Adófórum

Adózási és számviteli információk

MIL-lap kiadása

Tb, munkaügy, bérterhek

MIL-lap kiadása

HozzászólásSzerző: Törpe » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne. Eddigi pályafutásom során az volt a bevett gyakorlat, hogy az új dolgozó hozta az előző munkahelyi papírjait, ami között van az ún. MIL-lap, azaz a munkáltatói igazolás, amin a tartozásokat kell feltüntetni. Nekem úgy tanították, hogy ha a dolgozó kilép, akkor kiállítjuk a kilépő papírjait, a régi dokumentumokat visszaadjuk, kivéve a MIL-lapot, mert azt nekünk kell megőrizni, hiszen mi is az alapján állítottuk ki az újat a dolgozónak kilépéskor.

Mikor munkahelyet változtattam, én sem kaptam vissza az előző MIL-lapomat, éppen ezért sajnos az első munkahelyeimről hiányzik az igazolás. (csak az van meg, amit lefénymásoltam magamnak, mielőtt leadtam volna)

Jelenlegi munkahelyemen most intézik a papírjaimat Közigazgatási intézmény, köztisztviselőnek vesznek fel, ez ugye különböző besorolásokat jelent, attól függően, hogy hány év munkaviszony áll mögöttem. Azaz, az eddigi összes munkaviszonyomat igazolnom kell. Viszont a bérszámfejtő kolléganő állítja, hogy "hivatalos" igazolásként csak a MIL-lapokat fogadhatja el annak bizonyítékaként, hogy én már X éve folyamatosan dolgozom. Hiába a TB kiskönyv, az egyéb igazolások, amivel ugyan bizonyítani tudom, hogy már mióta van folyamatos munkaviszonyom, de ez állítólag nem jó. És akkor ugye a besorolás is máshová esik...

Hol van az pontosan leírva, hogy a köztisztviselők besorolását milyen dokumentumok alapján kell kiszámítani és milyen dokumentum a mérvadó a munkaviszony bizonyításához?

Köszönöm.

Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MIL-lap kiadása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd feb. 26, 2008 9:20 pm

Szia Törpe!

 Fogalmam sincs a köztisztviselők besorolásához, de hogy a folyamatos munkaviszony igazolását nem csak  MIL lappal lehet  bizonyítani, az biztos. És mi van akinek ellopták vagy bármi más? Annak talán nem ismerik el az addigi munkaviszonyait? Vagy talán az első munkahelyet senki nem számítaná  bele. Hülyeség. Ha meg annyira akarják, akkor kérj a régi munkahelytől  "hivatalos másolat"-ot.  Legyen eggyel több papír az irattárukban....  Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

MIL-lap kiadása

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. feb. 27, 2008 5:17 am

Osztom napraforgó véleményét, a munkáltatói igazolás csak a tartozás igazolására szolgál, nem pedig a munkviszonyéra. A tb igazolvány az, amely a letöltött időket bizonyítja, még a nyugdíjba vonuláskor is csak ez kell, és az utolsó MIL-lap.

Kérdezd meg Őket, milyen § alapján kérik ezt a hülyeséget?

Klári 

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

MIL-lap kiadása

HozzászólásSzerző: simke » szer. feb. 27, 2008 6:12 am

Szia Törpe! 

A különböző jogviszonyokban eltöltött idő folyamatosságát a köztisztviselőnek kell hitelt érdemlően bizonyítania. A bizonyítás alkalmas eszköze lehet az 1992. július 1-je előtt használatos munkakönyv, illetve az ezt követő időszakra nézve a munkaviszony megszűnésekor kiállított igazolás, közalkalmazotti, illetve közszolgálati igazolás stb.),

 

1992. évi XXIII. törvény

a köztisztviselők jogállásáról

11§. 

(5) A közszolgálati jogviszony létesítéséhez és a köztisztviselő besorolásához szükséges, illetve a jogviszony fennállása alatt, azzal összefüggésben keletkezett adatokat és tényeket a köztisztviselőnek igazolnia kell. A köztisztviselő legkésőbb a munkába lépése napján köteles átadni a közigazgatási szervnek a korábbi foglalkoztatási jogviszonyának megszűnésekor részére kiállított igazolásokat.


Mivel a trv. szövege igazolást említ, és csak ennek a lapnak a címében szerepel az igazolás, gondolom ez téveszti meg az ügyintézőt. A trv.-i igazolás nem egyenlő a MIL lappal. Igazolásnak kell tekintetni, szerintem bármelyik az előző munkáltató által kitöltött a munkaviszonyt igazolt papírt, dokumentumot.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

MIL-lap kiadása

HozzászólásSzerző: Tószegi » szer. feb. 27, 2008 6:14 am

 Munkáltatói igazolás
Mt. 97. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az erre előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakör-átadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles megfelelően biztosítani.
(2) A munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) a munkavállaló részére az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.
(3)
Mt. 98. § (1) A munkáltató a munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) a munkavállaló részére a (2) bekezdésben meghatározott tartalmú igazolást állít ki.
(2) Az igazolás tartalmazza:
a) munkavállaló személyi adatait (név, leánykori név, anyja neve, születési hely, év, hónap, nap);
b) a munkavállaló TAJ számát;
c) a munkáltatónál munkaviszonyban töltött idő tartamát;
d) a munkavállaló munkabéréből jogerős határozat vagy jogszabály alapján levonandó tartozást, illetve ennek jogosultságát;
e) a munkavállaló által a munkaviszony megszűnésének évében igénybe vett betegszabadság időtartamát;
f) a munkavállaló 95. § (5) bekezdésében meghatározott, emelt összegű végkielégítésben való részesülését.
(3) A munkáltató köteles igazolni azt is, ha a munkavállaló munkabérét a (2) bekezdés d) pontjában meghatározott tartozás nem terheli.
(4) Az igazolásnak tartalmaznia kell a munkavállaló pénztártag által választott magánnyugdíjpénztár megnevezését, címét, bankszámlaszámát. Ha a tagságra kötelezett pályakezdő munkavállaló nem választott pénztárat, ezt a tényt jelezni kell, és meg kell jelölni az illetékes területi pénztár megnevezését, címét.

Tószegi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

MIL-lap kiadása

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. feb. 27, 2008 6:22 am

Sziasztok !  Egyetértve a Többiek igazolásra vonatkozó írásaival, azért a munkáltatói igazolás eredeti példányára 1 db mindenképpen a munkavállalónak szüksége van, mivel már nincs munkakönyv a szolgálati idő számítására is ez szolgál, kilépéskor ezért kapja két pédányban, hogy 1 példányt visz a következő munkáltatóhoz egyet őriz nyugdíjas koráig. Szerintem a munkáltatói igazolás nem csak a tartozások igazolására szolgál. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

MIL-lap kiadása

HozzászólásSzerző: Törpe » csüt. feb. 28, 2008 8:16 am

Köszönöm nektek a válaszokat!

 

Egyelőre továbbra is "küzdök" az éveimért. Most ott tartunk, hogy kértem a nyugdíjbiztosítótól igazolást a jogviszonyaimról. Azt el kell fogadnia, nagy nehezen ráállt a dologra.

Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég