Adófórum

Adózási és számviteli információk

NYENYI lap kitöltése

Tb, munkaügy, bérterhek

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: Rubelia » pén. feb. 22, 2008 12:53 pm

Úgy látszik ügyintézőtől is függ, a nemlegest a floppykérő lappal szoktam beadni egyszerre szintén pesten és eddig minden évben elég volt a papír alapú. Az a lényeg hogy rajta van hogy az ügyintéző átvette nnentől fogva más rendben van. Szerintem.

A nyugdíjasról viszont szerintem nem kell, mivel a nyugdíjasnak már minek NYENYI jelentés, hiszen nyugdíjas?! 

Rubelia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 22, 2008 7:23 pm

Sziasztok!

A nyugdíjasról biztos, hogy nem kell, ha nincs járulékalapot képező jövedelem. Valóban furcsa lenne. Viszont akármilyen más esetben nemleges, a nullás kell a társas vállalkozásnak a Fiumei út szerint. Bár nekem mivel az egyik cégben csak egy nyugdíjas közreműködő tag van, mégis floppyztatnak és nem elég nekik a nemleges. Én már nem is értem ezt. Pesten hol lehet még leadni, nemcsak a Fiumei úton?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. feb. 22, 2008 7:36 pm

Sziasztok! Nyugdíjas vállalkozóról a korábbi években mindig kérték nálunk a nemleges jelentést. Ebből látták hogy alkalmazottja nem volt. 2007-ről pedig biztosan kell azokról, akiknek volt nyugdijjárulékköteles jövedelmük. Ez logikusnak is tünik, ugyanis akkor honnét tudnák ellenőrizni a nagy összegü nyugdijemelést ha majd kéri a polgár. Ha nem volt járulékköteles jövedelem, akkor szintén kell a nemleges a mi megyénkben.  Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » szomb. feb. 23, 2008 5:31 am

Szióka!

Anit megerősitem. Hogy a nyugdijasról kell-e NYENYI, abban vizválasztó a március 31.  Ha  csak március 31-ig dolgozott valamennyit, akkor nem kell. Csak ha vagy végigdolgozta az évet, vagy ha március 31. után kezdett el bármikor is dolgozni.

Az onyf. nem kiváncsi a nyugdijas március 31-e előtti foglalkoztatási adataira, mert a profiljába eső EGYÉNI NYUGDIJBIZTOSITÁSI JÁRULÉK-ot nem fizetett.  Ebből induktiva következik, hogy ha esetleg nem kapott  javadalmazást és nem fizetett járulékot,  és  március 31. után is  dolgozott, akkor a 0-ra is kiváncsi.

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » szomb. feb. 23, 2008 4:11 pm

Azt hiszem a munkavállalóra beküldöm az 1 db nyenyi lapot és írok mellé egy levelet, arról, hogy van egy nyugdíjas beltagom de semmilyen jövedelme nem volt a cégtől. Ha ezek után mégis kér valamit akkor jelezze. Ha valamilyen új infot tudok írok nektek róla.

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: edina194 » szer. ápr. 09, 2008 6:14 am

Sziasztok!

A nyugdíjas vállalkozóról 2006-ban nemleges Nyenyi lapot kellett beküldeni, viszont az új rendelet értelmében 2007-ről be kell  küldeni a Nyenyi adatszolgáltatást, ha O-ás akkor is, mert 2007. ápr. 1-től számitott minden 365. nap után 0,5 % nyugdíjemelésben részesül. Tehát 2008. ápr. 30-át követően a nyugdíjasnak kérnie kell (erre külön nyomtatvány van) a nyugdíjemelést.

Én viszont azt kérdezném, hogy Nyenyi papíralapu nyomtatványt honnan lehet letölteni, és mi a száma, neve?

edina194
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NYENYI lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » szer. ápr. 23, 2008 4:12 pm

Szia,

Csak most volt időm a fórumra lépni de remélem még nem túl késő a válasz.

Ha még aktuális a válasz az onyf lapjáról le lehet tölteni az ADATLAP nevű nyomtatványt és azon lehet igényelni. Száma nincs. Csak 5 biztosítottig lehet papíralapon jelenteni.

Ha késő akkor érdemes bemenni az illetékes igazgatósághoz és személyesen kérni floppy-t.

Üdv

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég