Adófórum

Adózási és számviteli információk

NYENYI lap kitöltése

Tb, munkaügy, bérterhek

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Igényeltem NYENYI lapot és ahogy olvastam a kitöltésit láttam, hogy 2007.01.01-től a kieg tev végző társas váll-nak is kell lapot tölteni. Ha van kivét v. más jövedelme (nem osztalék) a cégtől akkor értem, mert ezekből vonni kell 8,5% nyugdíjjárulékot.

De mi van akkor ha nincs jövedelme a cégtől (még osztalék sem) adott  évben, egyetlen bevétele a nyugdíj. Be kell adni nullásan a nyomtatványt?

köszönöm

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. feb. 21, 2008 4:16 pm

Szia! Szerintem el kell küldeni 0-san is, mert különben nem tudják, hogy nincs 8,5% kötelezettség, vagy lemaradt. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » csüt. feb. 21, 2008 5:04 pm

Szia! Megerősítem az előttem szólót, én ezt konkrétan megkérdeztem az onyf-től telefonon. Azt mondták, hogy a 0-ásat is be kell adni minden esetben. Még akkor is be kell adni az ügyvezetőre, ha nincs a cégnek alkalmazottja, a tagoknak (akik, vagy akikből az egyik az ügyvezető) is van máshol állása és a cégből nem kapnak jövedelmet.
Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. feb. 21, 2008 6:11 pm

Szia Kaktusz!

Ez így igaz. Már tavaly sem fogadták el a nemleges papír adatlapot a társas vállalkozásoknak. Ha csak egy tag van, akinek teljesen nullás mindene, azt is le kell adni floppyn. Ilyenkor nem hibát jelez, hanem figyelmeztetésként ki fogja írni, hogy a járulék alap nulla, de ezzel nem kell törődni, mert ez nem hiba, csak figyelmeztetés. Azt hiszem egyedül az egyéni vállalkozónál maradt meg a nemleges adatlap, ő továbbra is beküldheti ezt floppy igénylés nélkül, ha nincs járulékalapot képező jövedelme.

Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: krekati » csüt. feb. 21, 2008 7:03 pm

Nekem tavaly elfogadták a nemlegeseket

krekati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. feb. 21, 2008 8:12 pm

A nemlegest nekem is elfogadták egy másik Bt-nél ahol nem volt biztosított csak most az a gondom, hogy már küldtem be igénylést egy Bt-re, ahol 1 biztosítottat jelöltem (munkaviszonyban) és kaptam is 1 db nyomtatványt. Most ismét igényeljek egyet v. hogyan oldjam meg a nyugdíjas adatainak jelentését?

köszi

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 22, 2008 9:02 am

Sziasztok!

Akkor ez a nemleges elfogadás dolog úgy látszik megintcsak eltérő dolog attó függően kihez kerül.

Kaktusz, szerintem ha már igényeltél, nem igényelhetsz mégegyszer. Küld be nullásan azt ami van. Amúgy is így lenne szabályos.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: Rubelia » pén. feb. 22, 2008 9:20 am

Szia!

Én a nyugdíjasok után nem küldök, nekem ezt egy munkaügyis mondta.

Remélem nem kell visszamenőleg beküldenem. 

Egyébként a nemlegest én is küldöm és el szokták fogadni, budapestre meg pest megyébe 

Rubelia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 22, 2008 9:27 am

Szia!

Szerintem amit a munkaügyis mond, az más mint amit a nyenyisek mondanak. Egyébként szerintem is teljesen felesleges egy nemleges dologról küldözgetni a semmit, de nekem már két éve azt mondják a Fiumei úton, hogy kell, és a cégeknek ráadásul floppyn, nekik nem elég a nemleges adatlap. Vitatkozni nem akarok velük, inkább beküldöm ahogy kérik.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » pén. feb. 22, 2008 9:49 am

Nekem is a Fiumei úton mondták ugyanezt.
Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég