Adófórum

Adózási és számviteli információk

Plussz munka,plusszpénz 0

Tb, munkaügy, bérterhek

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. feb. 29, 2008 4:59 pm

Sziasztok ! 

 

Figyeljétek legfelűl a hirdetési sávot. Megfog jelenni egy ingyenes segítség pdf formátumban.

Nagyon jó !! Én már letöltöttem.

Kérdések és válaszok. A témához kapcsolatban is van fent egy válasz ami megerősíti azt azt állításunkat, hogy a munkaköri leírás nem része a munkaszerződésnek.

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: gallvil » pén. feb. 29, 2008 5:43 pm

Sziasztok!

Már a vállalati jogász is ezzel foglalkozik teljes gőzzel! Jövőhétre igérnek választ.A francia direktorunk tajtékzik és mindenkit kirugással riogat.

Elég vicces hiszen akkor ki fog a liftekre, a gépészetre és eggyáltalán a házra figyelni?! Persze felvehet újj embereket,hiszen mindenki pótólható, de nem fog olyan villanyszerelőt találni aki minden vizsgával és hejismerettel rendelkezik. Bonyolódik az ügy!

Köszönöm az érdeklődést, a fejleményekről írok majd! 

Üdv: Gyuri 

gallvil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: andulka » vas. márc. 02, 2008 10:16 pm

Szia Ildi!

 

A lényeg az, hogy a munkaszerződést csak közösen lehet módosítani, míg a munkaköri leírást a munkáltató módosíthatja egyoldalúan is (ha az a mv. érdekeit nem sérti). Épp ezért nagyon szeretnek ezzel visszaélni a munkáltatók. Kérdés az, hogy egy munkaügyi per során ezt hogyan értékelné a bírói tanács.

Mt.

76. § (1) A munkaviszony - ha törvény másként nem rendelkezik - munkaszerződéssel jön létre.132 
(2) A munkaszerződést írásba kell foglalni. A munkaszerződés írásba foglalásáról a munkáltató köteles gondoskodni. Az írásba foglalás elmulasztása miatt a munkaszerződés érvénytelenségére csak a munkavállaló - a munkába lépést követő harminc napon belül - hivatkozhat.133 
(3) A munkaszerződés, ha a munkaviszony létesítéséhez hatósági engedély szükséges, csak az engedély beszerzését követően köthető meg.
(4) A munkaszerződésben a felek bármely kérdésben megállapodhatnak. A munkaszerződés jogszabállyal, illetve kollektív szerződéssel ellentétben nem állhat, kivéve, ha a munkavállalóra kedvezőbb feltételt állapít meg.
(5) A feleknek a munkaszerződésben meg kell állapodniuk a munkavállaló személyi alapbérében, munkakörében, illetve munkavégzési helyében. A munkáltató a munkavállalót a munkaköri feladatokról, a munkakör betöltéséhez szükséges iskolai végzettségről - kivéve, ha ezt jogszabály határozza meg - a 76. § (7)-(8) bekezdésében foglalt rend szerint tájékoztatja.13
(6) A munkaszerződésben meg kell jelölni a felek nevét, illetve megnevezését és a munkaviszony szempontjából lényeges adatait.
(7) A munkaszerződés megkötésével egyidejűleg a munkáltató a munkavállalót tájékoztatja
a) az irányadó munkarendről,
b) a munkabér egyéb elemeiről,
c) a bérfizetés napjáról,
d) a munkába lépés napjáról,
e) a rendes szabadság mértékének számítási módjáról és kiadásának, illetve
f) a munkáltatóra és a munkavállalóra irányadó felmondási idő megállapításának szabályairól,135 
g) arról, hogy a munkáltató kollektív szerződés hatálya alá tartozik-e, valamint
h) a munkáltatónál képviselettel rendelkező szakszervezet megnevezéséről, illetőleg arról, hogy a munkáltatónál működik-e üzemi tanács (központi üzemi tanács, üzemi megbízott).
(8) A munkáltató a (7) bekezdésben előírt tájékoztatást legkésőbb a munkaszerződés megkötésétől számított harminc napon belül írásban is köteles a munkavállaló részére átadni.

Tehát a munkakörről csak tájékoztatja, az valóban nem része a szerződésnek. :)

 

Üdv. Andi

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: andulka » vas. márc. 02, 2008 10:20 pm

Szia Napraforgó!

Tudom, mire gondolsz, valószínűleg a munkáltató is erre gondol.

És valóban kiszolgáltatott a munkavállaló még akkor is, ha nagyvárosban dolgozik, hisz nem lehet egyik napról a másikra állást változtani.

Amíg a munkavállaló engedi, addig a munkáltató megteszi.

Szóval a véleményem az (és több ügyvéd is ezt a javasolta). hogy jelen esetben érdemes harcolni.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. márc. 02, 2008 11:01 pm

Szia Andi! 

Bizony mi munkavállalók kiszolgáltatottak vagyunk. És tényleg harcolnunk kell.... De sajnos többeknek  nagyonis az ÉH-bérért, kevesebbeknek a munkáért...

A munkaadó védelmében meg csak annyi, hogy valóban joga van/lenne  megválogatni azt a személyt, aki a 8 órát  munkával tölti ki. Néha én is bosszankodom, hogy van olyan "órabéres áruátvevő" a közelemben, aki  szinte havi viszonylatban annyit keres mint én, és munkaideje nagy részében "passziánozik vagy honfoglalózik" .Természetesen feltételezem hogy gallvill-nak nincs a közelében "internet", de ha lenne sem ezek közé tartozna, és a megdolgozott ÉH-bérért harcol. Én is drukkolok neki... Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. márc. 03, 2008 4:13 pm

Sziasztok !

Tartom a véleményemet , bár kívánom, hogy ne nekem legyen jelen esetben igazam !

Kíváncsian várom a végkifejletet.

Üdv: Ildi 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: gallvil » kedd márc. 04, 2008 2:44 pm

Sziasztok! 

Még vajúdnak erőssen! Nem tudnak zöldágra vergődni. Sajnos nem sok jóval kecsegtetnek,de a remény hal  meg utoljára!

Köszönöm a hozzászólásokat! Még nem zárom le a témát mert mindenképpen megszeretném írni az eredményt,hogy mások is okúlhassanak az ügyből. 

 

Üdv.  Gyuri 

gallvil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: gallvil » hétf. márc. 17, 2008 8:04 am

Sziasztok!

Már van olyan kolegám aki aláírta a módosított munkaköri leírást,de titoktartási nyilatkozatot írattak vele alá.Még nekem sem árúlt el semmit.Eggyessével beszélnek mindenkivel,teljessen váratlan időpontban.Szerintem a megfélemlítésre és a meglepetésre utaznak.De az sem kizárt hogy valami jó ajánlatot tesznek.Mindenesetre ez már olyan mint egy olcsó brasil sorozat.A fejleményekről közvetítek!

Üdv :György 

gallvil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. márc. 17, 2008 8:15 am

Szia György!

 

Szerintem keressetek egy jó ügyvédet.

(lám-lám, a munkaköri leírást aláíratják a dolgozóval? Titoktartási nyilatkozat? Mifene?)

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Plussz munka,plusszpénz 0

HozzászólásSzerző: gallvil » kedd márc. 18, 2008 8:06 am

Sziasztok!

Hát beindúlt a gépezet, és a megfélemlítés az alkalmazot módszer.Azt mondják,üvőltik hogy ha nem írjuk alá az új munkaköri leírást akkor módot találnak a kirugásunkra bármiáron.Csak hogy érzékeljétek hogy miért küzdök 12 órás folyamatos munkarenben dolgozunk és éjszakás,délutános pótlékkal eggyüt sem éri el a fizetésünk a 100ezer nettót.A nejem 6 órás takarításért ugyanannyit kap.Ezzel nem a takarítókat akarom lenézni de nekem éjszaka egy egész szálloda Biztonságos működéséért kel felelnem.Tehét óriási a felelőségem.E mellé akarják a kazánosi munkát ránk sózni.  Bocs nem akarok senkit a gondjaimmal traktálni,de nagyon felvagyok dúlva.Velem eddig senki nem beszélt ilyen hangon.(de legalább nem kell kávéznom)Gondolkozok a rendkívüli felmondáson,de ahoz rendkívűl alapos indokok kellenek.Mindenesetre gondolkodási időt kértem péntekig. Mindenkinek kívánok szép napot!

Üdv.:György

 

folyt.köv. 

gallvil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég

cron