Adófórum

Adózási és számviteli információk

Utolsó munkában töltött nap

Tb, munkaügy, bérterhek

Utolsó munkában töltött nap

HozzászólásSzerző: angel » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A kérdésem az lenne, hogy az egyik dolgozó március 9-én rendes felmondással kilép. Február 20-tól szabin lesz, márc. 9-ig. Mikor kell kiadnom a papírjait? Mi számít utolsó munkában töltött napnak? Felmentési bére, végkielégítése nincs!

Köszi! 

angel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Utolsó munkában töltött nap

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. feb. 18, 2008 12:08 pm

Február 19. az utolsó munkában töltött nap.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Utolsó munkában töltött nap

HozzászólásSzerző: fjozsefne » hétf. feb. 18, 2008 12:19 pm

Szia Február 20-Március 9-re még számfejtesz neki bért /fizetett szabi/! Március 9-én adod ki a papírokat is! Ugye bár jelenléti ívet is vezettek neki, azt alá kell íratni vele, /nem szoktam előre kitölteni/én ezért adnám neki csak március 9-én oda a papírokat!
fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Utolsó munkában töltött nap

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. feb. 18, 2008 12:23 pm

Sziasztok ! Amikor vége van a szabdságának, akkor kell kiadni a papírokat, mivel azt írod felmentési ideje nincs. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Utolsó munkában töltött nap

HozzászólásSzerző: Juci1010 » hétf. feb. 18, 2008 1:54 pm

 

 Az utolsó munkában töltött nap ( munkaviszonyban ) március 09. A szabadság is munkaviszony. Akkor adod ki a papírjait. Ugye a február 20 - és március 09 között még bármi történhet, és a szabadság alatt nálad van  a munkaviszonya.

 

Üdv   :   Györgyi

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Utolsó munkában töltött nap

HozzászólásSzerző: paulheimjudit » hétf. feb. 18, 2008 8:27 pm

Szia Angel!

Az utolsó munkában töltött nap egyértelműen március 9-e, hiszen a fizetett szabadság munkaviszonynak számít, arra munkabért számfejtesz. Nem írtad, ki mondott fel, a rendes felmondást célszerű előre aláírni, a papírok kiadása nélkül is, hiszen ekkor hiába megy el a szabadsága alatt táppénzre, a munkaviszony megszűnik az előre meghatározott időpontban. (Jelen esetben március 9-én.)

 Üdv.

Judit. 

paulheimjudit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Utolsó munkában töltött nap

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. feb. 18, 2008 8:41 pm

Sziasztok !

 

Bocsánat de én Andulkának adok igazat.

A munkában töltött nap azt jelenti amit valóban munával töltök el.

Tehát szerintem is feb. 19-e  (plussz, mínusz 3 napot adott most az újabb törvény)

Ha véletlenül annyi "esze" lenne, hogy a szabadság alatt tp-re menne ( de minek, hogy kevesebbet kapjon? ) Akkor a táppénzes papírt be kell vinnie. Hát , ha mégis,  akkor sajnos vissza kell számfejteni az addig számfejtett szabira a bért.  Dupla munka.

Üdv: Ildi 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Utolsó munkában töltött nap

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. feb. 18, 2008 10:10 pm

Mt.
"Eljárás a munkaviszony megszűnése, illetve megszüntetése esetén
97. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az erre előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakör-átadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles megfelelően biztosítani.209 
(2) A munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat. Ha a munkaviszony212 
a) a próbaidő alatt azonnali hatállyal,
b) rendkívüli felmondással,
c) azonnali hatályú közös megegyezéssel,
d) a 94. §-ban foglalt lehetőség alkalmazásával, vagy
e) a 101. § (1)-(2) bekezdése szerint
szűnik meg, a munkáltató legkésőbb a jognyilatkozat közlésétől, illetve a megállapodás megkötésétől számított harmadik munkanapon, egyébként legkésőbb az utolsó munkában töltött napon köteles a kifizetésről és az igazolások kiadásáról gondoskodni.
(3) 213 
98. § (1) A munkáltató a munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) a munkavállaló részére a (2) bekezdésben meghatározott tartalmú igazolást állít ki.
(2) Az igazolás tartalmazza: (...)"
.
.
"94. § A munkáltató rendes felmondása esetén, ha a munkavállaló a felmondási idő alatt munkaviszonyának megszüntetését a munkavégzés alóli felmentése előtti időpontra kéri, a munkáltató köteles a munkaviszonyt a munkavállaló által megjelölt időpontban megszüntetni."
.
.
Tehát munkában töltött utolsó nap: február 19.
Munkaviszony megszűnése: március 9. Legkésőbb ebben az időpontban ki kell fizetni a járandóságát, ki kell adni az igazolásokat.
Ha a mv. megszűnése pl. próbaidő alatt szűnik meg, vagy munkáltató által rendes felmondással, akkor viszont az utolsó munkában töltött napon kell kifizetni, papírokat átadni.
andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég