Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alkalmi munkavállaló ÓRABÉRE!

Tb, munkaügy, bérterhek

Alkalmi munkavállaló ÓRABÉRE!

HozzászólásSzerző: JKJudit » csüt. márc. 06, 2008 6:20 pm

Sziasztok!

Sajnos én is csak csatlakozni tudok a fentiekhez. Az én egyik ügyfelemnél is voltak már, nem is egyszer ellenőrizni. Az első alkalomnál mondták a kedves ellenőrök, hogy az AM könyvet reggel, a munka megkezdése előtt kell kitölteni és nem a végeztével. Az első alkalommal, ott az ellenőrzés során kellett az AM könyvet kitölteni, ragasztani, bélyegezni, valamint nekik is azt mondták, hogy a két dolgozót arra a napra jelentsék be alkalmazottnak. Így én is dolgoztam egy jó kört velük - bejelentés, munkaszerződés stb. és kijelentés, munkaszerződés megszüntetése stb. - 1 napra!!! És az ügyfél örülhetett, mert csak 100.000 Ft bírságot kapott. De figyelmeztették, hogy most már fekete listán van.

Nem először ütköztem már bele úgy törvénybe, hogy a gyakorlatban nem úgy alkalmaztatták, ahogy az le van írva.

További jó munkát mindenkinek!

Jutka

JKJudit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Alkalmi munkavállaló ÓRABÉRE!

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. márc. 06, 2008 6:26 pm

Hello Jutka!

Senki nem írt arról, hogy a könyvet nem reggel kell kitölteni!

Szerintem olvassátok el a törvényi hivatkozásomat! Pontosan le van írva a kiskönyv kitöltése!

Még egyszer, de részemről utoljára:

Kitöltési útmutatóaz Alkalmi Munkavállalói Könyvhöz1. A munkaadónak a munka megkezdésekor a munkavállalásminden napjára a napi dátum beírását követően egy sort kellkitöltenie. A rovatok kitöltésére a személyazonosság hitelesmegállapítása után kerül sor.a) A b) és c) pontba nem sorolható általános foglalkoztatásiszabályok esetében a fehér oldalakat kell kitölteni.4. „Munkakör (munkafeladat)”: az elvégzendő munka megnevezése(pl. almaszedés, takarítás, hólapátolás).5. „Kifizetendő munkadíj”: az adott napra az alkalmi munkavállalónakténylegesen kifizetett (nettó) bér összege Ft-ban.6. „Munkavállaló aláírása”: a munkavállaló teljes nevének aláírása,amely az adott napra az alkalmi munkavállalás elfogadását jelenti.7. „Munkáltató aláírása és a közteherjegy helye”: az első aláírásoszlopokba az adott napnál a munkakezdéskor a munkáltató aláírása,majd a munkavégzés befejezésekor a „kifizetendő munkadíj”-nakmegfelelő összegű közteherjegy(ek) kerülnek beragasztásra,amelyeket a közteherjegyeken keresztül húzódó aláírással kellérvényesíteni. A közteherjegynek három helye van az adott sorban.Értelemszerűen annyi helyet kell felhasználni a sorban, amennyicímletű közteherjeggyel az adott munkadíjhoz tartozó közteherértékelérhető.8. Minden sort olvashatóan, golyóstollal kell kitölteni.

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alkalmi munkavállaló ÓRABÉRE!

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. márc. 07, 2008 5:07 am

Sziasztok! A Mari által javasolt cikkben foglaltak, hamarosan megvalósulnak.  Tegnap este már nagy örömmel mondta be valamelyik hivatalból (bár emlékeznék rá melyik) egy Hölgy a köztévé hiradójában, hogy megvalósul hónapokon belül megszüntetik az alkalmi munkavállalói kiskönyvet, helyette a napi bejelentési kötelezettség lesz az apeh rendszerébe, így kikerülhetővé válik a fekete foglalkoztatás.

Mire János megérkezik az állásfoglalás, lehet csak a múltat regisztráljuk magunknak, az új kapcsán pedig ha olyan világos csak részekre kiterjedő rendelet születik, ami manapság divatos lett, akkor valószínűleg megint egy 40 hozzászólásos beszélgetés lesz ebbőúl a témából.

Amúgy én veled értek egyet a kitöltéssel kapcsolatban, nálam már nagyon sok munkaügyi ellenőrzés volt, túl sok építőiparisom van és mezőgazdaságim, már két éve ezt gyűrjük , több kevesebb sikerrek.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alkalmi munkavállaló ÓRABÉRE!

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. márc. 07, 2008 11:08 am

Szia Márti!   Tudod, én rettegek  ettől a bejelentési módszertől. Gondoljunk bele, egyik vállalkozó 5-kor kezd, a másik 6-kor, és így tovább, nekünk hajnalban el kell kezdeni a bejelentéseket minden vállalkozó munkavállalójáról, mert a munkakezdéskor már bent kell hogy legyen a rendszerben. Este megint ezt végig jelentgetni, ez lesz a csúcs.

Talán emlékszel az EMMA is ez volt, reggel telefonon három órán át bejelentettünk, este három óráig ki. Jöttek a visszaigazolások, ami maga a káosz volt, a keveredésekről ne is beszéljünk. Bejelentek 10.20 alk.munk.vállalót, a vállalkozó még a munkaterületre sem ér, esik az eső, dolgozni nem tud, visszavonni nem lehet a bejelentést. Ez nem "feketemunka" ? Bejelentettem, leigazoltam egy csomó embernek munkanapot, amit nem is végzett el.

Üdv.: Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron