Adófórum

Adózási és számviteli információk

Főiskolai hallgató megbízási szerződése

Tb, munkaügy, bérterhek

Főiskolai hallgató megbízási szerződése

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Gondban vagyok egy megbízási szerződéssel. Az egyik cég főiskolai hallgatóval kötött megbízási szerződést esetenkénti munka elvégzésére, a megbízási díj 10.000 Ft esetenként. Be kell-e jelenteni és ha nem akkor   hol kell ezt jelenteni. Gondolom a 08-as bevalláson csak a kifizetett megbízási díjat és járulékait kell jelenteni, a biztosítási jogviszonyt pedig üresen kell hagyni. Segítsetek ha nálatok volt már ilyen.

 

Üdv. Marcsi 

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Főiskolai hallgató megbízási szerződése

HozzászólásSzerző: Túriandi » hétf. jan. 28, 2008 1:04 pm

Szia!

Minden esetben jelenteni kell,magát a jogviszonyt is, megbízás esetén legkésőbb a kifizetés időpontjában a T1041-es bejelentőlapon. Ha a megbízás határozott idejű, akkor azt, is, hogy mettől meddig van ez a megbízási jogviszony.

Járulékfizetést pedig az alapján tudod megállapítani, hogy az eseti kifizetés eléri e a mindenkori minimálbér 30%-át. ha egy hónapra kapja a 10 EFt-ot, akkor nem, de ha pl 1 órára, akkor már eléri. Ha nem éri el, nyilatkozata alapján kell tőle SZJA-t vonni, és 11%-os EHO-t fizetni utána. A Bruttó kifizetés pedig szakképzési hj. alapot is képez. Ha eléri, akkor pedig mindenféle járulékot kell vonni belőle és fizetni utána.

Kell még neki hallgatói jogviszony igazolást kérni az iskolából, ahol tanul.

Nálam ez óraadó tanároknál fordul elő és úgy csinálom, hogy a megbízási szerződés megkötésekor lejelentem a 08T1041-es adatbejelentőn,  havonta illetve a kifizetés hónapjára számfejtem nekik az összeget és vallom be 0808A-M bevalláson. Amikor pedig lejár a szerződés kijelentem őket 08T1041-es lapon.

Túriandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Főiskolai hallgató megbízási szerződése

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » hétf. jan. 28, 2008 1:27 pm

Szia Andi!

Köszi a hasznos segítséget !

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég