Adófórum

Adózási és számviteli információk

Már megint egügyi szolg.jár.

Tb, munkaügy, bérterhek

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudom már többször beszéltünk az idei 4350 forintos egügyi szolg. járulékról, de én ebbe mindig belezavarodok. Kft nyugdíjas tagja, ő működik személyesen közre, de van neki még április 30-ig munkaviszonya felmentési idővel. A kft. januárban alakult. Most akkor április 30-ig is kell neki a havi 4350-ot számolni vagy sem? Jövedelmet nem vesz fel. Az ehot azt biztos, hogy csak május 01-től kell majd, mert addig van munkaviszonya.

Előre is köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. feb. 29, 2008 11:34 am

Szia!  A kieg.társas vállalkozó után (olyan nyugdíjas tag, aki a társaság tevékenységében személyesen közreműködik, s azt nem munkaviszony,megbízási jogviszony vagy egyéb jogviszony keretében teszi) 2008.január 01-től a társaság köteles havi 4.350 Ft (napi 145 Ft) eü.szolg.járulékot fizetni, akkor is, ha ez a kieg.társas válalkozó máshol munkaviszonyban áll, vagy akár még másik 5 helyen is biztosítottként dolgozik.

A tételes eho-t (havi 1.950 Ft, napi 65 Ft) csak egy jogviszony után kell fizetni, elsődlegesen a munkaviszonyos munkáltató kötelezett a megfizetésre.  Ha ennek a kieg.társ.válalkozónak a máshol lévő munkaviszony megszűnik és már csak a társaságban lesz szem.közreműködő tag  (akár díjazás nélkül is!!) , tehát sehol máshol nem fizetik utánna a tételes eho-t,  akkor a kieg.tev.társas válalkozót foglalkoztató társaság akkortól a havi 4.350 Ft eü.szolg.járulék mellett havi 1950 FT tételes eho fizetésére is kötelezett - még akkor is, ha a tag a közeműködést ingyen/díjazás nélkül teljesíti.  Üdv. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. feb. 29, 2008 11:38 am

Szia!

Szerintem áprilisig nem kell fizetni a 4350 Ft-ot sem. Mert addig van állása, mégha felmentési időn is van.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 29, 2008 11:50 am

Szia Zsuzsa!

Ezt mire alapozod? Ugyanis közben én is belemélyedtem mégegyszer a dologba, és én is arra a következtetésre jutottam, hogy a döntő érv a személyes közreműködés, és bárhol személyesen közreműködő tag - ez független egy esetleges 36 órás munkaviszonytól, nem úgy mint az eho - minden helyen meg kell fizetni a 4350-et, ahogy Melcsi írja, akár 5 helyen is.

Ha van erre valami állásfoglalásod vagy egyéb, hogy miért nem kell, kérlek küldj hivatkozást.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. feb. 29, 2008 12:02 pm

Ja, pardon. Azt nem figyeltem, hogy már nyugdíjas. Azt véltem olvasni, hogy majd lesz. A felmentési idő után. Pedig szó sincs erről.

Ha ezt figyelmesen elolvasom, nem is válaszoltam volna, mert ez a rész nekem egy nagyon káosz. És amíg nem feltétlenül szükséges (és most nem), akkor nem ásom magam bele.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 29, 2008 1:06 pm

Szia Melcsi!

Ha ez a nyugdíjas tag egy másik kft-ben is személyesen közreműködik, ő intézei a pénzügyeket, de nem ő a cégvezető, akkor a 0808-on muszáj neki feltüntetni FEOR számot? A program nem jelez hibát, ha nem írom be.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 29, 2008 1:18 pm

Sziasztok!

Azt szeretném még kérdezni, hogy ha januárra elment a munkavállalóról a 0808, de most pótolom a nyugdíjas tagról az eü. szolg. járulékot is, akkor x-elnem kell a helyesbítést, önellenőrzést, vagy ez minek minősül?

Csak az adott tagot egyedül kell hozzárendelnem a 0808A-hoz?

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. feb. 29, 2008 1:34 pm

Kata!  Szerintem a kieg.társ.vállakozónál nem kötelező a FEOR szám, én például már tavaly is : mivel a..08 kitöltési útmutatóban az volt például, hogy a társasági szerződésben szereplő foglalkozás szerinti FEOR számot kell beütni , s azt mondanom sem kell, hogy a társasági szerződés ilyesmit nem tartalmazott - én nem írtam nekik FEOR számot, pedig egyik másiknak jelentős összegű díjazása is van. Ebben az évben megtettek annyit, hogy taggyúlési jkv-ben szerepel, hogy pld-ul irodavezetői, értékesítési vezető, vagy pénzügyi ügyintéző feladatokat lát el havi semmiért, vagy éppen havi X Ft-ért. Azóta, amelyiknek van legalább taggyűlési valamilye arról, hogy milyen feladatokat lát el , annak beírom a FEOR-t, amelyik cég nem adott semmi konkrétumot - annak nem írok FEOR-t.  Tavaly nem hozta hibásnak, a januárit még nem láttam feldolgozva, de nincs hiba értesítésem. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Már megint egügyi szolg.jár.

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. feb. 29, 2008 1:38 pm

Kata! Szerintem biztos, hogy önellenőrzés is, mert a kieg.tev.társ.válalkozó után van fizeteni való (kötelezettség növekedés) akkor is, ha díjazásban nem részesül. Mostanság nem olvastam a kitöltésinek az önellenőrzésre vonatkozó részét, szerintem azt a kitöltésiből nézd meg pontosan. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron