Adófórum

Adózási és számviteli információk

Az egyéni vállalkozó és a pénztárkönyv

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Az egyéni vállalkozó és a pénztárkönyv

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. nov. 07, 2007 9:39 am

Sziasztok !

Véleményem szerint egyéni vállalkozó és mezőgazdasági őstermelő KÖTELES pénztárkönyvet vezetni. Ezt megtalálod az SZJA Tv. 5.sz.melléklet 3.2 pontjában.

"3.2. Az egyéni vállalkozó és a mezőgazdasági östermelő köteles pénztárkönyvet úgy vezetni, hogy annak    alapján a kiegészítő nyivántartásokat figyelembe véve-minden, az egyéni vállalkozói tevékenységével,ill.őstermelői  tevékenységével kapcsolatban pénzbevételt vagy -kiadásteredményező gazdasági eseményt (így különösen értékesítés, beszerzés, hitelfelvét,kölcsönnyújtás, vállalkozói kivét felvétele) zárt rendszerben nyomon követhető legyen.

A 3.3. leírja a legalább kötelező rovatokat.

Véleményem szerint az Exel tábla megfelel a követelményeknek, nincs előírva a kézzel vezetés ! Már ellenőriztek vállalkozómat, ahol a saját szerkesztésű pénztárkönyvemet elfogadták.Természetesen ügyelni kell a kötelező oszlopok és előírt nyilvántartások meglétére (főleg szigsza.nyomt.nyilvántarása,tárgyi eszközök stb)

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Az egyéni vállalkozó és a pénztárkönyv

HozzászólásSzerző: info@psinfo.hu » csüt. feb. 07, 2008 4:37 pm

Üdvözlök Mindenkit!

Ehhez a témához szeretnék én is hozzászólni, illetve kérdezni.

Elkezdtem én is párhuzamosan töltögetni az Excel táblát és a pénztárkönyvet. A számítógépre rögzítéskor vettem észre, hogy többször mentem mínuszba, és csak év végén helyeztem el tagi betétet, a másik problémám, hogy most vettem észre, hogy a 2006-os adóévben rosszul adtam össze és kb. 20.000Ft-tal több a költségoldalam, mint amennyit lekönyveltem.

Két kérdésem:

1. Hogyan tudnám levédeni magam, hogy az APEH ne kössön bele a mínuszos pénztárkönyvbe, év végén természetsen már jó az egyenlegem.

2. A hibásan összeadott adatok az éves eredményem nem befolyásolják, mivel abban az évben így is úgy is veszteséges voltam. Kell-e valamit tennem ennek ellenére?

Köszönöm előre is a segítséget!

Pécsi Sándor (info@psinfo.hu)

info@psinfo.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég