Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: fabuseva » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A házipénztáradót "félő" vállalkozásoknak és a kettőst könyvvitelű Eva tv. alá tartozóknak szánják azt a 2007. január 1-jétől hatályba lépő kedvezményt, amely 10%-os adókulcsot kínál a korábbi évek eredménytartalékának felvételére...
fabuseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: luxne » csüt. aug. 24, 2006 3:31 am

Kedves Zsolt!

nem értem, miért hivatkozik a szv.tv. 87.§ (5) bekezdésére úgy, mintha az megengedné az eredménytartalék felhasználását a tárgy évi eredmény kiosztása nélkül? A változás ellenére én úgy értem, hogy ebben a tekintetben marad a régi szabály, és a PM honlap kérdések-válaszok fórumán is ilyen értelmű válaszolt adtak az illetékesek.

(5) Amennyiben a tárgyévi adózott eredmény nem nyújt fedezetet a jóváhagyott osztalékra, részesedésre, kamatozó részvény utáni kamatra és a szabad eredménytartalék erre igénybe vehetõ, akkor a szabad eredménytartalékból igénybe vett összeget is be kell állítani az eredménykimutatásba.

 

Üdvözlettel: Luxné T. Ilona

luxne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: kovitoto@freeweb.hu » pén. aug. 25, 2006 2:03 pm

Köszönöm hogy valaki foglalkozik a témával... Nos ha jól értem: ha nem tudom elköltségelni a kp-s bevételeket és rendesen nyereséget termelek, akkor marad az elszámolási előleg ki-be, hogy mentesüljek a HP adó alól??? Nincs valakinek más ötlete???
kovitoto@freeweb.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: kindek » hétf. aug. 28, 2006 6:27 am

Szerintem érdemes továbbolvasni a vonatkozó szabályokat. Ugyanis - például - ha a kp-s bevételeket befizetjük a bankszámlára, azaz nem tartunk fent indokolatlanul nagy házipénztár állományt, akkor nem kell aggódnunk a vonatkozó adótól. A nyereség után természetesen rendesen adózni kell majd.
kindek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: Dolgos » csüt. aug. 31, 2006 6:22 pm

Tisztelt Ruszin Zsolt!

A kettős könyvvezetésű EVÁ-s társaság milyen paragrafus értelmében élhet az EVÁ-s időszak előtti eredménytartaléka tekintetében a 10%-os lehetőséggel, ezt azért is kérdezem, mert az ilyen társaságokkal kapcsolatban mindenki másképpen gondolja ezt, szakmai körökben.

 

 

Dolgos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: luxne » vas. szept. 03, 2006 6:53 pm

Szia, Dolgos!

Zsolt válaszát már én is várom nagyon, de úgy látszik más ügyekkel van elfoglalva (illetve én nem ismerem ennek a fórumnak a "menetrendjét" - ki, mikor szokott válaszolni, ha egyáltalán...)

Szerintem a kettős könyvvezetésű evások azért élhetnek vele, mert nincsenek kizárva ebből a körből. Az SZJA tv. 66.§-ához rendelt átmeneti intézkedésekben foglalt lehetőségekkel minden társas vállalkozás élhet, akinek pozitív eredménytartaléka van, így az evások is. Nekik ugyanis nem volt kötelező "nullára vinni az eredményt" az áttéréskor, tehát maradhatott még olyan ki nem osztott, korábbi évek adózott eredménye, amelyet ha kivenne, akkor 25, ill. 35 % osztalékadót kéne fizetnie a tagnak. (SZJA tv. 179. § (17), illetve eredetileg a 2006. évi LXI. tv. 223. §-ának (17) bekezdése)

Luxné T. Ica

luxne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: kovitoto@freeweb.hu » csüt. szept. 07, 2006 10:26 am

Kedves kindek! Ha létező pénztáram lenne, nem is volna gond, csakhogy a pénztárból élem a hétköznapokat. Tehát továbbra is marad a kérdés, hogy előleget adjak-e ki, és vegyem vissza, majd újra... vagy van más ötlet is (az adózáson kívül)
kovitoto@freeweb.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: t2tbt1 » pén. szept. 08, 2006 12:21 pm

Szerintem a kettős könyvvitelt vezető EVA alanyoknak nem kell házipénztáradót fizetni. Az csak a TAO törvény hatálya aklá tartozókra vonatkozik.

Takácsné

 

t2tbt1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pongyola szabályok a 10%-os osztalék-amnesztia környékén

HozzászólásSzerző: Dolgos » pén. szept. 08, 2006 12:48 pm

Biztos, hogy igy van!!!! A 2006.évi LX.törvény a házipénztáradóról 1§(1)bek.illetve az ehhez kapcsolódó 2.§ szerint is a társas vállalkozások házipénztáradó kötelezettségéről  ir  a tv./ és az EVA alanyok / persze az egyéni vállalkozók sem/ alanyai a házipénztáradó törvénynek, igy nem vonatkozhat rájuk ez az adókötelezettség. Fenti tv. 2007.01.01-én lép hatályba.

Üdvözlettel: Dolgos

Dolgos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég