Adófórum

Adózási és számviteli információk

Miért jó könyvelőnek lenni?

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: jutka70 » pén. jún. 05, 2009 8:59 am

Szia!

Most olvastam a tavalyi válaszod a "miért jó könyvelőnek lenni"-re. Nagyon tetszett és csak annyit fűznék hozzá, hogy: szép volt Mazsi!

jutka70
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: soltesznora » vas. márc. 28, 2010 3:00 pm

Én ezt a kérdést szeretném feltenni egy könyvelőnek, aki az egyik elődöm volt az ügyfél könyvelésénél. A 2009 évi főkönyvi kivonatát és az elrontott mérlegét javítottam hetekig, hogy a 2010-es nyitást egyáltalán le tudjam könyvelni. Neki biztos nem okoz semmi gondot az életben ez a kihívásokkal és állandó buktatókkal teli szakma. Aki úgy zár mérleget, hogy a nyitó mérleg számlának 600 eFt-os egyenlege van, az nem sokat töri a fejét. Reklamálásomra a javítást meg egyszerűen árfolyam veszteségként elszámolta.

Már régen tervezem, hogy ha befejezem a szakmát, könyvet fogok írni az ügyfelek arany köpéseiből, de egy fejezetet megér a könyvelő kollégák igen fantáziadús könyvelési technikái is. 

soltesznora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Miért jó könyvelőnek lenni?

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. márc. 29, 2010 5:39 pm

Igen, nagyon jó (lenne) könyvelőnek lenni, így az egyszerűsített munkaszerződés bevezetése előtt 2 nappal, ha rövid és áttenkinthető, érthető és végrehajtható lenne a törvény, amit az egyszerűsítés jegyében hoztak. (Igaz, nem jött össze.)

De így csak keresünk, kutakodunk, fórumozunk, hogy mit hogyan, mivel, és miért ennyire nehezen megoldható, megérthető megint ez is. Amikor még az APEH-os ügyfeles is csak hümmög, és nem tud válaszolni, mert még ő sem látta, ő sem tudja, így a bevezetés előtt 2 nappal. Siralmas helyzet.

Igen egy kihívás, aminek megint meg kell felelni, megtanulni, megértetni a vállalkozóval, hogy mit és miért.

Nagyon jó könyvelőnek lenni...

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Előző

Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég