Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bejelentések, adóbevallás 2007

Tb, munkaügy, bérterhek

Bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: ADI71 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

1: Az megjelent az APEH honlapján, hogy 2007-ben az OEP felé bejelentést már nem kell készíteni, de azt láttátok-e már, hogy tényleg megszűnik az EMMA?

2: Szintén APEH honlap (is): az éves jövedelemadóbevallással kapcsolatban az jelent meg, hogy munkáltatói elszámolás már nem lehetséges (ez mondjuk eddig is így volt), ennek ellenére úgy hallottam, hogy ez mégsem lesz igaz?

Tudtok valami többet a fentiekről?

Köszi: Adrienne

ADI71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd dec. 19, 2006 10:32 pm

Szia AD171!

Tényleg megszűnik az EMMA, sőt tudomásom szerint a eddig a magánnyugdijpénztárak részére történő utalások is az APEH felé történnek 2007-ben új, kijelölt számlákra. Mindkét feladatot az APEH  veszi át részben a 08-as bevallások segítségével ill. egy központi elosztást terveznek bevezetni.

A munkáltatói elszámolás megszűnéséről a tv. rendelkezik, én még nem láttam erről szóló módosítást.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: kisgulyi » kedd dec. 19, 2006 11:33 pm

Kedves Adrienn!

A magánnyugdij bevallást már beépítették a 0708 bevallásba, melynek tervezete az APEH honlapján megtalálható. Utalni is az APEH-nak kell, azt még nem hallottam, hogyan. Az EMMA megszünéséről a honlapukon olvashatsz. A bejelentés biztosítottakról /38-as/ felváltja a 07T1041 jelű nyomtatvány, az interneten lesz elérhető. A munkáltatói elszámolás inkább maradt volna, mert aki ADAM-ot kér, a munkáltatónak felül kell vizsgálni a nyilatkozatot és elektronikus úton továbbítani az Apehnak.

Üdv: Kisgulyi

kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. dec. 20, 2006 2:45 pm

Szia  Adrienne!

Én  is  olvastam  a következők  megszünéséről:   EMMA, magánynugdijpénztári  bevallás,  biztositottak OEP bejelentése.  Ezt   2007.  jan.1-től  biztosra  veszem.  Kósza hirek  terjednek  a  munkáltatói  adómegállapitás  visszaállításáról,  de  konkrétan  sehol  nem olvastam,  talán  napilapban,  de  az  nem  jogforrás.   Üdv   Rozalinda

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: nedro.maria@freemail.hu » szer. dec. 20, 2006 3:51 pm

Szia Adrienne!

Figyelmedbe ajánlom a parlament honlapját, irományok, törvények, tv. módosítások cím alatt. 18-án (hétfőn) elfogadták a tv. módosítás módosítását:

"48. § (3) A munkáltatóhoz tett bejelentést, illetve nyilatkozatot a munkáltató alaki szempontból felülvizsgálja, ha szükséges, a magánszeméllyel egyeztetve javítja és március 12-ig az adóhatóság által redszeresített elektronikus űrlapon továbbítja az állami adóhatósághoz."

Hát? Nem könnyítettek a munkánkon. 

nedro.maria@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: ADI71 » csüt. dec. 21, 2006 7:47 am

Szia nedro.maria! (és többiek!)

Köszi a választ, hirtelen átfutottam, és nekem ebből az derül ki, hogy nem lesz munkáltatói bevallás, csak adóhatósági, ami majdnem ugyanazt jelenti, csak épp az Apeh majd újraellenőriz minket és szűkítik a határidőt.

Köszönettel, mindenkinek, és kellemes ünnepeket:

Adrienne

ADI71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: verebélyi » csüt. dec. 21, 2006 7:24 pm

Sziasztok!

Kitartóan állították több, mint egy évig hogy nem lesz munkáltatói adóelszámolás, de a december végén elfogadott törvény alapján mégis lesz rá lehetőség. Szóval az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Értesítő sem jó már? Hihetetlen, hogy már 1-2 hétre sem látunk előre!!!

Az adam-ra tett nyilatkozatot a munkáltatóhoz csak lehetőség leadni, nem kötelező. Szerintem, ha valaki a munkáltatóhoz szeretné leadni a nyilatkozatát, akkor ajanljuk fel neki, hogy elvisszük helyette a postára a bejelentőt, így közvetlenül a magánszemély az APEH-hoz jelent.

verebélyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: ADI71 » szomb. dec. 23, 2006 8:23 am

Sziasztok!

Láttatok már bejelentést? Attól tartok, hogy bonyolultabb lesz, mint a bevallás (ahogy az tavaly is volt). És mit jelent az, hogy alaki szempontból kell ellenőrizni, és javíttatni a munkavállalóval, de ha hibás, akkor a munkáltatót veszik elő? Megint szép évzárásunk lesz.

Mégegyszer kellemes karácsonyt mindenkinek!

üdv: Adrienne

 ui: Ezt a postás dolgot még átgondolom.:)

ADI71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: watzildi » pén. dec. 29, 2006 4:07 am

Sziasztok! Én most kapcsolódtam a fórumhoz, feltett kérdéshez a kövekezőt találtam: 2007. január 1-től a foglalkoztatóknak (munkáltatók és kifizetőhelyek) a biztosítási jogviszony létrejöttére, megszűnésére, valamint az abban bekövetkezett változásokra vonatkozó bejelentéseiket a székhelyük szerint illetékes elsőfokú állami adóhatóság felé kell teljesíteniük. A foglalkoztatók biztosítotti bejelentési kötelezettsége a megyei egészségbiztosítási pénztárak felé 2006. december 31-vel megszűnik. Fontos, hogy a bejelentési kötelezettség APEH-hoz történő teljesítésére nem a jogviszonyban bekövetkezett változás, hanem a bejelentés teljesítésének időpontja az irányadó, az egészségbiztosító jogviszony-nyilvántartó adatbázisa január 1-től az APEH-hoz tett bejelentések alapján frissül. Élmény titeket olvasni.. Ildi
watzildi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejelentések, adóbevallás 2007

HozzászólásSzerző: ADI71 » pén. dec. 29, 2006 11:04 am

Sziasztok!

Kösz, Ildi ezen már túl vagyunk, viszont az egyetlen(?) jó dolog, azon kívül, hogy csak egy helyre kell jelentenünk, megszűnt az a korlátozás, hogy legkésőbb a munkába lépés napján be kell jelenteni az alkalmazottat, ha nem előzetes szerződés alapján jött létre a munkaviszony. Ez nálunk elég meredek volt, és elég nagy gond, ha pl nem akartuk, hogy a dolgozónak "kieső" ideje legyen. Erre most van 15 napunk.

üdv: Adrienne

ADI71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron