Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bejelentés? Eg.ügyi szolg. járulék

Tb, munkaügy, bérterhek

Bejelentés? Eg.ügyi szolg. járulék

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ti hogyan értelmezitek azt, hogy a foglalkoztatónak bejelentési kötelezettsége van az egészségügyi szolgáltatási járulékkal kapcsolatban?

Pl. ha van egy személyesen közreműködő nyugdíjas tagom - akinek ugye idéntől akkor is kell fizetni a havi 4350.-et, ha nem vesz fel jövedelmet - akkor ezt le kell jelentenem valamilyen nyomtatványon az apehnek? Ha igen, milyen nyomtatványon és mikor???

Válaszokat előre is nagyon köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bejelentés? Eg.ügyi szolg. járulék

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jan. 25, 2008 3:59 pm

A személyes közreműködő tagot szerintem mindenféle eü.szolg.hozzájárulás nélkül is be kell(ett) jelenteni a ..T1041-en, vagy korábban a MEP-hez. Szerintem az a rész pld. azokra a kifizetőkre vonatkozik külön, akik átvállalták a kötelező eü.szolg.járulékot olyan magánszemélyektől, akiknek nincs biztosításuk, sem semmilyen olyan ellátásuk, ami miatt egyébként a magánszemélynek lenne bejelentési és fizetési kötelezettsége, de az szoc.,stb alapon nem tudja fizetni, s pld. az önkormányzat fizeti.

A kieg.egyéni válallkozó, a kieg.társas vállalkozót "foglalkoztató" társaság kötelezett fizetésre, tehát nem átvállalásos a dolog.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bejelentés? Eg.ügyi szolg. járulék

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 25, 2008 4:09 pm

Szia Kata!

Nem tudom, hova tűnt a percekkel ezelőtt megírt válaszom. Elveszett az éterben! Szóval azt kérdeztem tőled, hogy nem volt már eddig is bejelentve a T1041-en mint kieg.társas vállalkozó? Mert akkor semmiféle teendőd nincsen, hiszen a személyes közreműködés miatt eddig is az volt.

Ha eddig nem volt jelentve, akkor  pótolni kell. 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bejelentés? Eg.ügyi szolg. járulék

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. jan. 25, 2008 4:13 pm

Sziasztok! A 0808AM bevalláson havonta jelenteni kell, ha nem vesz fel jövedelmet akkor is a 4350 Ft-ot és az 1950 Ft/hó EHOt-is meg kell fizetni utánna, ezt eddig is kellett, a kérdés kapcsán én erre gondoltam elsődlegesen. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bejelentés? Eg.ügyi szolg. járulék

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jan. 25, 2008 4:18 pm

Sziasztok!

Igen, én is csak ezekre gondoltam. Annál akit tavaly vettem át, nem tudom annak idején le lett-e jelentve rendesen. De miután küldözgettem már tavaly is neki a 0708-asokat, gondolom valami kibukott volna, ha esetlegn nincs bejelentve.

Viszont volt olyan eset is, hogy egy tagot anno nem jelentettek még le a narancssárga TB bejelentőn, de mi (ők sem, én sem) tudtuk, és ezért tavaly macerálták is az orvosnál, hogy nincs biztosítási jogviszonya. Holott mióta én átvettem a könyvelésüket, minden évben ment rendesen az adatszolgáltatás, nyenyi, tavalytól a 0708, a járulékokat is mindig pontosan megfizetik. Aztán a vége az lett, hogy tavaly ősszel be kellett pótlólag küldeni a 07T1041-est.

Üdv. Kata  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bejelentés? Eg.ügyi szolg. járulék

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jan. 25, 2008 4:20 pm

Szia Böbe!

Nekem is két választ jelzett a Fórum, aztán csak néztem az üres helyet, hogy akkor most ez mi akar lenni? Kerestem a második választ, de képzeld, én sem találtam :)

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron