ, itt megtehetnénk. A már nem aktuális több hónapja nyitottakat, a lezártakban lenne jó lapozgatni.
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. máj. 30, 2007 10:18 am

Én is csatlakozom a kéréshez. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy amikor a moderátor zár le egy egy nyitott kérdést, ő úgy zárja-e le, hogy megválaszolja a helyes válasszal, vagy csak simán lezárja? 
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: erdoapolas » csüt. máj. 31, 2007 2:42 am

Szerintem nem válaszol a lezárásra váró kérdésekre, talán már sok nem is aktuális, vagy már módosított, azt hiszem szétosztja a válaszadók között a pontokat.  
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 31, 2007 6:50 am

Valószínű így van. De már a múltkor is volt egy ilyen kérés, hogy túl sok a nyitott kérdés, és le kellene zárni őket. Legalább valóban azokat, ami most már nem aktuális, ami pl. a május 20-i szja bevallás miatt volt sürgős. Ha valaki valami után utána akar nézni, azt még mindig megteheti a lezárt kérdések (és válaszok) között is.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: j.balogh » hétf. jún. 04, 2007 7:20 am

Kedves Fórumozók!

Ha a kérdés feltevője nem zárja le a kérdést, akkor időről-időre megtesszük azt mi helyette. Ebben az esetben igyekszünk a pontokat a "helyesen válaszolók" között szétosztani, de természetesen mi nem vagyunk szakértők a témában. Igyekszünk minél igazdságosabbak lenni, és ha lehetséges, akkor minden válaszadó hozzászólását jutalmazzuk.

Üdvözlettel: Moderátor 

j.balogh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: hrvthandrea » pén. aug. 17, 2007 8:18 pm

Sziasztok!

Új fórumtag vagyok, de már nekem is feltűnt, hogy néhányan feltesznek egy kérdést, és utána napokig vagy hetekig meg sem nézik.Olyannal is szembesültem többször , hogy az adófórum szerkesztősége zárja le a kérdést,néha oly módon hogy a törvényi  előírást meg sem közelíti az adott válasz.Az adófórumot nem kizárólag tagok olvassák-laikusok és szakemberek is-nem kellene azzal félrevezetni őket,hogy hülyeséget fogadunk el.Szerintem ilyen esetben a kérdést törölni kellene,s a kérdést feltevőtől a pontot levonni.Megszűnne az átláthatatlan káosz.

Üdvözlettel:Andrea

hrvthandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szomb. szept. 22, 2007 4:54 pm

A  kérdések  lezárását  elkapkodni  sem  kellene.   Tanulmányoztam az  elmult  egy  hónap  lezárt  kérdéseit:  az  esetek  három  negyedében   viharos  gyorsasággal  történik  a  lezárás,  egy napon  belül,  sok  esetben  néhány  óra  leforgása  alatt  a  kérdés  feltevő  lezárja  a  kérdést,  és  kiosztja  a  pontokat.  

Szakmailag  semmi  sem  indokolja  a  kapkodást.  Sőt  az  alapos,  körültekintő   munkához  idő  kell.  Ezen  esetek  harmadában  legalább,  nem  a  helyes  választ  adják  a  kérdésre,  vagy  nem  elég  alapos  és  szakszerü  a  válasz.   A  legelszántabb  fórumozó  sem  képes  napi -  belértve  a  hétvégét  is -  20  órát  a  fórumra  figyelni. 

Felvetem,  hogy  az  egy  napon  belüli  kérdés  lezárás  esetén  összejátszás  történik  a  kérdés  feltevő  és  válaszadó  között.  Főleg  akkor,  ha  egy-két  válasz  érkezik  és  alig  néhány  óra  leforgás  alatt  történik  a  pont  kiosztás.   A  nevek  kigyüjtéséből  is  érdekes  következtetést  lehet  levonni.

JAVASLAT:     A  KÉRDÉST  CSAK  EGY HÉT UTÁN  LEHESSEN  A  TOVÁBBIAKBAN  LEZÁRNI.  LEGALÁBB  HÉT  NAPIG  MARADJON NYITVA.   Viszont  30-45 nap  után  mindenképpen  zárja  le a kérdező.

Sokan  -  így  Én  is -  csak  időközönként   ülök  a  gép  elé.  Valamiért  a  lezárt  kérdéseket  már  nem  is  olvastam  el,  eddig.   Most,  hogy  nekiálltam  a tanulmányozni  a fórum  témáit,  figyeltem  fel  az  érdekes  jelenségre.  

Nos,  nem  akarok  meggyanusitani   senkit  semmivel.   De  a  fórum  hitelességét  mindenképpen  biztositani  kellene. 

Üdv  Rozalinda! 

 

 

  

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. szept. 22, 2007 5:03 pm

Nem értek egyet azzal, hogy ne lehessen akár napon belül lezárni egy-egy kérdést. Én nem vagyok túl régi fórumozó, mégis találkoztam már olyan kérdéssel, melyre az első válasz kimerítő és tökéletes volt. Akkor miért kéne tovább masszírozni a témát? Minden további, és az elsővel ellentétes hozzászólás csak tévútra vezethet.

(Én inkább ott látom a problémát, ha egy kérdésfeltevő olyan válaszokat fogad el, amik nem helyesek. Ez persze szíve joga, csak ilyenkor egy esetleges külső olvasó azt hiszi, hogy tényleg az a jó válasz.)  

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kérdések lezárása

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd júl. 15, 2008 11:40 am

 

Tisztelt Fórumozók, kérdezők!

Az előttem szólókkal messzemnően egyetértek. Aki kérdez és  választ vár, vegye a fáradtságot és zárja le a kérdést amennyiben a választ megkapta,  tisztelje meg a válaszaadót, és dijazza, vagy utasitsa el az erőfeszítését. Sok kérdező SOS- sürgősséggel kér segitséget, azonban később rá sem néz, ez a hozzállás nem korrekt  viselkedés. Rengeteg  kérdés fut nyitottan és ez nem jó több ok miatt.

Nehezebben látható át a  fórum lapja a képernyőn,, mert széthúzódik, sokat kell lapozgatni. 

Javaslom a moderátornak, X időn túl automaikusan le kellene zárni a kérdéseket, ha fontos majd ujra felteszik.

Üdv: hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron