Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rendkívüli felmondás!

Tb, munkaügy, bérterhek

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: kofler » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

S.O.S Választ szeretnék Tőletek,ha tudtok segíteni. Arra a kérdésemre,hogy 2008.02.01-vel felmond a dolgozó" rendkívüli felmondással" de a Munkáltató nem volt hajlandó a dolgozót fogadni, hiába vitte el és személyesen adta volna át? Mit tehet ilyen esetben?A dolgozónak a leszámolási papírokra szüksége van, mit tehet? Kihez fordülhat? Bíróság?

Üdv: kofler

 

 

kofler
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: karacsonyii » pén. feb. 01, 2008 5:32 pm

Szia!

 Szerintem adja föl a felmondását tértivevény ajánlottan azt valaki remélhetőleg úgy is átveszi! Amennyiben nem szerintem fordulj a Munkaügyi Főfelügyelőséghez!

 

Üdv.: Ildikó

karacsonyii
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. feb. 01, 2008 5:35 pm

Szia!

A dolgozói rendkívüli felmondásnak is elég kemény kritériumai vannak. Ezzel a dolgozó tisztában van? Jogos a rendkívüli? És miért kellenének ilyen sürgősen a leszámoló-papírok? Azok nélkül másik munkaviszonyt nyugodtan lehet létesíteni.

Zsuzsa 

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: kofler » pén. feb. 01, 2008 5:42 pm

Szia Zsuzsa!

Hogyan lehet munkaviszonyt létesíteni az elóző munkahelyi papírok nélkül?

A dolgozó azért tette meg ezt a lépést,mert a Munkáltató a háziorvosnál érdeklódött  nem is akárhogyan a táppénzes állományának és betegségének valódisága után.

kofler

kofler
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. feb. 01, 2008 5:56 pm

Szia!

Úgy, hogy tesz egy nyilatkozatot: a papírokat a korábbi munkáltatójától még nem kapta meg. Mihelyt hozzájut, haladéktalanul leadja. És az általa közölt adatokért felelősséget vállal.

Én az ég világán semmi akadályát nem látom annak, hogy leszámoló-papírok nélkül beléptessenek valakit.  

Az általad megnevezett ok egyébként szerintem nem 100 %, hogy indok rendkívülire. Ha a 96 § (1) b)-re gondoltok: hát nem tudom. Gondolom, nem minden előzmény nélküli volt az érdeklődés. Soha nem volt beteg, csak most az egyszer, és máris kérdezett a munkáltató???

Az illető konzultált munkajogásszal?

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. feb. 01, 2008 5:56 pm

Rendkívüli felmondás

96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(2) A rendkívüli felmondás indoka tekintetében a 89. § (2) bekezdését kell megfelelően alkalmazni. A munkáltatói rendkívüli felmondás közlése előtt lehetőséget kell adni a munkavállalónak a tervezett intézkedés indokainak megismerésére és a vele szemben felhozott kifogások elleni védekezésre, kivéve, ha az eset összes körülményeiből következően ez a munkáltatótól nem várható el.

(3) Kollektív szerződés, illetve munkaszerződés - az (1) bekezdés keretei között - meghatározhatja azokat az eseteket, amikor az (1) bekezdésben foglalt jogkövetkezménynek van helye.

(4) A rendkívüli felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon belül, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. Ha a rendkívüli felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, a tudomásszerzés időpontjának azt kell tekinteni, amikor a rendkívüli felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.

(5)

(6) Rendkívüli felmondás esetén - e törvényben előírt kivételektől eltekintve - a rendes felmondás szabályai nem alkalmazhatók.

(7) A (6) bekezdéstől eltérően, ha a munkaviszonyt a munkavállaló szünteti meg rendkívüli felmondással, a munkáltató köteles annyi időre járó átlagkeresetet részére kifizetni, amennyi a munkáltató rendes felmondása esetén járna, továbbá megfelelően alkalmazni kell a végkielégítés szabályait is. A munkavállaló követelheti felmerült kárának megtérítését is.

 

A munkáltató részéről nem volt túl szép gesztus ez a fajta "nyomozósdi",  de ez még nem ok a rendkívüli felmondásra. Mehet nyugodtan bíróságra, de nem lesz igaza.

El tud helyezkedni a leendő munkáltatónál (aki a felmondási idejét tölti, annak sem nyomják a kezébe ezért hamarabb a leszámoló papírokat, mégis tud újabb jogviszonyt létesíteni, majd ha megkapja , átadja az új munkáltatónak.Üdv:nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. feb. 01, 2008 6:05 pm

Úgy látom, Nelly is egyetért velem. Legjobb, ha az illető végiggondolja azt a rendkívüli felmondást. Lehet, jobban jár, hogy nem vették át.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. feb. 01, 2008 6:33 pm

Sziasztok!

 

Nem hiszem én sem, hogy megállja a helyét a rendkívüli felmondásmnak az az ok, hogy érdeklödött a háziorvosánál. Bár bevallom azt is, hogy igazán nem állt jogában a munkáltatonak, sőt nem is teheti meg !!!!!!

Van egy másik ötletem , ha dolgozó annyira menekülne a munkahelyéről, de ez csak abban az esetben állja meg a helyét, ha már van másik munkahelye és ott megbeszéli, hogy ez az egyetlen útja annak, hogy gyorsan szabaduljon a régi munkahelyétől. Ez pedig az lenne, hogy egyszerűen nem megy be dolgozni. Össze szed igy 24 óra igazolatlant és fegyelmivel kirúgják. Ezt viszont beszélje meg az új munkáltatójával, ne hogy két szék között a padalá essen !!!! Na, ezzel is csak óvatosan !!!! Mert ha mégsemfoglalkoztatnák akkor legyen azzal is tisztába, hogy párhónapig nem kap munkanélkülit sem !!!!

Üdv: Pikikee 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: kofler » pén. feb. 01, 2008 6:36 pm

Renben!

Ha közös megegyezéssel kéri a felmondási időt le kell dolgozni. Képzeljétek el,hogy ilyen munkalégkörben dolgozzon valaki, amikor már a bizalom és a munkakapcsolat nem olyan mint a régi?

Van aki ezt felvállalja? Én biztosan nem! At ilyen munkahelyről csak menekülni lehet.

A dolgozó szerintem bármikor felmondhat, vagy nem?

kofler

kofler
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Rendkívüli felmondás!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. feb. 01, 2008 6:40 pm

Rendes felmondással igen, bármikor, még indokolnia sem kell, de legyen figyelemmel arra, hogy ez esetben felmondási idő van, mely alapesetben 30 nap, || még attól függően, hány éve dolgozik a munkáltatónál.Üdv:Nelly

Én még azt szoktam tanácsolni, játssza el, hogy beteg, és egy hosszú betegállomány van kilátásban, és közös mgegyezéssel elmenne, hogy utána passzív tp-re tudjon menni, és ezzel nem akarja a munkáltatót terhelni (Mármint hogy hónapokig kelljen fizetni a tp-hozzájárulás). Általában nagyon megértőek és készségesek tudnak lenni.

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég