Adófórum

Adózási és számviteli információk

Miért jó könyvelőnek lenni?

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: kodado1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Öntől is kérdezték már meg miért szereti a munkáját?
Most mi is ezt tesszük! Írja meg nekünk miért jó könyvelőnek lenni!
kodado1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: forras1@axelero.hu » szer. aug. 27, 2008 12:58 pm

 

 

Ha azok a törvények amelyekkel dolgozunk kompatibilisek lennének egymással unamas is lehetne ez a szakma.A szépségét éppen az adja,hogy olyan optimális tanácsot,konyvelési technikát alkalmazzunk,amely megfelel minden törvénynek,és a lehető legkevesebb adófizetési kötelezettséggel jár. Az én szakmai elvem egyébként is az,hogy a "Királynak" meg kell adni ami jár. 

forras1@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. aug. 27, 2008 2:16 pm

Nem emlékszem rá, hogy tőlem ezt az elmúlt 6-7 évben valaki is így megmerte volna kérdezni!   Azt igen, hogy meddig lehet ezt bírni... hiszen itt már egy könyvelő esetében régen nem a könyvelésről van szó..

Amikor egy adótörvényben olyan szerepel, hogy bármely más, de se azt nem tudja az illetékes hatóság sem, hogy mi az a bármely más, s amikor írásban rákérdezdez az ember, hogy ez esetleg az a bármely más, akkor más állásfoglalást ad ugyanarra a kérdésre a regionális hatóság és mást az adónemek főosztálya...  - s mindezt úgy, hogy mindenki tudja, hogy működik, hány éves procedura egy bírósági eljárás, s az Art., ami a szankciókat is tartalmazza: csak úgy dobálódzik azzal, hogy ha a bevallás hibás, vagy hiányos....  akkor 200.000, 500.000 Ft ,  járulékbevallásnál személyenként 200.000 Ft,....

Mi abban a jó, ha már sok-sok éves gyakorlattal, állandó kutakodással, nyomozással az ember úgy fekszik le este, hogy minden lehetségeset elkövetett, hogy a törvény betűje szerint járjon el - dehát a törvényalkotó sem tudja mit akart törvénykezni - de az biztos, hogy az adott dologból sehogy sem fog jól kijönni, s az, hogy éppen akkor milyen megoldást is választott, abban neki személyszerint semmiféle anyagi előnye nincs--- de, a 20-25 évvell ezelőtt szerzett kis lakása még rámehet..   Mert azért a könyvelő,  - akitől elvárják, hogy munkaügyi és cég jogász is legyen, meg a 800 féle adótörvényt pontosan tudja alkalmazni megfelelő dokumentumok hiányában is, .. nem ragozom - annyit azért nem keres, hogy egy esetleges hibáért, ami lehet, hogy nem is hiba -  a bírósági eljárást finanszírozza, vagy lenyelve a békát kicsengesse azt a párszázezret...

Az 1-es hozzászólónak minden elismerésem, hogy ő minden törvénynek meg tud felelni, biztos nagyon jó ügyfelei vannak, akik alkalmasint elárulják neki azt is, hogy melyik tulaj, hol tulaj még, milyen szavazati aránnyal, hogy megállapíthassa, vagy segítsen a kapcsoltság, nem kapcsoltság kérdésében, mindenről írásos papírt kap a leltározáshoz, hogy minek mi a piaci ára   (bavallom töredelmesen: én az értékbecsléshez nem érték..) , mindig időben előre kikérik a véleményét és nem utólag 4-5 hónap múlva egy már kifizett számla alapján szembesül a törvénysértéssel, amit tőle várnak el, hogy rendezze, de úgy, hogy márpediglen az úgy van jól, ahogy van...  És minden bizonnyal jó szakember és jó szakemberekkel van körülvéve.

Az is igaz, hogy sok olyan könyvelővel találkoztam már pályafutásom során, hogy ők nagyon elvoltak maguktól, aztán egy-két témáról beszélgetve, azt szűrtem le, hogy ja.. ha valamiről nem tudunk akkor az nincs is.., ha nem tudom, hogy az a valami esetleg fordított ÁFA alá tartozik és nem az egyenesbe, s egyenessel lett vallva, elszámolva, mert csak arról hallott eddig.. akkor nyilván úgy gondolja, hogy megfelelt a törvénynek...  Ha nem tudja, hogy a munkaviszony melletti társasvállalkozót is be kell jelenteni biztosítottként, akkor is ha nincs díjazása , akkor nem fél attól, hogy nem jelentette be... és jól érzi magát..    Vissza emlékszem, mikor Salgótarjánban arról oktattak minket, hogy milyen jó hogy csak  ÁFA, TÁNYA, SZJA, TB , helyiadó  s nem az a sokfajta adó, mint korábban, szétszabdalva meg minden....   Kíváncsi lennék most mit mondana Békesi László..

Én személyszerint jobban érezném magam és értelmesebbnek találnám a könyvelési munkát, ha a vonatkozó törvények összehangoltabbak, kevesebb számban lennének, magyarul, konkrétan megfogalmazva, s a könyvelési és egyéb adatokból olyan számítások, elemzések végzésével foglalkozhatnék, aminek kiértékelésével az adott vállalkozás fejlődni tud, optimalizálhatja a működését, előbbre vivő döntéseket hozhat...  De erre sem a vállalkozó könyvelőnek nincs ideje, sem a munkaviszonyosnak...  Adott könyvelő, aki munkaviszonyban van, sok esetben (én is) egy cégnél alkalmazásban van, aztán 4-5 céget kell vinnie úgy, hogy minden cég részére még legalább 3-4 munkakörbe tartozó feladatot kell ellátnia..  A szabadság az max. 6 nap egyfolytában beleértve a hétvégét is..  És akkor még nem beszéltünk az éjszakázásokról, mert a határidő az határidő, szinte minden héten...  A családom tudja a legjobban milyen jó..

Hogy miért csinálja az ember?  Mert ezt tanulta és tanulja folyamatosan, ezért fizetett ki és fizet ki sok-sok tízezret, s úgy gondolja talán még mindig ehhez ért a legjobban, s nem engedheti meg magának az ember, hogy csak úgy mást tanuljon, ha nincs aki közben eltartsa őt és a gyerekeit..és nincs olyan "haver", aki finanszírozza az iskolát, vagy elnézze a munkahelyi hiányzást a tanulás miatt.. és még jó pár ilyen indokot fel lehet sorolni.  Nyilván minden munkakörnek, foglalkozásnak meg van a maga szépsége és buktatója.. De azt, hogy a könyvelői foglalkozás az milyen jó.., 

Korábban az egyik tulaj mondta, hogy szép ez a szakma, mert tele van kihívásokkal...- részben igaza van, de arra nem gondolt hogy még szebb lenne, ha nem lenne az ember mindig kihívva.. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. aug. 29, 2008 7:45 am

Tényleg jó könyvelőnek lenni, sok a sikerélmény főleg amikor a jogkövető magatartásra próbálja a könyvelő rábírni a vállalkozást....  Ma mielőtt munkába indultam volna, csak két telefont kaptam, hogy "Jól kiszúrtam vele".. kivettem a cég zsebéből  az egyiktől 60 ezret, a másiktól meg 65 ezret  a TEAOR módosítással, most meg itt van, hogy már az ősszel eltörlik    nemhogy a módosítást, de pár kivételtől eltekintve a TEAOR szerinti besorolást is!!  Megjegyeztem, hogy a törvényeket nem én hozom, nem én állapodtam meg ilyen díjban az ügyvéddel a társ.szerződés módosításával kapcsolatban  én csak segítséget adtam a végzett tevékenységek besorolásához, ami meg nem is tartozik szerződés szerint a feladatkörömbe.....    

Jó hangulatban elindultam a munkahelyre, miközben végig azon járt az eszeme, tényleg milyen jó könyvelőnek lenni..     

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: MonokiM » kedd szept. 02, 2008 2:58 pm

Sziasztok!

Ez egy átkosbeli faliújságkérdés, melyre csak jót kéne írni.

Csatlakozom Mazsihoz:

... "A jó merániak legszebb lovon ficánkolódnak"...

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: aranyho » szer. szept. 10, 2008 8:42 am

A könyvelés olyan szaktudást igénylő szakma, amely arra vállakozik, hogy megmérje a vállalkozási célú befektetés adott időszakon belül, különböző piacokon értékesített termékek és szolgáltatások, hozamait.

Pontosan. A pontosság a tűrés nincs meghatározva, de a tulajdonosi érdek a +- nulla eltéréssel várná el a mérés pontosságát, mint ahogyan azt pl. a bankok teszik.

A könyvelés azonban sajonos nem erről szól. Inkább a jogszabályok előírásainak sújos fenyegetettség mellet történő teljesítése a fő feladat.

A 1990 óta a szakmában dolgozók éppen ezért elismerésben kellene , hogy részesüljenek, pl. évente 500,000 Ft, vagy 2-3 évre egy év korkedvezmény vagy ...

És csökkenteni kellene , komplex és konzisztens szabályok alkotásával, az adminisztrációs terheket is.

 

aranyho 

 

aranyho
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: aranyho » szer. szept. 10, 2008 8:54 am

A mérés, az utalványozás az engedélyezés, az adatgyűjtés megszervezése ellenőrzése a könyvelés és a könyvelt adatokon alapuló elemzés gyönyörű munka!

Még az adók bevallása is az lehetne. A befizetések teljesítése azonban a rosz pénzügyi fegyelem miatt vagy a monopóliumokkal való élés, visszaélés miatt, már megkeserítik a szakemberek életét.

 

Az általában szükséges rossznak tekintett és annak megfelelően megbecsült munka, a mérlegek és adatszolgáltatások összelapátolása azonban sok szakember önkizsákmányolásához, stb. vezet, és nem nyújt örömöt.

aranyho

aranyho
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » szer. szept. 10, 2008 9:28 am

Örülök ha van még olyan könyvelő aki úgyérzi, hogy jó könyvelőnek lenni, én a magam részéről letettem róla. Mert egy emberként kell helytállni a létező összes szakterületen( pedig én könyvelő vagyok ), de legyek ügyvéd, legyek munkaügyis, legyek munkavédelmis, ÁNTSZ-es, jogászos....legyek minden és én mindenre tudjam a választ, mert ugye ha valami nem jó akkor jön a bírság. De miért csak a könyvelőket sújtják vele???!  Én lássak bele az ügyfelek agyába, tehát jós is legyek ?!  

Jó szakma lenne, ha hozzáértő emberek, jó és egyszerű, érthető  törvényeket hoznának, amiből lehet is dolgozni ( nem úgy mint a mostani, ha így csinálom az a baj, ha úgy akkor az )  és talán nem az lenne a cél, hogy minél nagyobb büntetéseket kiróni a vállalkozásokra ( amivel jórészt csőd közelbe kerülnek ), mert ha így folytatódik akkor nem lesz kit könyvelni, mert senki nem arra vágyik, hogy azért dolgozzon egy életen át, hogy jöjjön a hatóság és elvegye amit keserves munkával megteremtett.

Könyvelőként  nagyon nagy felelősség van rajtunk, a törvény szerint nem hibázhatunk, mert nagy árat fizetünk érte.  ( ami igencsak a könyvelési díj fölött van )

 

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: sosika » hétf. okt. 20, 2008 8:27 pm

Miért jó könyvelőnek lenni? Nem kell sokat kávéra költeni. A vérnyomásunk magától is felmegy...
sosika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: Valkács1 » hétf. feb. 09, 2009 10:41 pm

Én csak azért lettem könyvelő, mert anyukám azt mondta, hogy oda kell szakközépiskolába mennem, ahol az unokanővérem tanul. Rettenetesen utáltam iskolába járni. Mindez már közel 30 éve. Ő most szerkesztő a reklámszakmában, én meg kopott könyökű vagyok. Már édesanyám sem él. De szeretnék fejlődni ezen a téren, ezért léptem a forumba is. Csak néhány napja léptem be, de már sok új dolgot hallottam tőletek. Esküszöm, sokkal hasznosabb mint a chetelés. A mostani nehéz gazdasági helyzetben, amikor sorra szünnek meg a munkahelyek,nekem itt van mellékesnek a vállalkozásom,  elgondolkodok rajta, hogy bizony jót tett velem az én anyukám!!!!
Valkács1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Következő

Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég