Adófórum

Adózási és számviteli információk

Járulékalap megbolondított táppénzalappal III.

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Járulékalap megbolondított táppénzalappal III.

HozzászólásSzerző: opika » pén. szept. 22, 2006 6:57 pm

Ha megnézzük a 06082-es bevallást,  nincs elkülönítve, hogy az egyéni járulékot levonták, vagy a munkáltató fizette meg. Tehát a nyilvántartásba nem fog bekerülni ez az eltérés. Az Eb. törvény szerint igazad van, nem egyértelmű a dolog. Ha megnézzük a magánnnyugdíjpénztári tagdíjat, ott attól függetlenül a tag számláján kamatozik, hogy ténylegesen ki fizette be. Az ellátások esetében én úgy gondolom, hogy egységesen kellene kezelni, a tagdíjnál viszont nincs más lehetőség. Ebből következően az eb. ellátásnál bele kellene számítani az ellátás alapjába és az eb. törvényt kellene rendbehozni, hogy az ne legyen ellentmondásos.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Járulékalap megbolondított táppénzalappal III.

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. szept. 25, 2006 6:58 am

Az ellátások alapja az az összeg, ami után megfizette valaki a járulékokat, szerintem eddig sem érdekelt senkit, hogy a hozzátartozó bért megkapta-e a dolgozó, vagy a vállalkozó! Ha az államnak a bevételi oldalon kell a magasabb alap utáni járulék, akkor nyelje le a "békát" , hogy a kiadási oldalon is magasabb az alap! Ez csak így demokratikus. Vagy vonja vissza az egészet, mert értelmetlen az egész, csak felesleges bürokrácia, munka-ha csak egy újabb adót takargat vele.
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Járulékalap megbolondított táppénzalappal III.

HozzászólásSzerző: marotkla » szer. szept. 27, 2006 8:46 am

Amennyiben csak a jogszabályokat nézme, mindkét megközelítésben van logika.

Azonban felmerül bennem két kérdés- adózatlan jövedelem után adunk ellátást(táppénzt, nyugdíjat)- a teljesítménybérezési rendszer hátbatámadása. A rossz teljesítményt nyújtó munkavállaló és a jobb teljesítményű munkavállaló is egyformán részesül az ellátásokban.

 

marotkla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Járulékalap megbolondított táppénzalappal III.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 22, 2007 8:32 pm

Az igaz, hogy a táppénzkérelemnélnél a járulékalapot adjuk meg, de a következő rublikában ott a kérdés:Mennyi volt a bruttó munkabére a táppénzt megelelőző nap (vagy ilyesmi) ???

Nyugdíjalapba  viszont biztos hogy csak az adózott jövedelmet számolják.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Járulékalap megbolondított táppénzalappal III.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. ápr. 23, 2007 8:12 am

Helyesbítem előző hozzászólásomat!!!         Mivel évente alig egyszer van "betegem", így rosszul emlékeztem a TP igénylő lap kérdéseire. Most viszon t megnéztem.  4./pont: "a TP megállapításáhjoz szükséges EGYÉNI járulékalapot képező jövedelem"   Ez ugye a felvett/kifizetett jövedelem 4%-a .

Tehát a TP-nek nem alapja a  minimum-járulékalap!!! (ha ez nem került kifizetésre). Üdv: Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Járulékalap megbolondított táppénzalappal III.

HozzászólásSzerző: Kozma1 » vas. szept. 16, 2007 1:11 pm

Táppénz alapnál az adtalapot kell kitölteni és szt beküldeni az OEP.hez. Az adatlapon a kérédekben szerpel, hogy aki a táppénzt igénybe szeretné venni mióta egyéni vállalkozó és volt-e előző évben más ( setleg alkalmazotti bére.) A táppénz alapot mindig a következők szerin számolják:1.9) előző évben ,ha volt 180 napi"egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelem. akkor ezt az összeget osztják a ledolgozott munkanappal és ennek veszik a 70%-át ( ha van 2 éves folyamatos biztosítása)  ha nincs akkor 60%. Az igénybejelentésen fel kell tüntetni havonat azt a jövedelmet ami tp. alapnak száőmít és külön fel kell tüntetni a nem rendszere setleges jövedelme, melynél azt is közölni kell mely , hogy időszakra  vonatkozik és mikor fizetik ki.

Az, hogy a járulék nincs befizetve azt az APEH hajtja be .

Tudtommal igy kell eljárni. ÜDdvölettel: Mari

 

 

Kozma1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Járulékalap megbolondított táppénzalappal III.

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. szept. 16, 2007 5:53 pm

Sziasztok! Nekem van több olyan egyéni vállalkozóm, aki megfizeti a minimum járulékalap után a járulékot, de vállalkozói kivétként nem tud annyit ténylegesen kivenni. Táppénz alap szerintem az az összeg, amelyre megfizetik a járulékokat. Ilyen alapon akkor pl. egy átalányadózó ev, akinek a bevétel 20%a 40000Ft, de 65500Ft után fizet, akkor 40000Ft lenne a táppénz alapja. Annál az alkalmazottnál, tagnál lehet ez problémás, ahol a munkáltató megfizeti a min.jár.alap utáni járulékokat akkor is, ha a ténylegesen kifizetett bér ettől kevesebb. Üdv. Ani,
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég