Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adózási határidők januárban

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Adózási határidők januárban

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az alábbiakban a januári adózási határidőket gyűjtöttük össze, amelyet ajánlunk minden kedves Olvasónk figyelmébe.
gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adózási határidők januárban

HozzászólásSzerző: gariv » szomb. jan. 13, 2007 10:52 pm

Nem tudom mi értelme van, hogy a Bt.k 06084 es bevallását február 05-re tették. Szerintem lesznek akik 12-ig fogják beküldeni, és már meg is lesz a büntetés alapja.

Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adózási határidők januárban

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jan. 13, 2007 11:18 pm

Szia Garív!

A kapcsolódó cikkben 02.05-re jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb szervezetek van, de én is olvastam a BT, KKt-is igaz más oldalakon. Az APEH honlapon azonban egyéb szervezet van! Azok pedig nem bt-k, Kkt-k.

Akkor most mi az igazság?

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adózási határidők januárban

HozzászólásSzerző: sebkri » szer. jan. 17, 2007 7:24 am

Szia zspotorke!

Az APEH honlapon 2007. január 31. határidővel az alábbi bevallásokat sorolták fel:

Bevallás az éves és soron kívüli bevallás benyújtására kötelezetett adózó államháztartással szemben fennálló személyi jövedelemadó, járulék, hozzájárulás és egyéb kötelezettségeiről (a jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek és a Tbj. 4. § b) pontja szerinti egyéni vállalkozók kivételével) 06084
- A kifizető adatszolgáltatása a társasházak, társasüdülők 2006. évi adóköteles jövedelmeiről 06K33
- Az MRP szervezet adatszolgáltatása a magánszemélynek 2006. évben tulajdonba adott értékpapír adómentes természetbeni juttatás összegéről 06K36
- A munkáltató adatszolgáltatása a magánszemélynek lakás célú felhasználásra pénzintézeten keresztül általa nyújtott kölcsön 2006. évben elengedett összegéről 06K37
- A biztosítóintézet adatszolgáltatása 06K48
- A hitelintézet (pénzintézet) adatszolgáltatása a vissza nem térítendő munkáltatói támogatások kifizetéséről 06K50
- Az igazolást kiállító szerv adatszolgáltatása a 2006. évi adókedvezményre jogosító igazolásokról 06K51
- A magánnyugdíj-pénztár adatszolgáltatása a magánnyugdíj-pénztári kedvezményezett részére teljesített, nyugdíjszolgáltatásnak nem minősülő kifizetéshez kapcsolódó, a magánszemély által 2006. évben adott nyilatkozatról 06K52
- A kifizető adatszolgáltatása a magánszemélyeknek 2006. évben ellenérték nélkül vagy engedménnyel juttatott üdülési csekkről 06K53
- Az önkéntes kölcsönös biztosító pénztár adatszolgáltatása 06K59
- A megyei (fővárosi) munkaügyi központ adatszolgáltatása 06K64
- Felsőoktatási intézmények, felnőttképzést folytató intézmények adatszolgáltatása a 2006. évi adókedvezményre jogosító igazolásokról 06K65
- A társas vállalkozás adatszolgáltatása a 2006. évben jegyzett tőkéjének felemelését, valamint az általa kibocsátott átváltoztatható kötvény átalakítását követően kibocsátott (megemelt névértékű) összes értékpapír sorsáról 06K71
- A kifizető adatszolgáltatása a magánszemélyek részére 2006. évben értékpapírra vonatkozó jog révén juttatott vagyoni értékről 06K72
- A kifizető adatszolgáltatása a magánszemélyek részére 2006. évben kedvezményezett részesedéscsere révén juttatott értékpapírokról 06K73
- Az önkormányzati hivatal adatszolgáltatása a lakásbérbeadás alapjául szolgáló szerződés bérbeadó magánszemély által történő megszüntetéséről 06K75
- A kifizető adatszolgáltatása az Art. 4. számú melléklete szerinti külföldi személy részére 2006. évben kifizetett osztalék jövedelemről 06K79
- A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal adatszolgáltatása, az általa a magánszemélynek 2006. évben kifizetett támogatásról 06K83
- A nyugdíj-előtakarékossági számla vezetője által teljesítendő adatszolgáltatás 06K84
- A hitelintézet adatszolgáltatása a lakáscélú hitel törlesztésével kapcsolatban 06K85
- A kifizető (befektetési szolgáltató) adatszolgáltatása a magánszemély részére 2006. augusztus 31. napját követően kötött tőzsdei ügyletről kiállított bizonylatról 06K86

S. Kristóf 

 

sebkri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adózási határidők januárban

HozzászólásSzerző: bv » szer. jan. 17, 2007 4:39 pm

Szeretném megkérdezni, jogy a saját jogú nyugdijas fglalkoztatott 2007.január 31-ig nyilatkozik, hogy vállalja önkéntesen az egyéni nyugdijjárulék levonását.Itt azt irják, hogy január1 és febrár 28. között.

A törvény szerint április 1-től kötelezü. Én úgy értettem, hogy ez azt jelenti az áprilisi munkabérből.

Ha ez igaz, mi van a márciussal?

Köszönöm

BV

bv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adózási határidők januárban

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. jan. 17, 2007 5:36 pm

Ez a téma engem is érdekelne. Kinek, és milyen nyomtatványon, és meddig nyilatkozhat a nyugdijas hogy önkéntesen vállalja az egyéni nyugdijjárulék befizetését.

Ha erről irnál kicsit bővebben, megköszönném.

szia

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Adózási határidők januárban

HozzászólásSzerző: hani25 » szer. jan. 17, 2007 6:03 pm

bv, kriszta4

A saját jogú nyugdíjas foglalkoztatott 2007. jan.1. és márc. 31. közötti időszakra is választhatja a nyugdíjjárulék megfizetését. E választásáról 2007. jan. 31-ig kell nyiltakoznia a foglalkoztató felé.

A nyilatkozatnak nincs kötött formája, nem szerepel egyik nyomtatványon sem, magadnak kell megszerkeszteni - értelemszerűen a szükséges adattartalommal. (Előadáson hangzott el.)

hani25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adózási határidők januárban

HozzászólásSzerző: informbt » hétf. feb. 12, 2007 8:41 pm

Helló!

A lényeg az, hogy április 1-től kötelező nyugdíjjárulékot vonni, ez azt jelenti, hogy először az áprilisi bérből. Választhatja a nyugdíjas alkalmazott vagy tag azt is, hogy már a januári béréből vonnak járulékot. Ez azért lényeges, mert a járulékalap 0,4%-val megnő 2008-ban a nyugdíja az illetőnek, de csak akkor, ha 365 napig vontak tőle járulékot, vagyis ha januártól kezdve. Áprilistól mindenhogyan kötelező, de akkor a 2007. évi befizetés után semmit sem kap. Én mindenkivel az előbbit választattam.

Üdv: Eiselt Bori

informbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron