Adófórum

Adózási és számviteli információk

segítő családtag KFT?

Tb, munkaügy, bérterhek

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: Marcsi83 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Megerősítést várok, segítő családtagot csak Bt és Egyéni vállalkozó foglalkoztathat Kft nem, jól tudom?
Marcsi83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. jan. 28, 2008 10:08 pm

Szia Marcsi!

A Tbj 4 § g, pontja határozza meg ki lehet segítő családtag, e szerint: az egyéni válllakozónak, valamint a a jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társ.természetes személy tagjának az a közeli hozzátartozója,aki az ev-i tevékenység gyakorlásában, illetpleg a társaságban személyesen és díjazás ellenében-nem mv keretében-munkát végez.Tehát igen:ev,bt foglakoztathat- kft:nem

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: Marcsi83 » kedd jan. 29, 2008 5:38 am

Köszönöm Nelly!

Viszont az ügyvezető felesége segíteni szeretne a férjének, szerinted AM kiskönyv a megoldás? Ugyan is a feleségnek van 8 órás munkaviszonya, de én úgy tudom, attól függetlenül lehet kérni kiskönyvet!
Vagy mi a jó megoldás, arra ha valaki kap egy ellenőrzést és ott a feleség, miért kellene őt bejelenteni, miért ne segíthetne a férjének?!

Marcsi83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: Túriandi » kedd jan. 29, 2008 8:10 am

Szia!

Nem tag esetleg az ügyvezető felesége, mert akkor szerintem, neki mint tagnak joga van ott tartózkodni.

Túriandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: Marcsi83 » kedd jan. 29, 2008 11:54 am

Szia Andi!

Az ügyvezető felesége, nem tag, neki van bejelentet munkaviszonya! De például én azt nem értem, már a fórumon olvastam ehhez hasonló hozzászólásokat, hiába hogy családtag ő nem szolgálhat ki! Erre keresem a választ, hogy most besegíthet vagy nem? Ha kapnak egy ellenőrzést szerintem ebbe bele köthetnek! Segítő családtag nem lehet, az már biztos, akkor ő minek minősül. Bejelenteni meg felesleges egy-két óra miatt, vagy talán még annyi sincs!

Marcsi83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. jan. 30, 2008 9:04 pm

Szia!

Az egyik megoldás az AM könyv, a másik pedig a megbízási szerződés. Ha a minbér 30%-át nem éri el havi szinten a kifizetés, akkor csak Szja és EHO fizetési kötelezettség van utána, és mégis magyarázható a dolog.Havi néhány alkalommal pár órát kifizettek, s máris legális az ottléte az asszonykának.Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: Marcsi83 » szer. jan. 30, 2008 10:01 pm

Nelly, a megbízási szerződést nem csak szellemi munkára lehet kötni? Bolti kisegítő munkára nem hiszem, hogy lehet!

Marcsi83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. jan. 30, 2008 10:22 pm

Nem írtad milyen jellegű tevékenységt látna el. Hát bolti kisegítő elég érdekes megbízással. Akkor marad az AM könyv, vagy:  nálam volt régebben heti 10 órával feleség bejelentve a férj üzletébe. Akkor elfogadták a 10 órás jogviszonyt, meg kellene ezt próbálni.Nelly
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

segítő családtag KFT?

HozzászólásSzerző: kollatimarta » kedd szept. 30, 2008 7:46 am

 

Sziasztok!

 

 

Kata vagyok és én is nagyon szeretnék egy szerződés mintát kapni, mert második napja probálkozom valami viszonylag megbítható forrásból összeszedni az információkat, de nem nagyon jön össze. Már vettem egy kiadványt is van benne egy fél oldal, de ezt eddig is tudtam az ügyben.

 

Köszönöm előre is: kollatimarta@invitel.hu

kollatimarta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég